Results 1 to 14 of 14

Thread: Помощ относно турбото

  1. #1
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default Помощ относно турбото

    Привет!То може някой да е писал за това ама...Извинявам се ако ставам досадна.И така отдавна бях хвърлила око на 156 JTD и накрая се сдобих с една такава черна прелест.Да ама то моя късмет един...Значи турбото се включва на 1200-1300 оборота и за 15 км ми хапна 5 литра нафта.Не е настъпвана и нямаше трафик.И сега не знам къде евентуално да отида за да ми кажат какъв и е проблема.Идеи на какво може да се дължи и къде е най-добре да я закарам?Искам най-накрая да и се порадвам а не да седи зад блока като паметник!

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Как го разбираш това турбо кога включва и как засече тоя разход не ми е ясно. А от къде си? Закарай колата на някой компетентен да я прегледа и не се тормози

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Ако не ти е тежък кракът и при по-високи обороти няма да завърти турбината,а ако педала е в пода,няма начин да невърти и при по-ниски обороти.Пък разходът ти е като на танк.Провери за теч някъде.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    разход 5л/15км за тоя двигател е възможен само от течове. То иначе ше гасне двигателят направо
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Георги Пулев GoPlay's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    172

    Default

    А аз се вайкам, че моята гори 11...

    А сега сериозно... колежке с кой точно жтд мотор си и как така от 1200об. ти се включва турбото и как премери тези 5литра едва ли е пълно-пълно.
    Аlfa Romeo 156 2.4 10v JTD + Hybrid GT2260V + remap + K&N rerouted intake + straight pipe exhaust 76mm + FMIC - cat - EGR... + 19" OZ Superleggera + KONI FSD + 6speed gearbox

  6. #6
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Благодаря на всички за съветите.Проблемите на колата се оказа от акумолатора.Уреда за горивото не е отчитал правилно.Стискайте палци още дълго всичко да е наред

  7. #7
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    На тая кола уреда за гориво е куриозен направо, остави я под наклон и само му гледай сеира
    Имал съм случай с над 15 литра в резервоара да ми светва лампата паркирана с муцуната надолу на стръмна пряка.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #8
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    и нема такъв филм включва/изключва Турбото

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Благодаря на всички за съветите.Проблемите на колата се оказа от акумолатора.Уреда за горивото не е отчитал правилно.Стискайте палци още дълго всичко да е наред
    Значи е време да я видиш наистина колко може да гори

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    На тая кола уреда за гориво е куриозен направо, остави я под наклон и само му гледай сеира
    Имал съм случай с над 15 литра в резервоара да ми светва лампата паркирана с муцуната надолу на стръмна пряка.
    Дръж я с муцуната в баира.Много е гот да ти сочи все пълно.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Стрелката действително е куриоз.Направи ми впечатление че при спускане много пада температурата.Петрохан-Бързия стига 50 градуса.Това нормално ли е ? Това са първите 200 км с колата та затова питам.

  11. #11
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    На тая кола уреда за гориво е куриозен направо, остави я под наклон и само му гледай сеира
    Имал съм случай с над 15 литра в резервоара да ми светва лампата паркирана с муцуната надолу на стръмна пряка.
    Да ама пък като изкачваш по-дълго време ти се повишава..

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Стрелката действително е куриоз.Направи ми впечатление че при спускане много пада температурата.Петрохан-Бързия стига 50 градуса.Това нормално ли е ? Това са първите 200 км с колата та затова питам.
    Честито! Бегай да сменяш термостата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    Ох ще има да откривам изненади.Първо теч на електролит от новия акумолатор сега сигурно термостата...Някой да посъветва за добър сервиз в София? А за турбото един колега каза че като се включи се чува един звук който аз определям като излитане на самолет То щото старата имаше проблем с набирането и...сега съм чуствителна на тази тема.Някой може ли да ми каже нормалните параметри при този двигател (2.4 JTD) за разход температура обороти защото още не съм свикнала с тази кола .Много благодаря че сте толкова отзивчиви!

  14. #14
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by renyx View Post
    Ох ще има да откривам изненади.Първо теч на електролит от новия акумолатор сега сигурно термостата...Някой да посъветва за добър сервиз в София? А за турбото един колега каза че като се включи се чува един звук който аз определям като излитане на самолет То щото старата имаше проблем с набирането и...сега съм чуствителна на тази тема.Някой може ли да ми каже нормалните параметри при този двигател (2.4 JTD) за разход температура обороти защото още не съм свикнала с тази кола .Много благодаря че сте толкова отзивчиви!
    Термостата го водят консуматив (което не го прави евтин де).
    Добри сервизи има - виж отзивите в темите за съответните сервизи да не го обръщам на реклама.
    А за включване на турбина не може да се говори - тя се развърта според оборотите.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •