Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52

Thread: Смених тампони на стаб. щанга

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    П.С. Днеска като се загледах от долу. Много се зачудих ако трябва да сеням съединител. Как подяволите се сменя съединител на тая кола? От долу ли излиза, кутиятя смъква ли се? Или само се охлабва и излиза от горе? Тва сядхме днеска тримата и се чудихме.
    Сменя се лесно - сваляш магарето с все носачи и след това кутията си слиза надолу без проблем. Отгоре махаш конзолата на акумулатора, малко въздуховоди, малко кабели, стартера го оставяш да си седи на кабелите, жилата на скоростите, тръбичката към аксиалния лагер помпа /после има една тънкост по обезвъздушаването/ и си готов. Задължително ти трябва подопра за двигателя защото той остава само на един тампон.

  2. #32

    Default

    Това с магарето нужно ли е - чак и то да се маха не е ли излишно.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Велико Търново
    Age
    54
    Posts
    163

    Default

    По лесничко е като се махне даже май е невъзможно без да се демонтира - правих един път опити за 15 мин се изнервих и смъкнах магарето набързо.

  4. #34

    Default

    Мда, нямам впечатления ако трябва да се свали ск.кут надолу кое ще пречи, и не направих връзка че аз двг и скут ги махама накуп, но нагоре......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by stenli View Post
    Сменя се лесно - сваляш магарето с все носачи и след това кутията си слиза надолу без проблем. Отгоре махаш конзолата на акумулатора, малко въздуховоди, малко кабели, стартера го оставяш да си седи на кабелите, жилата на скоростите, тръбичката към аксиалния лагер помпа /после има една тънкост по обезвъздушаването/ и си готов. Задължително ти трябва подопра за двигателя защото той остава само на един тампон.
    Ясно. Пак е голям ядец. Ще го ям и него някой ден, но дай боже италианеца да го е сменил, че да е ми се налага скоро.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Измери си я колега. Завърти волана в някоя посока до край и си я измери там до биалетката размера на цялата щанга е еднакъв.

    П.С. Аз сложих тампони на SuperPro. Нено ми ги беше пратил преди 3, 4 седмици, но днес им дойде реда чак. Така, че и от него можете да си поръчате.
    здравей,колега,как мога да се свържа с въпросния човек-Нено
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #37
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    В общия раздел при сервизите в темата на Екстрийм Тунинг му има телефона. Във форума се пише Neo
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    В общия раздел при сервизите в темата на Екстрийм Тунинг му има телефона. Във форума се пише Neo
    мерси за бързия отговор
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #39

    Default

    сам,на канал,едвам я иазвадих шибаната стаб,щанга.няма и 15 болта са,незгодията е голяма.утре монтаж.пожелавам си късмет както и на всички Вас.благодарности на Нено(за тампоните)
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #40
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Майка си ебало с тва окачване. Днес ходих на реглаж. Задния мост няма оправия. В канала ексцентрика се набил прхоляк и кал и не може да превърти. Няма и махане тоя прах от там. Задно дясно колело пак остана малко затворено. Ще сменям едната щанга от зад и ще мъча да почистя леглото на болта... Мамка му и резервоар как пречи да извадя целия болт.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #41

    Default

    пак тропа и след смяната на тамп.на стаб. щанга.сега почвам да си мисля за шарнирите на долните носачи,значи движат се свободно но нямат грам луфт,така на ръка като опитвам,от друго невиждам от какво може да е.всички тампони по носачите съм сменил плюс и на стаб.щангата.а .....всички останали шарнири се движат трудно и стегнато(биалети и горни носачи)МОЛЯ дайте идея,че се потроших сам два дена(сменях и тамп. на носачите)
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #42

    Default

    и друго което ме озадъчи,значи щангата е 22мм и тампоните също,след монтажа като погледнах там където са сцепени тампоните има около 2мм разстояние.скобите са легнали плътно и всичко е стегнато.предполагам че не трябва да е така.защо се получава така???
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #43
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Амортесьори? Тампони на амортесьорите? Гледал ли си ги как са? Как тропа?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #44

    Default

    всичко е наред ,колега,аз пуснах друга тема,но проблема се оказа в главата ми ,а не в колата.алфата сега върви като по масло.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Мамка му и резервоар как пречи да извадя целия болт.
    Че махни резервоара ако имаш начин - 6 болта са.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •