Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Нужен ли е така начерения Canister

  1. #1

    Default Нужен ли е така начерения Canister

    Днеска реших да разгледам какво точно представлява тоя "филтър" с въглен дето с клапан пуска бензинови пари в колекторите.....намира се под предния десен калник, в горната му част - едно синьо маркуче влиза и излиза от него - идва от резервоара, влиза в тая кутия, и излиза с втория си край към колекторите, където клапан го пропуска на определени интервали......както някой вече знаят, купих си рама с табло с лява дирекция, и почнах да си го правя както ми е кеф, амбицирал съм се да го направя "най" в едно отношение.....че понеже това място където стои тая джаджа ще пасне да сложа една друга джаджа, която е с кажи речи същия обем, искам да питам това само роля на одушник на резервоара ли играе, независимо дали тия пари, или липсата им мат някакво значение за двигателя - не мисля че имат, през алфадиага гледам кога ми се отваря тоя клапан и ги изпуска, на неопределени интервали е, понякога минават 2-3 минути преди да отвори - не знам точно от какво се влияе.....идеята ми е да дам тия маркучи или "на късо" или просто да ги махна, клапана под колекторите не е задължително да го махам мисля, ще проверя на откачен маркуч дали ще отчита и дали се влияе от налягането в резервоара......но така или иначе това ще го махам че там ще ми пречи.....
    На първата снимка е въпросната кутия с отпрано дъно, оттам ми се видя най лесно проникването....втората е поглед отдолу - решетчица и дунапренче.....после следват метална решетчица и въпросните въглища - не горят, пробвах го.....на следващата снимка е това което остава след като въглена се изсипе - на следващата се вижда кръглия отдушник, и двата изхода - от единия идва от резервоара, от другия праща към колекторите......последната снимка е като е махнато всичко, и снимано пак отдолу - вляво е отвора за отдушника, вдясно са двата изхода......
    Така както ми се чини ще мина и без него......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_3181.jpg   IMG_3182.jpg   IMG_3183.jpg   IMG_3184.jpg   IMG_3185.jpg  

    IMG_3186.jpg   IMG_3187.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ники изобщо не ти трябва този клапан по принцип Иам една такава постановка че освен от изгорелите газове колите излъчват емисии и от отдушниците на резервоарите ,които също така за доста вредни )същотот е и с маслените пари) за това се подават в двигателя за да се изгорят с горивовъздушната смес по този начин колите стават по екологично чисти. Само не съм разглеждал схемата какво кара клапана да отваря и да пуска парите в колектора. Но затапваш отвора на колектора а този край от филтъра който трябва да влезе в колектора може да го отведеш някъде по назад с маркуче или маслоустойчива шлаувка за да не влизат в купето парите от резервоара щото са си токсични.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Можеш да го махнеш, но затвори и тръбата идваща от резервоара (сещай се защо). Клапана го остави да си щрака за да не вкарва грешка евентуално

  4. #4

    Default

    Мда, тая гад отива в историята.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мда, тая гад отива в историята.......
    Е, не е гад, полезна е. Същото място е предвидено и от другата страна

  6. #6

    Default

    Там има модул за централното.....на същото място....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Там има модул за централното.....на същото място....
    При мен е празно

  8. #8
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    А клапана кое е? Нещо не го виждам.
    Някой има ли идея дали може да се изпразни филтъра и пак да се монтира и как?
    Аз бих пробвал да го пробия по средата, да го изпразна и да запуша дупката. Някой правил ли го е ?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    А клапана кое е? Нещо не го виждам.
    Някой има ли идея дали може да се изпразни филтъра и пак да се монтира и как?
    Аз бих пробвал да го пробия по средата, да го изпразна и да запуша дупката. Някой правил ли го е ?
    Клапана е под всмукателния колектор малко след дросела на ТС. При теб е от лаво на кутията на въздушния филтър.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Клапана е под всмукателния колектор малко след дросела на ТС. При теб е от лаво на кутията на въздушния филтър.
    Клапана електрически ли е и ако да на колко волта?

    Да не е това ограденото на снимката?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails alfa146_14.jpg  
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Клапана електрически ли е и ако да на колко волта?

    Да не е това ограденото на снимката?
    Да, точно това трябва да е. Въпреки, че не го виждам баш от снимката и от далеч прилича на бърза връзка. Електрически е. 12 волта.
    Last edited by oem; 18-05-2009 at 15:08.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Благодаря ти!
    Аз обаче не съм видял кабели около този клапан.
    Явно не съм гледал както трябва
    При първа възможност ще го погледна
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Извинявам се, аз съм писал за TS а това е Boxer.
    Клапана е май под калника, проследи маркучите

  14. #14

    Default

    Това мяза повече на бърза връзка.....
    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    При мен е празно
    Ми не знам дали ти е празно, аз досега не съм видял кола да го няма, макар че доста време се чудех какво е.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Това мяза повече на бърза връзка.....
    На второ четене, май ти си прав.
    При 156 къде е клапана? В подкалника ли?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •