Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Въпрос относно палене при студен мотор и обороти :D

  1. #16
    Яко пристрастен! Seishin's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    А98 - 2.00 лв./л. с карта за отстъпка 1,95 лв./л.
    Kinitron 100 - 2.05 лв./л.
    Ебахти бензина майна... Аз зареждам в Шел-а за 1,84 лв/л последно... Ама уж имало добавки в тоя бензин и за това.
    При лукойл-а и омв-то слагат ли добавки?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144HP 1998

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Seishin View Post
    Ебахти бензина майна... Аз зареждам в Шел-а за 1,84 лв/л последно... Ама уж имало добавки в тоя бензин и за това.
    При лукойл-а и омв-то слагат ли добавки?
    Е ти зареждаш 95 с добавки. Нормално. На лукойл е най-чист бензина. На ЕКО 100 има 3 вида добавки в него. Почистващи, антикозорионни и кво беше още нещо. Ама... не ме кефи тоя бензин. Само бензинджийката хваща окото там
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Запали колата от първия път, но пак попрекъсна леко. Не знам това случайно ли е или се дължи все пак на това, че пусках помпата през деня. Трябва да пробвам номера с реиката утре сутрин.

    Очаквах да запали без проблем. Тя запали де. Не е гаснела и се изфорсира леко и лесно, но мотора свънеше пак. Пак детонации демек.
    Last edited by oem; 12-05-2009 at 19:00.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Моята поклаща обороти от време на време, но проблемът е главно зимата на студено. Лятото почти не се обажда. При повечето ТС е обратното.
    Освен това, при мен няма никакъв проблем с управлението на двг. Нещата се случват заради ГИ. Ако карам само на бенз., няма и следа от проблем. Та, затова си мисля, че се позапушват бенз. дюзи, като карам на газ... Решението - 100 октанов бенз. и чистене на дюзи.

    П.С. Когато търсех решение на проблема, ме съветваха да сменя дебитомера, МПХ и разни подобни скъпоструващи чарколяци. Вече 1.5 год. след това, въпросните части си бачкат още.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Seishin View Post
    Аз по принцип зареждам само Shell V-Power, който се оказа 95 октанов. Коя бензиностанция предлага 100 октанов бензин?

    ПП:
    Верно, че и преди ми правеше така като слагах някакав нискооктанов бензин. Даже при спряло положение на свободна ми играеха яко оборотите.
    Специално 100 октанов само на ОМВ - на другите разяжда маркучите. ВЕрвайте ми, това ми е работата. Повече подробности не трчбва да казвам
    Last edited by Stranger65; 18-05-2009 at 09:19.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Ами ако сте забелязали при това поклащане се чува шума от моторчето. Много е вероятно да има проблем с предвката вътре. Довечера ще разглабям моето и ще видя

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    абе да ви кажа от опит , въздухопровода след дебитомера във вътрешността на гофрата се беше сцепил от вън не се вижда,като го свалих поради друга причина и тогава го видях, иначе симптоми колкото искаш като ваште - то небеше при потеляне забива муцуна то клатене на обороти на празен ход и при запалване ---- то чудеса на техникат и т.н. а най интересното е че след това ходих на диагностика в..... и на компа няма грешки.......

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Благодарим, че ни каза.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by ivl View Post
    абе да ви кажа от опит , въздухопровода след дебитомера във вътрешността на гофрата се беше сцепил от вън не се вижда,като го свалих поради друга причина и тогава го видях, иначе симптоми колкото искаш като ваште - то небеше при потеляне забива муцуна то клатене на обороти на празен ход и при запалване ---- то чудеса на техникат и т.н. а най интересното е че след това ходих на диагностика в..... и на компа няма грешки.......
    Това е проблем при всички алфи, уви

  10. #25
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    с 95 го имам понякога с 100 октанов от ЕКО го нямам никога
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  11. #26
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    с 95 го имам понякога с 100 октанов от ЕКО го нямам никога
    Е да ама при мен пък карам с ОМВ 100 нямам проблем слагам ЕКО-100 и започва с чалъмите това беше преди време.
    Между другото на Еко не зареждам от както веднъж сложих и беше по зле от 92 направо ужас зареждал съм и друг път и е добре но поне на ОМВ качеството е горе долу постоянно.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #27
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Специално 100 октанов само на ОМВ - на другите разяжда маркучите. ВЕрвайте ми, това ми е работата. Повече подробности не трчбва да казвам
    Айде дай още малко инфо де...Иначе си е жива реклама.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Айде дай още малко инфо де...Иначе си е жива реклама.
    Не работя в OMV нито за OMV

  14. #29
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Е да ама при мен пък карам с ОМВ 100 нямам проблем слагам ЕКО-100 и започва с чалъмите това беше преди време.
    Между другото на Еко не зареждам от както веднъж сложих и беше по зле от 92 направо ужас зареждал съм и друг път и е добре но поне на ОМВ качеството е горе долу постоянно.
    на ОМВ не съм сипвал близо 10 месеца,защото колата се спъва много и вдига разхода
    Явно в всеки град е различно и при всяка кола е различно
    моята харесва най-много кинетрон100 и шел рейсинг
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  15. #30
    Младши алфист KRIMINALL's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by Seishin View Post
    Здравейте колеги!
    Малко глупаво формолирах заглавието на темата, ама нищо

    Та въпроса ми е като я запаля и понякога започва едно игране на обороти... Ту падат на 400-500, ту се качват над 1к и аз я изгасям. При повторно палене всичко е 6+. И другия ми въпрос е понякога като тръгна и колата е супер мудна. Натискам педала докрай и след няколко сек започва да ускорява.

    Става въпрос за Алфа Ромео 156 1.8 '98

    ПС:
    Моля, ако има тема, в която е обяснено защо прави така - да ме информирате и модераторите да изтрият тази
    КОЛЕГА ПРОВЕРИ СИ СВЕЩИТЕ И ГНЕЗДАТА ИМ АКО МОТОРА Е БИЛ ИЗМИТ С ВОДА Е ВЪЗМОЖНО ДА ИМА ВОДА ПРИ ТЯХ И ОТ ТАМ ИДВА ЗАМИСЛЯНЕТО

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •