Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Ремонт на Алфа156 1.8TS

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default Ремонт на Алфа156 1.8TS

    Тракат биели. Предложения за ремонт и евентуално цени за труд и какви части ще ми трябват, като същите от Т&Н са ми с пълна отстъпка

  2. #2

    Default

    ЗДРАВЕИТЕ И АЗ ИМАМ СЪШТИЯ ПРОБЛЕМ С БИЕЛИТЕ МН КОФТИ
    Last edited by CECY 156; 03-05-2009 at 12:18.

  3. #3

    Default

    ПРИ МЕН СЕ ПОУЧИ СЛЕД СМЯНА НА МАСЛО
    ВАЗМОЖНО ЛИ Е ДА САМ ПОПАДНАЛ НА ДЕФЕКТЕН МАСЛЕН ФИЛТЕР

  4. #4
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by CECY 156 View Post
    ПРИ МЕН СЕ ПОУЧИ СЛЕД СМЯНА НА МАСЛО
    ВАЗМОЖНО ЛИ Е ДА САМ ПОПАДНАЛ НА ДЕФЕКТЕН МАСЛЕН ФИЛТЕР
    А възможно ли е да натиснеш бутона Caps Lock ???
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by CECY 156 View Post
    ПРИ МЕН СЕ ПОУЧИ СЛЕД СМЯНА НА МАСЛО
    ВАЗМОЖНО ЛИ Е ДА САМ ПОПАДНАЛ НА ДЕФЕКТЕН МАСЛЕН ФИЛТЕР
    По-скоро е възможно да си попаднал на "нагласена" за продаване кола...Която е била бъкана с добавки, за да се прикрият евентуални шумове и проблеми по двигателя...След смяна на масло...Тез добавки заминават и проблемите блесват на яве!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Колеги ако ви интересува имам Бутала и коляnов вал от 1,8 TS .
    Цените на биелите на старо е около 30-40лв на бройка лагерите биелни и основни на Глико примерно са към 100лв шлайфа на вала според зависи ама мисля че беше около 100лв а втора употреба колянов вал е от 350 до 800лв. А като се отваря двигателя е грехота да не се пуснат едни сегменти 150-200лв гарнитура глава 50лв и ако си решил да караш колата едно челосване на глава напасване клапани нови гумички още около 120лв масло антифриз маслен филтър и труд за всичко това при всички положения ще е над 400лв но точно колко майсторите да кажат
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7

    Default

    не знам още какво ще ми тябва след празницте ще отварям мотора

  8. #8
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ами виж сервизите в раздел ОБщ технически на форума, някои имат и рубрика за цени, а един ти е писал и в темата, успех
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #9
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    52
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Що се мръщиш като ще стане интересна тема?
    Е сега ще те изложа!! Този човек ми е приятел! Познава ме се от доста години и му бях казал че при купуване на Алфа задължително държа аз да я прегледам! Звъни човека и казва взимам една,страшна е,работи добре,а има и регистрация!! Няма да я гледаш,взимам я!! Слушам и не вярвам! След 3дни идва да я видя,и кво чувам аз! Мотор за голям основен ремонт,пред излизане на биела. Че колата е гласена за продажба е ясно,за това може би и продавача се е дърпал от ефентоален преглед от майстор. Е за това съм намръщен!!
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Lisan View Post
    Е сега ще те изложа!! Този човек ми е приятел! Познава ме се от доста години и му бях казал че при купуване на Алфа задължително държа аз да я прегледам! Звъни човека и казва взимам една,страшна е,работи добре,а има и регистрация!! Няма да я гледаш,взимам я!! Слушам и не вярвам! След 3дни идва да я видя,и кво чувам аз! Мотор за голям основен ремонт,пред излизане на биела. Че колата е гласена за продажба е ясно,за това може би и продавача се е дърпал от ефентоален преглед от майстор. Е за това съм намръщен!!
    Що да си ме изложил. Само където ти се обадих след каято я взех. Но нали аз си страдам. Радвам се само, че на моята болка реагираш съпричастно и чакам с нетърпение да ми я оправиш.
    А колкото до колата наистина всичко и е сменено, с пълна застраховка до 12.2009 и т.н.
    А за това че дрънчи съм виновен аз ама не си признах - сбърках оборотомера на 156 със този на 33Q4 и я вкарах на втора в червената зона доста яко. Затова сега и си плащам
    Но поне след Сашо ще имам перфектна и напълно обслужена кола. И честит рожден ден Кума Лисо!!!

  11. #11
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    ......
    А за това че дрънчи съм виновен аз ама не си признах - сбърках оборотомера на 156 със този на 33Q4 и я вкарах на втора в червената зона доста яко. Затова сега и си плащам.....
    Не е от това не се притеснявай....То ако така се чупи мотор от едно вкарване в 7000об.
    Яко,яко,колко яко да си я вкарал....до 7200 и е изключила.Освен ако не е с "чип".
    Направи си ремонта при Сашо и си я карай смело после.
    Успех.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    скоростомера показваше нещо от сорта на 245. гпс-а не видях какво показваше (нямах време да гледам много много). Може да не съм ударил прекъсвач в такъв случай а нещо друго да е станало. Усетих да прилашка нещо (хм.. може от пътната настилка да е било) върнах газта и тогава видях, че съм бил на над 7000 защото оборотомера в момента в който видях беше на 7000. Иначе ограничителя е на 7680.

    Абе скоро ше пътувам за Варна. На магистрала ще има пвече време да гледам. Тогава ще тествам пак.
    Аз мога да ти кажа какво е станало каквото става и на 4-та с обороти над 7200 когато задържиш(специално моята прави почти 200 по километраж и спира просто спира забива муцуна включвам 5-та и тръгва наново) просто забива свършва горивото ей това най вероятно е станало аз съм пробвал няколко пъти и това не е прекъсвач просто няма гориво явно иска по голяма помпа или и наз не знам може по големи дюзи знам ли какво става а иначе въпреки приказките и опитите които съм правил нали се сещаш че тези обороти са пагубни за двигателя 7000 няколко минути и то с селения 20К направи си съкратил живота на мотора на половина и после пушила от капака на клапаните ами как мислиш дали няма да пуше а.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Аз мога да ти кажа какво е станало каквото става и на 4-та с обороти над 7200 когато задържиш(специално моята прави почти 200 по километраж и спира просто спира забива муцуна включвам 5-та и тръгва наново) просто забива свършва горивото ей това най вероятно е станало аз съм пробвал няколко пъти и това не е прекъсвач просто няма гориво явно иска по голяма помпа или и наз не знам може по големи дюзи знам ли какво става а иначе въпреки приказките и опитите които съм правил нали се сещаш че тези обороти са пагубни за двигателя 7000 няколко минути и то с селения 20К направи си съкратил живота на мотора на половина и после пушила от капака на клапаните ами как мислиш дали няма да пуше а.
    Ееее 2, 3 минути е сдяла в тези обороти. Не повече. А и маслото е на 1500 км. новичко е. Следващия път ще слагам 10 на 60.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Извинявам се на колегата, който е пуснал темата, че ще задам и аз един въпрос.

    Ако не е тайна, как звучат тракащи биели?
    146 1.6TS CF1 '98


  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Еее..сега остава и някой да ти го опише...
    По-добре да не ти се налага да ги чуваш.
    Щракащ метален звук.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •