Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: черен нагар по буталата - Причина? - Алфа 147

  1. #16
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    А имаше ли нагар при първото отваряне на двигателя не разбрах? Или сега се е появил, след 'ремонта'?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  2. #17
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Колега, ако майстора ти беше запознат с принципа на работа на двигателят и най-вече с процесите на износване на работната камера, НИКОГА нямаше да ти предложи да смениш САМО сегменти. Поради инерционните сили на коляно-мотовилковият механизъм , цилиндъра се износва на елипса. Заедно с него , по същият начин се износват и сегметите ( не си мисли , че се въртят кой знай колко в буталото) . Нали се сещаш как ще уплатнява идеално цилиндричен нов сегмет в, елипсовиден цилиндър!!!! . Масленият сегмент действа като клапан , който "остъргва" маслото по цилиндъра и го връща в картера през ПРОРЯЗАНИЯТ канал в буталото в който самият той е поставен. "Дебита" му е съобразен с хлабината бутало-цилиндър, така че друг вариант освен шлайф, нови бутала и сегменти нямаш ! В противен случай, по-добре остави старите. И както колегата по-горе каза : Нагара е от МАСЛО !
    Не съм съгласен с теб той хубаво се иозносва на елипса НО има допустими размери на износване и още нещо много важно при работа сегментите се въртят в канала на буталото не си стоят постоянн=о на едно и също място което означава че при тях износването ще е почти еднакво е целия диаметър за това ако цилиндрите не са с голямо износване еднисегменти биха свършили перфектна работа ако каналите на буталата и самите бутала не са износени. А има и още един проблем цената на ремонта отива много нагоре и не знаеш на какви ерзервни части ще попаднеш а тръгнеш ли да слагаш оригинални по добре е да вземеш друга кола.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #18

    Default

    Абе цялата работа май идва от главата. Тези от сливен където е правена не са си свършили добре работата... А колата дали е била с нагар при първото отваряне... не мога да кажа защото й хвърлих един бърз поглед и нямам ясен спомен как е била . Но мисля че нямаше. В майстора съм сигурен, че знае какво прави. Иначе колата ми нямаше да е при него. За буталата даже се съмняваха че са били сменяни наскоро... защото бяха в много добро състояние, почти без износване. На цилиндрите нищо им нямаше.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •