Results 1 to 9 of 9

Thread: Смяна управлението на селеспийд АР156

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default Смяна управлението на селеспийд АР156

    Колеги, интересува ме някой дали е слагал волан от фейслифта на 156 на старата 156-ца? Основно въпросът ми е бутоните на селеспийда дали могат да се сменят с пера зад волана? Перата май са закрепени на централната конзола и не се въртят заедно с волана. В моя сервиз ми казаха: "трябва да разглобим и двете и ще видим дали става". Ако колегата fiore се появи, сигурно ще знае. Винаги дава ценна информация за селеспийда.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  2. #2
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Сори ама не мога веднага да кажа. Планките са на волана не са на конзолата доколкото си спомням. Не знам как стои въпроса с конекторите, тъй като новия волан има управление на аудиото. Ще потърся малко инфо и ще ти кажа...
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Колега, радвам се, че си отново във форума!!!
    Иначе за това съм питал и Явор и той ми каза, че трябва да разглоби и така ще се разбере. Имаха оставена една такава и ми предложиха, но не исках да ги занимавам тогава, че още не ме беше досърбяло достатъчно. Ноо, си мисля, че с пера на волана е доста по-удобно, особено в завои, когато волана е навит. Казаха, че по принцип го има този проблем, затова на Quattroporte перата са направо полуокръжности, където и да пипнеш, все се превключва.
    Last edited by Sam76; 11-05-2009 at 14:41.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  4. #4
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Аз лично бих предпочел планките (или перата както ги наричаш) да имат двустранно действие т.е. от всяка от тях да можеш да превключваш и на възходяща и на възходяща.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Колеги, въпросът ми все още е актуален. Помагайте, моля....
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Планките са на волана и се въртят с него,което ти каза че според теб ще е удобно,но според мен не,на дълъг път ок,но в София е шит.Карал съм ГТ градско и се пробвах с перата,неудобно е,тръгваш да завиваш,търсиш с ръката перото за превключване,но нъцки,него няма,но можеби се свиква с времето.Иначе за трансплантацията според мен ще стане,само с разглобяване,за да се видят конекторите,а и гривната можеби трябва да се смени,ако минават през нея кабелите за копчетата
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Въобще бях забравил за тази тема. Според книгите-става.
    А иначе наистина е въпрос на свикване. Аз съм забелязал че в града е според настроението ми- понякога сменям от волана, понякога от лоста.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Доколкото съм виждал, волан от фейслифт става на пре-фейслифт.Колкото до перата, за перата има свободни конектори дори на моя волан, тоест на теория всеки фейсов мулти-волан волан би трябвало да може да се приспособи за селеспийд.За конекторите отзад вече, нямам идея....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    Мерси за бързите отговори. Мисля смяната на волана и една олекотена шайба да са следващите ъпгейди по колата. Иначе за перата в завой наистина не е много удобно. Затова гледах на Мазератитата ги правят едни огрооомни, едното перо си е един полукръг. Идеята била точно за да ти е удобно при навит волан.
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •