Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Регулировка окачване?

  1. #31
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by JAMAL View Post
    Като премеря разстоянието между ботушите, това няма да помогне да се определи колко е мръднала едната гума, защото може и другата да е мвръднала малко и да изкриви сметките? Или не съм в правилната посока?
    За всяка болест си има лек трябва да се поинтересуваш къде има стенд за опъване на коли (от онеи стендове дето оправят по скъпите возила като ги изпрящят по яко )
    Там със сигурност ще ти опря вят геометрията на купето Мисля че е излишно да ти казвам че носачите трябва със сигурност да са със здрави тампони за да не стават грешки още на стенда за регулурането на предницата.
    А за цената мисля че беше нещо от сорта на 150-250лв имам познат който си купи едно БМВ и предния подкалник беше крив и геометрията не идваше на такъв стенд я оправиха и сега няма проблем.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #32
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    За всяка болест си има лек трябва да се поинтересуваш къде има стенд за опъване на коли (от онеи стендове дето оправят по скъпите возила като ги изпрящят по яко )
    Там със сигурност ще ти опря вят геометрията на купето Мисля че е излишно да ти казвам че носачите трябва със сигурност да са със здрави тампони за да не стават грешки още на стенда за регулурането на предницата.
    А за цената мисля че беше нещо от сорта на 150-250лв имам познат който си купи едно БМВ и предния подкалник беше крив и геометрията не идваше на такъв стенд я оправиха и сега няма проблем.
    Това с тампоните е много важно! Аз след смяна на долни носачи ми даде разлика на стенда с 2.5 мм.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #33
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Сега като се замисля на мен точно на дясното колело кадето наклона ми е повече горния носач ми скърца вероятно е разбит и като гледам в какво положение е диагонално спрямо колелото при разбити тампони може да окаже голямо влияние и май не е зле в скоро време да го прегледам и ако е за смяна да го сменям
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На 156 предницата се прави средно на 2,50 мм. отворена (или каквато настройка искаш ти самия. може за по-спортно каране например).
    EDIT: По принцип фабрично колата има лека отрицателна сходимост (горната част на колелата е по свита от долната).
    а задницата колко трябва да е? че моята я хакнах преди време, изкривих амортесьора, смениха го, ам сега ми се струва че лявото колело (него шибнах) ми е по-отворено от дясното. дайте малко акъл, че незнам ква да я къдря....

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by barkas_06 View Post
    а задницата колко трябва да е? че моята я хакнах преди време, изкривих амортесьора, смениха го, ам сега ми се струва че лявото колело (него шибнах) ми е по-отворено от дясното. дайте малко акъл, че незнам ква да я къдря....
    Задницата трябва да е на 3 мм общо затворена. с по 1,5 мм на колело.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    а има ли значение дали си със спорт окачване например само пружуни,и размерът на гумите!при мен с летните 205/55/16 ми дърпаше яко на дясно,сега със зимните 185/65/15 всичко е наред!!!ако може някви данни да се дадът за да знам кво да търся че скоро ще сменям тампони на горен носач и след тва на стенд!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  7. #37
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by assasin's View Post
    а има ли значение дали си със спорт окачване например само пружуни,и размерът на гумите!при мен с летните 205/55/16 ми дърпаше яко на дясно,сега със зимните 185/65/15 всичко е наред!!!ако може някви данни да се дадът за да знам кво да търся че скоро ще сменям тампони на горен носач и след тва на стенд!!
    Няма, значение с какви пружини си. Важно е когато реглажа се прави да се прави с тези пружини с които ще караш. Демек ще има значение ако да речем направиш реглаж с високи пружини и после сложиш ниски или обратното.

    Аз на мойта съм със ниски и съм направил предницата с отрицателна на 2 мм. и задницата положителна на 3 мм. И колата си е супер стабилна. Сухо, мокро, сняг, лед.. не мръдва!

    Само, че тази настройка незнам защо е съвсем различна по базите данни на стендовете. 3 пъти съм ходил на реглаж и 3-те пъти ми я правят равна от всякъде и при неравност ми бягаш на където и скимне.

    На края отидох в един сервиз тук в града където имат много добър стенд и ги помолих само да сложат главите на стенда и да ги настроят и да ме оставят да си наглася колата както искам. И от тогава съм много доволен. Зимата не ми е поднесла и за момент дори. За разлика то миналта зима когато на сняг с повече от 50 км не можех да карам. Беше неуправляема. Таи зима на сняг с лед си карах със 100 км/ч без да я усетя да плъзне и за миг.
    Last edited by oem; 09-01-2010 at 11:33.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #38

    Default

    А предницата на 2.50 общо ли трябва да е отворена или по толкова на всяко колело?

  9. #39
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by barkas_06 View Post
    А предницата на 2.50 общо ли трябва да е отворена или по толкова на всяко колело?
    Това, което съм написал е за обща сходимост. Направи си я на 2 мм общо. 2.5 е много вече.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •