Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 98 of 98

Thread: Налягане на горивото?

  1. #91
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ти пробвали дали това нещо ще го има и с друг температурен датчик (този който дава инфо за температурата на мотора на компа). Казваш че си сменил дебитомер намери и пробвай с друг така правят колите като са със зацапан дебитомер.
    Сложих чисто нов. Тази сутрин нямаше ядове. Датчика за температурата отчита добре. Той е нов и той.

    Странно, че стария при диагностика се държеше добре... уж, но явно не.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #92
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Да ми кажеш координати на личния ти лекар,за да поговоря малко с него.

    Сега сериозно,от как се затопли последната седмица и при мен се получи проблема" палене от втория път".И реших в петък след работа да си изчистя дросела.Да споделя само че се получи и придърпване при подаване на плавна гас при обороти м/у 1200 и 1800.Свалих маркучите и гледам дросела чист но викам пак ще бръкна с парцала.Подадох пълна гас и се развъртях с парцала,понацапа се малко.Сглобих си пак маркучите и викам на пича с лаптопа да седи тука ако се наложи.Но първо я оставих около две минути на контакт.Паля и от раз,и вече трета сутрин никви ядове.А при мен проблема последната седмица не беше само сутрин,ами винаги при на истинал мотор.

    пс.Да споделя малко и за оборотите(преди почистване на дрсела)
    каране по-инерция(само за проба,аз не карам по-инерция) 1000-1200 колебаене
    на место 800-1000 колебание
    придърпване м/у 1200-1800

    (след почистването)
    каране по-инерция кове 1200
    на место кове 900
    няма придърпване при никакви обороти

    Направих си и експеримент да карам по-инерция и да спра след това на място.Като карах по-инерция държеше твърдо 1200 след като спрях,след около 3-5 секунди паднаха на 1000 и след около още толкова паднаха леко под-1000,но няма никакви колебания в оборотите.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  3. #93
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Да ми кажеш координати на личния ти лекар,за да поговоря малко с него.

    Сега сериозно,от как се затопли последната седмица и при мен се получи проблема" палене от втория път".И реших в петък след работа да си изчистя дросела.Да споделя само че се получи и придърпване при подаване на плавна гас при обороти м/у 1200 и 1800.Свалих маркучите и гледам дросела чист но викам пак ще бръкна с парцала.Подадох пълна гас и се развъртях с парцала,понацапа се малко.Сглобих си пак маркучите и викам на пича с лаптопа да седи тука ако се наложи.Но първо я оставих около две минути на контакт.Паля и от раз,и вече трета сутрин никви ядове.А при мен проблема последната седмица не беше само сутрин,ами винаги при на истинал мотор.

    пс.Да споделя малко и за оборотите(преди почистване на дрсела)
    каране по-инерция(само за проба,аз не карам по-инерция) 1000-1200 колебаене
    на место 800-1000 колебание
    придърпване м/у 1200-1800

    (след почистването)
    каране по-инерция кове 1200
    на место кове 900
    няма придърпване при никакви обороти

    Направих си и експеримент да карам по-инерция и да спра след това на място.Като карах по-инерция държеше твърдо 1200 след като спрях,след около 3-5 секунди паднаха на 1000 и след около още толкова паднаха леко под-1000,но няма никакви колебания в оборотите.
    Изчакай няколко дни поне да минат за да си мине периода на адаптация и тогава го пиши успех щото се случва след някоо дни до седмица пак да почнат да клатят оборотите по старо му, но дано да се е оправила.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #94
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Изчакай няколко дни поне да минат за да си мине периода на адаптация и тогава го пиши успех щото се случва след някоо дни до седмица пак да почнат да клатят оборотите по старо му, но дано да се е оправила.
    Дано,и да се оправила и да не е ще пиша за да има поне инфо.Пък ако не се оправи ще сложа некой друг ОМ през копче че иначе ша ма дразниА за адаптацията,в последствие на загрял мотор и направихме адаптация.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  5. #95
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Пффф това ще трае няколко дни. Може и нчколко часа дори. И при мен е така. Бутна нещо оправя се. И на другия ден пак същия ядец.

    Аз не само чистих дросел. А и напасвах клапата. При мен не икаше да се затжариа платно до край. Когато махна ТПС-а разбира се. Оставаше процеп. Не, че успях да я наглася да затваря плътно. Няма затваряне. тя е износила по няква си фантастична форма и малко да я завъртя и се заклещва. Как да е. Сглобих я. Адаптирах. 2, 3 часа идеално и после пак почва, да приклаща обороти.

    А точно за клатенето много е важно и жилото да е отпуснато. Да не е пренатегнато. Не знам защо е така. Може би дърпа дросела прекалено и пружината не може да го затвори моментално. Трябва да е отпуснато.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #96
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Най-малкото за да филтрира боклуците,които се отделят от самата помпа при работата и!Филтъра на входа на помпата служи да предпазва самата помпа и не е толкова фин,колкото тоя след нея.Ако наистина е вярно,това,което казвате,то то си е чиста техническа глупост.
    Не пиши глупости - помпата не отделя боклуци!!!

  7. #97
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    гр.Дряново
    Age
    40
    Posts
    27

    Default

    здавеуте!
    някой може ли да ми каже тия отбелязани работи за какво са, и тоя син маркуч като го откача мирише на бензин а е празен.
    Питам защото имам проблем при паленето сутрин.
    http://ivo8307.snimka.bg/other/alfa.618479.25014194

  8. #98
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това в червеното е актуатор, вакумно-електрически. Чрез него се управлява дължината на смукателния колектор.

    Синята тръба одва от одушника на резервоара. Бензиновите изпарения минават от там и влизат в смукателя за изгаряне.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •