Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Ремонт на Алфа156 1.8TS

  1. #16
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Интересно ми е ако му трака вариатора или повдигач или съединителя на климатика или износен разпределителен вал или...... още куп други как ще ги опишеш.
    Или му е паднала метална шайба във всмукателния колектор(като на мойто Пунто).
    Това имах предвид,като казах,че не може да се опише само с думи.
    Май някъде имаше качени звуци от вариатор и други...
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Интересно ми е ако му трака вариатора или повдигач или съединителя на климатика или износен разпределителен вал или...... още куп други как ще ги опишеш.
    Или му е паднала метална шайба във всмукателния колектор(като на мойто Пунто).
    Това имах предвид,като казах,че не може да се опише само с думи.
    Май някъде имаше качени звуци от вариатор и други...
    М/у щтракане и тракане има разлика.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Нямам ни най малко желание да го чувам
    Имам някакво тракане, което е най-отчетливо около 2000 об. и така и не мога да разбера откъде е и дали не е някаква вибрация само (ще ми се), но ще отида на сервиз да видя те какво ще кажат. Мерси все пак.
    146 1.6TS CF1 '98


  4. #19
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Извинявам се на колегата, който е пуснал темата, че ще задам и аз един въпрос.

    Ако не е тайна, как звучат тракащи биели?
    Обикновенно трябва някой да ти го покаже шума че да го познаваш за напред но ако има шум в биелните лагери най добре се чува ако задържиш колата на 3000-3500 на място на празен ход след отнемане на газта ако има прпблем в биелните лагери се чува едно причкукване точно като върнеш газта пробвай го няколко пъти. Ако има чукане (все едно някой чука с малък чук по двигателя) значи има проблем с лагерите но съм виждал коли които се карат така и нищо им няма до известно време най добре е ако има такова нещо да се сменят лагерите и ако е нужно да се шлайфа вала защото колкото повече се отлага толкова по скъп ще е ремонта едни лагери са 60лв труд около 100-150лв ако не е нужно да се шлайфа вала а ако се изчкака достатъчно дълго само колянов вал втора употреба е над 400лв
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #20
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Обикновенно трябва някой да ти го покаже шума че да го познаваш за напред но ако има шум в биелните лагери най добре се чува ако задържиш колата на 3000-3500 на място на празен ход след отнемане на газта ако има прпблем в биелните лагери се чува едно причкукване точно като върнеш газта пробвай го няколко пъти. Ако има чукане (все едно някой чука с малък чук по двигателя) значи има проблем с лагерите но съм виждал коли които се карат така и нищо им няма до известно време най добре е ако има такова нещо да се сменят лагерите и ако е нужно да се шлайфа вала защото колкото повече се отлага толкова по скъп ще е ремонта едни лагери са 60лв труд около 100-150лв ако не е нужно да се шлайфа вала а ако се изчкака достатъчно дълго само колянов вал втора употреба е над 400лв
    Оки. Благодаря. Ще го пробвам и това.
    146 1.6TS CF1 '98


  6. #21

    Default

    Колега опитаи да махаш кабелите на свещите един по един само че и на малката свещ ако има разлика в шума лошо отиваш на лагери

  7. #22
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    52
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by CECY 156 View Post
    Колега опитаи да махаш кабелите на свещите един по един само че и на малката свещ ако има разлика в шума лошо отиваш на лагери
    Той вече е отишъл на основен,само си чака датата,а тя е началото на юни
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Обикновенно трябва някой да ти го покаже шума че да го познаваш за напред но ако има шум в биелните лагери най добре се чува ако задържиш колата на 3000-3500 на място на празен ход след отнемане на газта ако има прпблем в биелните лагери се чува едно причкукване точно като върнеш газта пробвай го няколко пъти. Ако има чукане (все едно някой чука с малък чук по двигателя) значи има проблем с лагерите но съм виждал коли които се карат така и нищо им няма до известно време най добре е ако има такова нещо да се сменят лагерите и ако е нужно да се шлайфа вала защото колкото повече се отлага толкова по скъп ще е ремонта едни лагери са 60лв труд около 100-150лв ако не е нужно да се шлайфа вала а ако се изчкака достатъчно дълго само колянов вал втора употреба е над 400лв
    Toчно описано. Но същото горе долу може да се получи и от спукано бутало. Но се разбира едва след отваряне на двигателя. М/у другото на мен се оказа, че проблемът ми е дошъл от бедна смес и детонации при вдигането на високите обороти. Свещите ми бяха бели. Сега съм разглобил бензиновата помпа защото ми казаха, че там е филтъра (вътре в нея) Но той върви в комплект с помпата
    Last edited by Stranger65; 14-05-2009 at 06:30.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by CECY 156 View Post
    Колега опитаи да махаш кабелите на свещите един по един само че и на малката свещ ако има разлика в шума лошо отиваш на лагери
    Колега, кои кабели. Ало имаш в предвид на свещите, нали се сещаш, че не може да се получи. Ако е на захранващите за бубините пак не става да изключиш цилиндър по цилиндър. Сам си обясни защо

  10. #25
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Toчно описано. Но същото горе долу може да се получи и от спукано бутало. Но се разбира едва след отваряне на двигателя. М/у другото на мен се оказа, че проблемът ми е дошъл от бедна смес и детонации при вдигането на високите обороти. Свещите ми бяха бели. Сега съм разглобил бензиновата помпа защото ми казаха, че там е филтъра (вътре в нея) Но той върви в комплект с помпата
    Беднаъа смес се оправя само софтуерно с едно чипче няма начин да я пребориш по друг начин просто така е заложена и точно заради бедната смес стават дупките в буталата.
    Макар че може да се получи и от не работеща ламбда сонда което е забила на бедна смес
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Беднаъа смес се оправя само софтуерно с едно чипче няма начин да я пребориш по друг начин просто така е заложена и точно заради бедната смес стават дупките в буталата.
    Макар че може да се получи и от не работеща ламбда сонда което е забила на бедна смес
    Напълно възможно. Но и компа пък не даша грешка

  12. #27
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Напълно възможно. Но и компа пък не даша грешка
    не свети или не дава защото лампата може да не свети а грешка да има но може и стойностите и да са в граници просто да работи с бедни смеси и все пак това да не се отчете като грешка от компа трябва да се закачи при баротеш двигател и да се тества.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    не свети или не дава защото лампата може да не свети а грешка да има но може и стойностите и да са в граници просто да работи с бедни смеси и все пак това да не се отчете като грешка от компа трябва да се закачи при баротеш двигател и да се тества.
    Знам, ще бъде направено. А и все пак трябва да се провери и налягането на бензина в системата

  14. #29
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ееее 2, 3 минути е сдяла в тези обороти. Не повече. А и маслото е на 1500 км. новичко е. Следващия път ще слагам 10 на 60.
    Аве аз като ти направих чипа нали ти казах на 4-та и на 5-та повече от 7200 нема да дигне Мноо сложно да го обеснявам ма да знаеш че е така и е по добре за теб
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #30
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Знам, ще бъде направено. А и все пак трябва да се провери и налягането на бензина в системата
    Споко ако налягането е зле и сондата работи пак ще има грешка в компа
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •