Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Малко приказки за пин 15(спам от една друга тема)

  1. #1
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Exclamation Малко приказки за пин 15(спам от една друга тема)

    бе какво го карате да реже пинове,нека почисти всичко и няма да му ги мени що трее да осакатява тия пинове незнам
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз лично не виждам какво осакатява с рязането на пин15, аз съм така от 8 месеца и никакви ядове нямам.На диагностика всичко перфектно ама клатеше и няколко пъти ми изгасна в завой и за малко да събера оргадата пред блока.След рязането всичко заспа,пусна ли колата по инерция,оборотите заспиват на 900-1000 об/мин,не е гаснала нито веднъж оттогава.
    Разбира се всеки решава сам за себе си,никой не карам да прави като мен.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз лично не виждам какво осакатява с рязането на пин15, аз съм така от 8 месеца и никакви ядове нямам.На диагностика всичко перфектно ама клатеше и няколко пъти ми изгасна в завой и за малко да събера оргадата пред блока.След рязането всичко заспа,пусна ли колата по инерция,оборотите заспиват на 900-1000 об/мин,не е гаснала нито веднъж оттогава.
    Разбира се всеки решава сам за себе си,никой не карам да прави като мен.
    ми карай си аз лично няма да си го срежа
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  4. #4
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    колега аз подобна тема писах и ме отсвириха колегите и ще ти кажа защо,в тоя форум се пишат страшно много истини но и големи глупости,аз съм начинаещ относно алфа ромео но пък съм технически грамотен и автомобилизма ми е образоание.Това което искам да ти дам като съвет е да не вземаш всичко за чиста монета и да не се подиграваш с колата си,защото и тя ще се подиграва с тебе,имам същия проблем и като го реша ще споделя какво съм направил.Но ще продължа да чета подобни теми защото може някой да ме испревари в решението и в частност да помогне на такива като нас.От една година карам италянец и моето лично мнение е че много колеги си сасипаха колите от съвети дадени във форума,не прави тия щуротий с така наречения пин 15.има си майстори иди при тях те ще решат за кво иде реч.Извинете за спама но това си е мое мнение не убеждавам никой.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    31

    Default

    това с тоя пин 15 не е ли направено да поддържа връзка с километража с цел по лесното превключване на скорости в движение, като вместо да остави цялата работа на синхронизаторите на скоростите, вдига леко минималните обороти ??

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Може и с тази цел да е направено,но след като ти угасне няколко пъти колата в завой,хидравликата на момента се изпарява както се сещате, и почваш да се питаш кое е по-кофти - да дадеш малко междинна газ или да ти изгансе.
    Относно изказването на някой колеги,невиждам какво и осакатявам на колата с тази процедура, компа се лъже че колата е в покой и държи 800-900 об/мин.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    кабела от пин 15 излиза в един куплунг долу при краката. прекъсвате жичката и слагате едно ключе. Когато ви е кеф го изключвате, когато не е - го включвате.
    И да знаете, че трупа грешка (около 3650 оборота се появява грешката). Като го включите отново, след известно време грешката се самоизтрива (с изключване на акумулатора не става триенето), ако нямате с какво да я изтриете, така че тя не е за притеснение.
    Аз съм го направил точно така и така процедирам, зависи от настроението. Но през по-голяма част от времето съм с не прекъснат извод.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  8. #8
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Само да попитам: Не се ли променя съпротивлението по веригата, монтирайки допълнителен елемент (ключе)?

  9. #9
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Само да попитам: Не се ли променя съпротивлението по веригата, монтирайки допълнителен елемент (ключе)?
    Ми аз като меря R на ключето с мултицета, не мога да хвана разлика. Освен това тока, който тече през тази верига е много малък. Така че за мен лично с ключе е по-добре от колкото с прекъснат (срязан) кабел.
    С ключето съм от поне 8 месеца (от както колегата Доко, откри решението на проблема). През цялото време карам с него - т.е вързан пин 15. Досега само два пъти съм го прекъсвал (изключвал ключето) и оборотите спират да се клатят.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Абе принципно може да се намери проблема ама трябва време и някой който му се занимава.Тъй като при по-висока скорост (над 80-90км/ч) го няма това клатене на оборотите, просто трябва да се измери какво има на въпросния пин15 (някакво напрежение ли е, импулси ли и т.н.) и да се приложи и при по-ниска скрост.Един вид да се излъже компа по този начин.А дали нещо в скоростомера не прави някакъв проблем и съответно да дава различни от нормалните стойности, и компа се шашка дали колата е в покой или движение?
    Last edited by mirchozo; 22-04-2009 at 21:36.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Е, добре бе, колега!
    Айде, обясни ми, поради что трябва да се лъже компютъра. Ами, като толкова ти пречи, вземи го откачи или по-добре направо го свали и го хвърли...

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    нещо не ме разбра колега,може скоростомера да го бърка,това ми е идеята
    след като се види какво става при кола с клатещи обороти и кола с неклатещи обороти
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    нещо не ме разбра колега,може скоростомера да го бърка,това ми е идеята
    след като се види какво става при кола с клатещи обороти и кола с неклатещи обороти
    Верно нещо не разбрах. Скоростомера какво бъркал?

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    ами през тоя пин15 компа взима информация дали колата е в движение и съответно да поддържа по-високи обороти, и ако нещо не е наред в скоростомера съответно да дава грешна иннформация и компа се шашка
    това го говорим при изрядни дебитомер,ламбда,мпх и т.н
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Решава го напълно, и не се съмнявай, че автомобила е бил технически неизправен. Стискай палци да не ти заклати......

    п.с. "вързването с тел" е англииски патент, аз не съм открил топлата вода ......
    Са всичко ми е ясно а някой от вас има ли идея закво е вързан тоя пин 15 ? Или по-точно ква работа върши ?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •