Results 1 to 5 of 5

Thread: Засмуква ми въздух

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    pleven BG
    Posts
    2

    Default Засмуква ми въздух

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Напротив, подредени са доста старателно.
    имам проблем с моята алфа156 е 1.8 от някаде ми засмуква въздух и има забавяне при тръгването помагай ако можеш с нещо

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    от опит миналата седмица го видях, на гофрираната част на тръбата след дебитомера във вътрешноста на гънките - не тези които се виждат отвън а тези във вътрешността,симптомите бяха - променя оборотите на празен ход, по-баво набира скорост(от място) и т.н.

  3. #3
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    46
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by barcelon4eto View Post
    имам проблем с моята алфа156 е 1.8 от някаде ми засмуква въздух и има забавяне при тръгването помагай ако можеш с нещо
    Провери всичко след дебитомера за скъсано, спукано, хлабаво и т.н.Ако не си бил на диагностика е добре да отидеш.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by barcelon4eto View Post
    имам проблем с моята алфа156 е 1.8 от някаде ми засмуква въздух и има забавяне при тръгването помагай ако можеш с нещо
    Колега защо след като сам си даваш диагноза тръгваш да задаваш въпроси? Като си сигурен, че ти засмуква въздух трябва да си го видял от къде смуче. Какво очакваш тук? Да дойдем да ти намерим дупката ли?

    За да се разбере дали засмуква въздух на мястото на дебитомера се слага накрайник с манометър. Отваря се дросела и са надува с компресор на не повече от 0,5 бара. Спира се компресора и се оставя да държи налягане. Навеждаш се към мотора и почваш да слушаш за съскане. Ако не чуваш съскане гледай манометъра дали му пада налягането. 15 мин са достатъчни ако държи налягане толкова време.

    Просто като чета това "От някъде смуче въздух.... помагайте"... Как трябва да помогнем?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Default

    може и от друго място да смуче въздух или примерно от входящи колектори моята така свистеше и сменях гарнитура няква там но беше отдавна
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •