Results 1 to 15 of 21

Thread: Нужен ли е така начерения Canister

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Нужен ли е така начерения Canister

    Днеска реших да разгледам какво точно представлява тоя "филтър" с въглен дето с клапан пуска бензинови пари в колекторите.....намира се под предния десен калник, в горната му част - едно синьо маркуче влиза и излиза от него - идва от резервоара, влиза в тая кутия, и излиза с втория си край към колекторите, където клапан го пропуска на определени интервали......както някой вече знаят, купих си рама с табло с лява дирекция, и почнах да си го правя както ми е кеф, амбицирал съм се да го направя "най" в едно отношение.....че понеже това място където стои тая джаджа ще пасне да сложа една друга джаджа, която е с кажи речи същия обем, искам да питам това само роля на одушник на резервоара ли играе, независимо дали тия пари, или липсата им мат някакво значение за двигателя - не мисля че имат, през алфадиага гледам кога ми се отваря тоя клапан и ги изпуска, на неопределени интервали е, понякога минават 2-3 минути преди да отвори - не знам точно от какво се влияе.....идеята ми е да дам тия маркучи или "на късо" или просто да ги махна, клапана под колекторите не е задължително да го махам мисля, ще проверя на откачен маркуч дали ще отчита и дали се влияе от налягането в резервоара......но така или иначе това ще го махам че там ще ми пречи.....
    На първата снимка е въпросната кутия с отпрано дъно, оттам ми се видя най лесно проникването....втората е поглед отдолу - решетчица и дунапренче.....после следват метална решетчица и въпросните въглища - не горят, пробвах го.....на следващата снимка е това което остава след като въглена се изсипе - на следващата се вижда кръглия отдушник, и двата изхода - от единия идва от резервоара, от другия праща към колекторите......последната снимка е като е махнато всичко, и снимано пак отдолу - вляво е отвора за отдушника, вдясно са двата изхода......
    Така както ми се чини ще мина и без него......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_3181.jpg   IMG_3182.jpg   IMG_3183.jpg   IMG_3184.jpg   IMG_3185.jpg  

    IMG_3186.jpg   IMG_3187.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •