Results 1 to 10 of 10

Thread: изчетох сичко за вентилаторите на радиатора при мен не е така

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default изчетох сичко за вентилаторите на радиатора при мен не е така

    изчетох сички теми за тва кой вентилатор кога работи с кви степени на радиотара.ама при мен явно не е така..забелязах че на мойто тракторче вентилаторите на радиатора не работят. и колата минава 90 градуса, но днеска пусках климатика да вида кой вентилатор работи (уж единия работи като се пусне климатика) и установих че работят и двато вентилатора на пълна мощност без значение вътре на какви градуси е и на каква степен е климатроника. явно е напрайно задължително лятото да се кара колата на климатик ? някой има ли идея. не съм пробвал да вида дали с климатик ще държи 90 градуса на местата където минава 90. по принцип аз необичам да пускам климатик. искам да ми фири от джамовете пускам го само като има хора с мен в колата дет мрънколясват че им е топло
    Last edited by k1lcone; 16-05-2009 at 12:16.

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Виж си измери температурата на течноста когато надмине 90 градуса. И при мен надминава 90 в задръствания, но като топна термометъра показва друго. Когато на таблото ми е 90 тогава термометъра показва 83 градуса. Като на таблото ми е 110 градуса тогава на термометъра ми е 96 - 98 и първата степен на вентилатора ми се пуска. Аз съм с два датчика. Този който е за ЕКУ-то отчита що го де вярно, но този за таблото показва повече. Така, че виж да не би датчика да те лъже.

    Ти сигурно си с дизел и си с две перки както казваш и при теб не знам как се контролират техните пускания и скорости, но ако си сигурен, че по инсталацията всичко е на ред виж измаери си течноста колко градуса е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    ми то като мине над 90 докът да спръ да измера и ще спадне на нормално. 1.9 дизил е. уж за климатика са пускал единия вентилатор пък то и двато дънат на макс като цъкна снежинката

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    ми то като мине над 90 докът да спръ да измера и ще спадне на нормално. 1.9 дизил е. уж за климатика са пускал единия вентилатор пък то и двато дънат на макс като цъкна снежинката
    Няма да я гасиш. Взмеаш термо сонда. Спираш като мине 90 градуса развиваш капачката на казанчето и мушкаш сондата.

    Ако не ти се знаимава така купи си един инфрачервен темометър и мери на датчика на блока. При мен и двата термометър апоказват еднакво +-2 градуса. А на таблото с 10 градуса от горе. Плюс това ако караш с хубав антифриз и на 110 градуса да я загрееш реално на мотора няма да му стане нищо.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    ми антифриза е ацделко уж хубав и скъп

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    погледах е на компютър. вътре температурата дето показва на датчкика показва едно към едно с тва на компа дет са прайше диагностиката. вентилаторите на радиатора са пускаха 95 градуса. сичко си работи явно както трябва. ама не е както четах че единия вентилатор за тва другия за онва

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    хасково-димитровград
    Posts
    66

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    погледах е на компютър. вътре температурата дето показва на датчкика показва едно към едно с тва на компа дет са прайше диагностиката. вентилаторите на радиатора са пускаха 95 градуса. сичко си работи явно както трябва. ама не е както четах че единия вентилатор за тва другия за онва
    а ти от къде мислиш че компютъра взима данните ?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD `99 ex, new GTV 2.0 '97

  8. #8

    Default

    в заблуда си
    независимо дали са задействани заради повишена температура на охлаждащата течност, или заради високо налягане в системата на климатика
    то винаги работят и 2-та вентилатора
    съответно на бавна или на бърза скорост

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    абе важното е че работат

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    закрийте темата моля

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •