Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52

Thread: Смених тампони на стаб. щанга

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Djalev View Post
    На всеки различно ли е или по размера на двигатела, за нашите 1.8 колко е ?
    Измери си я колега. Завърти волана в някоя посока до край и си я измери там до биалетката размера на цялата щанга е еднакъв.

    П.С. Аз сложих тампони на SuperPro. Нено ми ги беше пратил преди 3, 4 седмици, но днес им дойде реда чак. Така, че и от него можете да си поръчате.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    И като стана въпрос за размера на щангата до колко то си спомням няма значение дали в края или посредата да измериш , пък да проверя дали не е износена знам ли ?
    алфа 156 1.9 JTD '99

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Jicata View Post
    И като стана въпрос за размера на щангата до колко то си спомням няма значение дали в края или посредата да измериш , пък да проверя дали не е износена знам ли ?
    Няма как да провериш дали е износена. Тя се износва под самия тампон. Моята беше само надрана от боклуците дето са влизали под тампона. Но като измерих на диаметър си беше 22мм. Има вариант ако е износена и си взел на 22мм тампон. Той по принцип е зарязан и може да му отнемеш да речем 0,5 мм от него за да стегне по-добре. Но при мен нямаше нужда.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19
    започва да се пристрастява Jicata's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    59

    Default

    Благодарности за изчерпателния отговор
    алфа 156 1.9 JTD '99

  5. #20

    Default

    Нещо съм се амбицирал на колата дето сглобявам в момента отзад да сложа твърда връзка вместо биалетка....предполагам че така тампоните може и да заминат по бързо, но съм твърдо решен да опитам.....като за начало - ако няма проблеми директно правя това и отпред.....ама като за начало ще покарам експериментално без тая щанга отзад че ми е любопитно......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 17-05-2009 at 20:19.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Нещо съм се амбицирал на колата дето сглобявам в момента отзад да сложа твърда връзка вместо биалетка....предполагам че така тампоните може и да заминат по бързо, но съм твърдо решен да опитам.....като за начало - ако няма проблеми директно правя това и отпред.....ама като за начало ще покарам експериментално без тая щанга отзад че ми е любопитно......
    Защо твърда връзка? Тя сега кое и е мекото? И как твърда? Нали трябва да се движи щангата? Те се движи чрез шарнира на биалетката. Като пружинира колелото какво ще стане? Ще напъва под напрежение!?!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не ми беше никак до снимки. Иначе тя сама ли сегна на мястото. Първо качто закачиш биалетките и после стегнеш тампоните тя си е точно там на мястото.

    Иначе голям филм беше. Разхлабват се магаретата, тампона на двигателя се развива, рахзлабват се болтовете от рейката преди това обаче, че тя е хваната за магаретата и не е хубаво да я дърпаш и нея на долу. Магарето се разхлабва от всякъде само без от носачите. Трябва да увисне на носачите. Друго. Махат се ламарините на ауспуга. Дето са над меката връзка. И след това се маха щангата. Абе немога да обесня подробно. За пръв път ми беше и не мога да обесня кое под ред се развива. Щото аз развивах пробвах, развивах пробвах. Общо взето много неща се развиват.

    И важното е да имаш поне още 1 човек с теб. Сам няма как да извадиш щангата. И само на подемник. На канал не става.
    браво колега и аз я правих тая манипулация само дето бях сам и на канал,който на всички останали мъки ми беше плитък,смятам се сещаш в какви празници бях изпаднал
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Защо твърда връзка? Тя сега кое и е мекото? И как твърда? Нали трябва да се движи щангата? Те се движи чрез шарнира на биалетката. Като пружинира колелото какво ще стане? Ще напъва под напрежение!?!
    Пак ще се движи, само че няма да има това подобие на шарнир.......друго ще е.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Пак ще се движи, само че няма да има това подобие на шарнир.......друго ще е.....
    Какво друго? То освен на ябълка няма какво друго да е?!?!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25

    Default

    Има поне 3 неща който могат да станат, и едното е колкото и странно да звучи пружина.....яка....с болтове в двата края.......жалко че не мога да намеря в нета снимката дето видях.....но просто придобих идея как да си го направя.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Има поне 3 неща който могат да станат, и едното е колкото и странно да звучи пружина.....яка....с болтове в двата края.......жалко че не мога да намеря в нета снимката дето видях.....но просто придобих идея как да си го направя.....
    Брато по тази щанга вървят аксиални сили от едното колело към другото. Как пружината ще ги прeдава тея сили? Сложиш ли пружина е равносилно да махнеш щангата изобщо.
    Last edited by oem; 17-05-2009 at 23:13.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Брато по тази щанга вървят аксиални сили от едното колело към другото. Как пружината ще ги прeдава тея сили? Сложиш ли пружина е равносилно да махнеш щангата изобщо.
    Като се приеме че пружината е изключително твърда и на практика няма да мръдне с повече от милиметър по дължината си дори и при най големия натиск оказан от по тънката от кутрето ми задна стаб. щанга, като същевременно може с също минимално огъване да компенсира факта че болковете я държат неподвижно към макферс и щангата......
    Другия вариант е нещо като това на сниммката, но засега тоя с пружината ме влече повече, четох в едно форумче за един дето беше постнал и снимки - близо 3 години ги е лашкал, направил си ги е в гаража.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails oncamber2.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #28
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Нещо съм се амбицирал на колата дето сглобявам в момента отзад да сложа твърда връзка вместо биалетка....предполагам че така тампоните може и да заминат по бързо, но съм твърдо решен да опитам.....като за начало - ако няма проблеми директно правя това и отпред.....ама като за начало ще покарам експериментално без тая щанга отзад че ми е любопитно......
    Както и да я направиш ще е добре,само не я махай щангата за постоянно че така по-лесно се прокъсват втулките на напречните щанги.Между другото кво стана с рязането и съответно с разпънката,че ми е интересно
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by sp_romeo1 View Post
    Както и да я направиш ще е добре,само не я махай щангата за постоянно че така по-лесно се прокъсват втулките на напречните щанги.Между другото кво стана с рязането и съответно с разпънката,че ми е интересно
    Мда, на тоя етап не мисля да я махам.......макар че и тия кирливи напречни щанги нещо ми са трън в очите с тия втулки, но засега нямам време да се занимавам с друго решение....все се чудя дали на мястото на тия тампони не могат да се побългарят някакви по приспособими и издържливи лагери......щяло да друса, ама това не ме кахъри особенно....
    Иначе рязането върви добре, досега към 40 кила съм махнал от задницата най- вече, гледам да не съм особенно брутален, като уж оставих гредичката на която се фащат възглавничките на задните седалки, но след като видях че при спортвагона мое и без тях, ще я махам и нея.....все още ми е чудно как едни италианчета са успели да махнат 200 кила от тая кола, но аз и на 100 ще съм доволен......ще има разпънка на задните ботуши, Новачев лекичко ми я тунингова, пък и знаеш че това са си поне 5 коня отгоре......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •