Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Парктроник

  1. #1

    Default Парктроник

    Колеги,помагайте че се оплетох като пиле в калчища.
    Монтирам един парктроник,с ленти за бронята,тоест не с датчици които се пробиват.
    До тук лесно,свалил съм двете брони,задния датчик/лента/е монтирана и взима захранване от крушката за задна скорост.Остана предният но толкова съм се нервирал че не ми стига мозъка как се връзва тои.Ако взема директен + ,ще работи постоянно.Казаха ми че за преден се взима + от стоповете!?!!?
    Моля някои да помогне че парктроника е от и-бея,и интересното е че в пакета няма схеми!
    Монтирам го на една 156/англичанка/ако е от значение.
    Last edited by Linkestis; 08-05-2009 at 14:32.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #2
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    направи го към халогените примерно или си изкарай бутон
    Alfa 155 2.0 16v

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Предния го пусни да работи постояно най-добре. Задния хубаво за задната скорост, но предния трябва да си работи нонстоп. Освен ако не е проблем да работи постояно!??
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    Задния съм го вързал.
    За предния ако го направя да работи постоянно какво може да стане?Да му пусна + от запалката направо и маса където ми падне?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Задния съм го вързал.
    За предния ако го направя да работи постоянно какво може да стане?Да му пусна + от запалката направо и маса където ми падне?
    Ми не го знам какъв е този датчик, но по принцип трябва да си работят постояно всички датчици. Пусни му направо плюс от акомулатор и маса някъде на шасито. Избягвай да пускаш ток от запалката за каквото и да било.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ми не го знам какъв е този датчик, но по принцип трябва да си работят постояно всички датчици. Пусни му направо плюс от акомулатор и маса някъде на шасито. Избягвай да пускаш ток от запалката за каквото и да било.
    То не е от датчиците които се пробива бронята а от ези с лентата.Лепи се по дължина на бронята.Иначе за запалката си прав,просто мислех че като е малка консумацията няма да има проблем...ще му пусна + през контакт.Де да го знам тоя измислен парктроник дали няма да пищи непрекъснато като е паркирана някъде,и да вземе да падне акумулатора...и после да ме гонят да ме
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    То не е от датчиците които се пробива бронята а от ези с лентата.Лепи се по дължина на бронята.Иначе за запалката си прав,просто мислех че като е малка консумацията няма да има проблем...ще му пусна + през контакт.Де да го знам тоя измислен парктроник дали няма да пищи непрекъснато като е паркирана някъде,и да вземе да падне акумулатора...и после да ме гонят да ме
    Ам... да. През контакт е най-добре, но с реленце и пак да взема директно от акомулатора. Демек даваш на контакт и релето затваря верикагат към датчика. Да не натоварваш контактния ключ ми е мисълта. Не знам каква консумация има тая лента. Най-вероятно е нищожна, но по интелигентно с автомобилно реленце. Има ги по магазините за електронни компоненти.

    ЕДИТ: Не знам този парктроник какъв е но ако има възможност да се подкачи да получава информация дали автомобила се движи или не. Че ако си в гаража и дадеш на контакт ще се разпищи веднага.
    Last edited by oem; 08-05-2009 at 15:43.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    Ето този е сайта на парктроника,като изработка не ми се вижда ефтинджийско..
    http://www.parkingdynamics.co.uk/Veh...g-Dynamics-PD1
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Ето този е сайта на парктроника,като изработка не ми се вижда ефтинджийско..
    http://www.parkingdynamics.co.uk/Veh...g-Dynamics-PD1
    Ми то нищо не пише баш. Иначе пише, че има Universal Installation Instructions. Но като казваш, че няма...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default

    Ехааа... тва мноо арно изглежда...
    Чак се замислям дали да не се изненадам с едно такова
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Ехааа... тва мноо арно изглежда...
    Чак се замислям дали да не се изненадам с едно такова
    Епа арно е и Алфа-та беше арна 2.5 V6,изтекоха ми лигите по нея
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #12

    Default

    Според мен е грешно да ти рабитни нон стоп предният датчик, защото може да загубиш ползата на задния. Има ситуации, при които и предницата и задницата ще са ти на по 40см от съседните коли и задния няма да може да го ползваш ефективно
    Last edited by soldier; 09-05-2014 at 11:57.

  13. #13
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    PD1 Front Alfa Romeo Parking Sensor:

    1) Black wire MUST be connected to the ground (body / chassis) of the vehicle.
    2) Red wire is connected in line with the switch and the 12V ignition wire. Live only when ignition is active.
    3) Connect the antenna connection wire from the ECU to the antenna

    Това казват братята Т.е. очаква се да има ключе за предния сензор.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Според мен е грешно да ти рабитни нон стоп предния датчик, защото може да загубиш ползата на задния. Има ситуации при които и предницата и задницата ще са ти на по 40см от съседните коли и задния няма да може да го ползваш ефективно
    Като включи задната може да се направи реленцето да спира предния датчик.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    ако си ги върже към халогените ще си ги спира и пуска когато си иска предните датчици
    Alfa 155 2.0 16v

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •