Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Проблем: Парното ми работи успоредно с климатроника!

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Проблем: Парното ми работи успоредно с климатроника!

    Днес ходих при колегата от форума Виктор, който ми дозареди климата с фреонче( човека е много коректен и ми се видя супер печен), но установихме, че парното работи паралелно , докато съм пуснал климата да охлажда !!!

    Ще трябва да се ходи другата седмица да го оправим тоз проблем...Та човека спомена като евентуална причина : нещо като кранче на парното...Къде се намира въпросното при 147-цата? Някакви други идеи защо аджеба се получава този "бъг" с парното?

    Та при мен в момента положението е следното: климата охлажда радиатора на парното и чак тогава купето. И нали се сещате, че първо товари доста повече от нормалното компресора, а и количеството СТУД е мнооого далеч, от това което трябва да бъде при изправна система...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Абе колега. Как тогава поддържа градусите в купето тоя климатик?

    Клапите в купето управляват потока и така контролират температурата. Няма кранче на радиаторчето на парното
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Почти сигурно е, че нямаш кранче за парното. Как установихте, че парното работи заедно с климатика?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    По-скоро клапата за топъл и студен въздух не ти работи.
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами допълнихме фреона... Пуснахме климатроника на "Lo" около 10мин....и струята въздух, която излизаше от клапите беше по-скоро хладнеещ, сравнено с това, което духа от пежо 206 с пуснат климатик (имам и 2-те коли под ръка и правя аналогия)...Което предполагам накара колегата да Виктор да пробва дали тръбите на парното са топли...И се оказа, че парят...( бръкна някъде, където е мястото зад дросела и под чистачките...)

    Това е...Не разбирам от климатици и ви казвам това, което и на мен бе казано, и което видях с очите си и усетих с ръцете/тялото си (температурата на въздуха постъпващ в купето)....

    Ще прибегна до следния номер, за да няма празни приказки....Ще взема един ел.термометър и ще замеря темп. на постъпващия към купето въздух от клапите....Кажете ми при вас ( тези които мислите, че сте с изрядни системи ) колко показва термометъра...?!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ами допълнихме фреона... Пуснахме климатроника на "Lo" около 10мин....и струята въздух, която излизаше от клапите беше по-скоро хладнеещ, сравнено с това, което духа от пежо 206 с пуснат климатик (имам и 2-те коли под ръка и правя аналогия)...Което предполагам накара колегата да Виктор да пробва дали тръбите на парното са топли...И се оказа, че парят...( бръкна някъде, където е мястото зад дросела и под чистачките...)

    Това е...Не разбирам от климатици и ви казвам това, което и на мен бе казано, и което видях с очите си и усетих с ръцете/тялото си (температурата на въздуха постъпващ в купето)....

    Ще прибегна до следния номер, за да няма празни приказки....Ще взема един ел.термометър и ще замеря темп. на постъпващия към купето въздух от клапите....Кажете ми при вас ( тези които мислите, че сте с изрядни системи ) колко показва термометъра...?!
    Тръбите на парното винаги парят колега. Система от клапи в таблото регулира притока на въздух и така ти прави температурата. По скоро някое моторче на клапа не ти работи.

    Пробвай. Врътни го на най топло и после дай на студено и така няколко пъти. Ако е заяло нещо може да се раздвижи.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Трябва до 8 гр. поне да смъкне.

    И за да си сигурен за парното - пробвай при студен двигател как охлажда и после със загрял как.
    А - колко налягане качи в системата на климатика?
    Last edited by didod; 21-05-2009 at 18:14.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ОК отивам да меря!

    didod, ОЕМ....мерси за мненията колеги...
    Надявам се проблема да не е от тия моторчета щото предполагам какъв ГЪРЧ ще е, ако трябва да се стигне по някакъв начин до тях..( предполагам цялото табло се разчеква )
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Чакаме да видим
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Даже съм писал как се проверява климатика дали е наред ама трябва да се чете
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Надявам се проблема да не е от тия моторчета щото предполагам какъв ГЪРЧ ще е,)
    При 156 си е кофти разправия, при 147 май е даже и по тясно.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Даже съм писал как се проверява климатика дали е наред ама трябва да се чете
    Търтей незнам дали е това начина , но пипнах 2-те тръби, които идват от компресора...Едната беше ледена, чак беше направила конденз..., а другата бееше съвсем леко топла... Кажи на прав път ли съм !?

    Замерих климата като боцнах един термометър на една от духалките....Пуснах да духа на макс и температурата на "LO"...като натиснах клапата за циркулация на въздуха само в купето...
    Резултатът...Електронният термометър показваше около 26 градуса при началото на теста...След като беше "боцнат" на духалката и поседя около 30-тина секунди температурата падна до 14 градуса.....След минута, минута и малко стигна до 10 градуса...
    Не ми се чакаше още, че бързах, но може би, ако бях оставил да подуха 3-4 минути щеше да падне до заветните 8 градуса...
    Та дефакто май само съм си въобразил, че имам проблеми?!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Та дефакто май само съм си въобразил, че имам проблеми?!
    При тия пари дето си налял в тая кола е нормално от време на време да си притеснен......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Търтей незнам дали е това начина
    еми четете де
    оно затва го има този раздел технически справочник

    е на:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=8899
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default



    Точно същото го направих и аз като изключим, че аз нямам позиция "2" на духалката и като дам максимално студено с врътката...автоматично ми пуска духалката на макс...
    Както и да е...Значи всичко е в норма..Аз съм щастлив и доволен
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •