Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Момент на затягане на капак на клапани 1.6TS

  1. #16
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Какъв силикон използваш? Когато сменяха ремъците в сервиза, явно не са я сложили както трябва. Отначало леко омасляваше на две места и капваше много рядко по някоя капка на екрана на изпускателния колектор и отстрани на термостата... сега се е омаслил целия блок отпред... не понасям омаслени двигатели!
    Силикона от тия които се втвърдяват на въздух ли е (има червен и черен) С такъв силикон при последващо сваляне на капака на клапаните, не залепва ли гарнитурата и да се скъсва? Дано не са я повредили в сервиза.
    Те руснаците си имат поговорка:
    "Ако искаш една работа да е свършена добре свърши си я сам!"
    Никой не ми е крив!
    Няма страшно ако гарнитурата е нова и не е много фалшива че да се изпече за годиан няма проблеми отляпя се а ОЕМ е прав на Вюрт са им много хубави силиконите ама са си и скъпички друга марка която е подходяща е локтайт също много качествени. Много е гадно тази гарнитура да пропуска защото като почне да пълне кладенчетата на свещите и като не знаеш по някой времи си останал без някоя бобина.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    ...
    Много е гадно тази гарнитура да пропуска защото като почне да пълне кладенчетата на свещите и като не знаеш по някой времи си останал без някоя бобина.
    Еее... Novachev сега що трябваше да го казваш това, хвърли ме в размисли да отварям да проверявам свещи. Какво според теб може да се случи на бобината от маслото? Аз имам нещо на ум (което е само предположения), но предпочитам да чуя и твоето мнение или на някой който се е сблъсквал с подобна ситуация. Иначе гарнитурата ми си е оригиналната, не е сменяна, но нищо чудно и да се е опекла вече.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  3. #18
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Еее... Novachev сега що трябваше да го казваш това, хвърли ме в размисли да отварям да проверявам свещи. Какво според теб може да се случи на бобината от маслото? Аз имам нещо на ум (което е само предположения), но предпочитам да чуя и твоето мнение или на някой който се е сблъсквал с подобна ситуация. Иначе гарнитурата ми си е оригиналната, не е сменяна, но нищо чудно и да се е опекла вече.
    Ами да ти кажа не е добра гледката кладенчето се пълни с масло исктара започва да се разсейва от маслото и започва да нагаря лулата а след време направо и края на бобината който е надолу към свеща. Лулата се опича и разпада а края на бобината и той нагаря до извода на който се захваща лулата (една част от корпуса на бубината просто липсва) Това поне заварих аз още като си купувах колата и я бослужвах да не говорим това че е работила на 7 свещи не се осещаше много във вървенто и горенето просто колата се замисялше малко във високите.
    Last edited by Novachev; 20-05-2009 at 16:36.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ами да ти кажа не е добра гледката кладенчето се пълни с масло исктара започва да се разсейва от маслото и започва да нагаря лулата а след време направо и края на бобината който е надолу към свеща. Лулата се опича и разпада а края на бобината и той нагаря до извода на който се захваща лулата (една част от корпуса на бубината просто липсва) Това поне заварих аз още като си купувах колата и я бослужвах да не говорим това че е работила на 7 свещи не се осещаше много във вървенто и горенето просто колата се замисялше малко във високите.
    Ами всъщност си мисля, че маслото май беше доста добър електро-изолатор, и едва ли искрата ще почне да скача през него, но виж да разлага гумата или пластмасата на лулата съм съгласен и тогава искрата може да прескача към главата още от лулата, а не между електродите на свещта. Другото което ми идва на ум е, че предава топлината от главата към бобината тъй като е топло-проводник, а въздуха е изолатор, но пък знам ли, все си мисля, че това не трябва да пречи чак толкова много. Ще го проверим това скоро... и без това съм си "заплюл" едни форкамерни "плазмени" свещи и ще се наложи да ги отворя и да ги инспектирам тия работи.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  5. #20
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Ами всъщност си мисля, че маслото май беше доста добър електро-изолатор, и едва ли искрата ще почне да скача през него, но виж да разлага гумата или пластмасата на лулата съм съгласен и тогава искрата може да прескача към главата още от лулата, а не между електродите на свещта. Другото което ми идва на ум е, че предава топлината от главата към бобината тъй като е топло-проводник, а въздуха е изолатор, но пък знам ли, все си мисля, че това не трябва да пречи чак толкова много. Ще го проверим това скоро... и без това съм си "заплюл" едни форкамерни "плазмени" свещи и ще се наложи да ги отворя и да ги инспектирам тия работи.
    Аз ти казвам какво става като се напълни кладенчето на свещта с масло първо лулата изгаря после и бобината. Там температурата е достатъчно висока че маслото да стане с добра проникваща способност и да влезе в мястото на контакт на лулата и бобината или лулата и свещта (на едно от двете места) и като изолатор започва да се вдига температурата искрата да прекача не към свещта а на другаде и да се разрушават бавно лулата и бобината. мнго нчесто получаван проблем е получаването на окисления по лулите и свещите и то без д аима масло и вода пък какво остава да стане когато кладенчето е пълно. И дали маслото е изолатор или проводник не мога да споря но съм чел във разни книги че омасляването на кабелите за високо напрежение (кабелите за свещите ) води до избиване на кебелите и загуба на искрата в свещите.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Аз ти казвам какво става като се напълни кладенчето на свещта с масло първо лулата изгаря после и бобината. Там температурата е достатъчно висока че маслото да стане с добра проникваща способност и да влезе в мястото на контакт на лулата и бобината или лулата и свещта (на едно от двете места) и като изолатор започва да се вдига температурата искрата да прекача не към свещта а на другаде и да се разрушават бавно лулата и бобината. мнго нчесто получаван проблем е получаването на окисления по лулите и свещите и то без д аима масло и вода пък какво остава да стане когато кладенчето е пълно. И дали маслото е изолатор или проводник не мога да споря но съм чел във разни книги че омасляването на кабелите за високо напрежение (кабелите за свещите ) води до избиване на кебелите и загуба на искрата в свещите.
    А защо големите трансформатори са пълни с масло?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Бе тая работа не е за сервиз според мен. И на мен първия път в сервиза, като ми сменяха гарнитурата мно`о се прайха на велики, йок силикон не се слагало, само тъпоумните българи слагали и т.н. Е, и след 10 дена протече пак... Тоя път гарнитурата била нефелна, не знам си к`во още... Ми писна ми от техните простотии, закарах си я в гаража, свалих си гарнитурата, изчаках я да изстине, сложих си хубав силикон и оттогава, 3 месеца вече - спи градът... Само ме притеснява това, че когато купувах новата гарнитура, на опаковката заедно с другите марки беше посочена и Алфа 146 1,4. Пичовете в магазина казаха, че нямало значение и става и за 1,6 ма знам ли след време дали няма да даде отражение...
    Ако някой има мнение да каже, че да сменям пак, докато съм пресен)
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  8. #23
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    А защо големите трансформатори са пълни с масло?
    Аре стига спам да не би да са с голи намотки въре трансформаторите нали са изолирани при контакта на лулата и свеща къде имаш изолация.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #24
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Бе тая работа не е за сервиз според мен. И на мен първия път в сервиза, като ми сменяха гарнитурата мно`о се прайха на велики, йок силикон не се слагало, само тъпоумните българи слагали и т.н. Е, и след 10 дена протече пак... Тоя път гарнитурата била нефелна, не знам си к`во още... Ми писна ми от техните простотии, закарах си я в гаража, свалих си гарнитурата, изчаках я да изстине, сложих си хубав силикон и оттогава, 3 месеца вече - спи градът... Само ме притеснява това, че когато купувах новата гарнитура, на опаковката заедно с другите марки беше посочена и Алфа 146 1,4. Пичовете в магазина казаха, че нямало значение и става и за 1,6 ма знам ли след време дали няма да даде отражение...
    Ако някой има мнение да каже, че да сменям пак, докато съм пресен)
    Общо взето гарнитурите мисля че са два вида за металния капак която е по плитка и за пластмасовия капак която е с по голям профил.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    ...И дали маслото е изолатор или проводник не мога да споря но съм чел във разни книги че омасляването на кабелите за високо напрежение (кабелите за свещите ) води до избиване на кебелите и загуба на искрата в свещите.
    Изолатор е можеш да бъдеш сигурен, също така и много разединители на системи за високо напрежение са потопени в масло за да се намали силата на разрядите. Друго важно свойство на маслото е, че предпазва от окисляване контактите, а предполагам се сещаш че обикновенно окисите са електро-изолатори. Омасляването на кабелите води до налепване на прах, който всъщност се явава предпоставката за утечките. Друг въпрос е, че маслото може химически да разтваря по старите изолзционни материали на кабелите.... Абе дебела тема не ми се пише чак толко много и няма смисъл. Щом са ги направили тези кладенчета сухи те трябва да са така, няма какво да го коментираме.
    Лошото е че не виждам там в близост до кладенчетата болтове които да притягат тази част от пласмасовият капак и ако мажа с херметик ще е именно там и около ремъците, защото там ако започне да омаслява (ако не е омаслило вече) ще е...
    Хайде със здраве и благодаря за инфото!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  11. #26
    Запален алфист millko's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    152

    Default

    Има един силикон-Victor Reinz.Около 12 лв.тубичката-слагаш от него на гладката част на гарнитурата и всичко заспива.
    Alfa Romeo 155 2.5 TD 96год.VM 31B,155 2.0 16V 96 год и Fiat Tipo 1.6 IE 95 год.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •