Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Регулировка окачване?

  1. #1
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default Регулировка окачване?

    Предните гуми са разкрачиха нещо и започна да ми яде гумите от вътрешната част. Това подлежи ли на регулировка или нещо съм изкривил? Колата е 156'98 1.8

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    Предните гуми са разкрачиха нещо и започна да ми яде гумите от вътрешната част. Това подлежи ли на регулировка или нещо съм изкривил? Колата е 156'98 1.8
    Подлежи. Но трябва да се види защо се е разклрачила. Има нещо разбито.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    разкрачването е най-вероятно от биалетки или тампони на стабилизиращата щанга, иначе отиваш на реглаж на предницата и вс е тип-топ, ако си сменял нещо по окачването,рейка,абе нещо и от това може да е...помисли провери и ако е ок на реглаж,30 лева е за предница някаде

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    разкрачването е най-вероятно от биалетки или тампони на стабилизиращата щанга, иначе отиваш на реглаж на предницата и вс е тип-топ, ако си сменял нещо по окачването,рейка,абе нещо и от това може да е...помисли провери и ако е ок на реглаж,30 лева е за предница някаде
    Ъъъъ ти сигурен ли си, че може от тампони на “стабилизиращата щанга” или биалетки да се “разкрачат” предните колела?
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    еми дам колега защото на мен от точно това ми беше станал този проблем, имах изместване от 0.7 мм

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    еми дам колега защото на мен от точно това ми беше станал този проблем, имах изместване от 0.7 мм
    Нещо не мога да се съглася с теб колега. И моята има леко страничен наклон дясното колело а лявото си е в нормата. Има два начина да се получи така или горния носач или долния имат някакво изместване от нормалното си положение. А може би и от двете по малко . Аз на моята все още не съм установил но си я карам така
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  7. #7
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    А колегата от Горна Оряховица нека сподели как става този реглаж на страничен наклон че ми стана много интересно
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  8. #8
    Младши алфист nellavy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    burgas
    Age
    52
    Posts
    22

    Default

    Не виждам как ще стане реглажа освен с разспънка .

  9. #9
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Quote Originally Posted by nellavy View Post
    Не виждам как ще стане реглажа освен с разспънка .
    И аз така мисля само че нещо друго не мога да си обясня там в ботушите ако се свие коша най- малкото ще има проблеми с затварянето на капака а така като гледам при мен дори няма промяна никаде в разстоянието между него и калниците (навсякъде е еднакво)
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    преди месец правих реглаж, ходих при един от най-добрите в тази сфера в русе, човека направо ме каза: изкривяването се получава при смяна на носачи долни горни, при смяна на рейка,при смяна на биалетки,тампони на стабилизиращата щанга, може дори да се получи при няколкократна промяна на джанти и гуми, каза ми така наблюдаваш след интервенция в предницата и ако ти се струва дори за миг в това,реглаж

    не ми е казвал ела при мен, да не говорим че когато искаш да отидеш при него си записваш час една седмица по рано, мн клиенти, апаратурата му е страхотна, и за предница ми взе 25 лева, мисля е нормално

    Gulfstream G650 with Italian design...

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    И аз така мисля само че нещо друго не мога да си обясня там в ботушите ако се свие коша най- малкото ще има проблеми с затварянето на капака а така като гледам при мен дори няма промяна никаде в разстоянието между него и калниците (навсякъде е еднакво)
    По половин милиметър няма как да усетиш и видиш, но половин мм горе рефлектира яко долу.....Една от англииските изглеждаше разкрачена, крик под магарето, двете преди гуми във въздуха, слагане на разспънка, и изглеждаше другояче....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Преди година сменях горни и долни носачи и тогава ми правиха регулировка и си беше в ред, обърнах 30 000 км и си смених горните носачи и тампоните на стабилизиращата щанга, но не са ми регулирали нищо. То се е видяло, че ще се ходи на майсотор . Каква е тая разспънка?

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  13. #13
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    От онези дето слагат на бегачките между двата ботуша на предните амортисьори
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Няма реглаж на страничен наклон! Сменяш това което е разбито и се оправя наклона. От долните и горните носачи може да е, също и от кормилните накрайници.

    Стабилизиращата щанга няма как да ти даде отклонение. Нито биалетката нито тампоните. Ако искаш можеш да откачиш цялата щанга и да я изхвърлиш и да караш без нея. Наклона няма да се промени. Нейното предназначение е да разпределя усилието в завой от едното колело към другото за да не се накланя автомобила прекалено много и да държи стабилно в завоя..

    Реглажа иначе става на стенд и се регулира от външните кормилни накрайници.

    При колегата Дери най-вероятно има разбити кормилни накрайници и за товаму яде гумите от вътре. Но това тук няма как да се каже. Трябва да се провери от специалист. Там където празвят реглаж на преден и заден мост могат да провеят кое е разбито и да му кажат.

    Не се хващайте за тая разпънка сега. Едва ли са ти се разкрачили ботушите. На ГТА със същото купе не слагат фабрично таква така, че не вярвам.

    Иди да стенд там ще си покаже какъв е наклона и на къде. Според мен единственото което ще покаже е, че предницата ти е прекалено отворена (разстоянието м/у предната част на колелата е по-голямо от задната и е над допустимото). На 156 предницата се прави средно на 2,50 мм. отворена (или каквато настройка искаш ти самия. може за по-спортно каране например). Ако е да речем 4 мм. и повече тогава гумите се износват от вътрешната страна.

    EDIT: По принцип фабрично колата има лека отрицателна сходимост (горната част на колелата е по свита от долната).
    Last edited by oem; 14-05-2009 at 10:43.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Изчерпателно мнение.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •