Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 98

Thread: Налягане на горивото?

  1. #61
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Хахаха
    Всъщност идеята ми харесва... ама колегите от фабриката ся... да не почнат да те занасят и те!
    Пък се смея защото се сетих как навремето в казармата ме беше ухапало едно куче по крака... и всяка сутрин след развод хората тръгват по задачи аз отивам да проверявам кучето дали е живо... иначе алтернативата бяха едни много болезнени инжекции в стомаха против бяс... мани.. всички ме майтапеха поне 3 месеца!
    Та да не стане и с теб така сега... що не я правиш тази процедура в къщи... поне комшиите няма да са изненадани.
    Сори за спама ама наистина е смешно!
    Няма как в къщи. Да ставам на всеки час през ноща ли да слизам да и давам контакт? Тука не ме бърка. Колегите ми са пичове. Даже мога да дам направо ключа на пазача да и дава контакт през половин час

    П.С. Винаги ми е било чудно кучето като те ухапе що трябва да умре?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #62

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ...

    П.С. Винаги ми е било чудно кучето като те ухапе що трябва да умре?
    Ами защото аз съм по-заразен от него!
    Стига сме спамили... току виж сме отнесли някое предупреждение! Ще ти обясня на лично!
    Дано модераторите имат чувство за хумор!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  3. #63
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колеги имаме новина.

    Тази сутрин станах рано. Слязох в гаража. Обезвъздуших рейката, чукнах да запали и Ооооо чудо. Мотора запали от раз без да се поколебае. Завука му беше толкова мек и тих. Без да чука, без детонации... кеф голям.

    Сега да обесня какво точно се случи по обезвъздушаването. Първо натиснах вентилчето на рейката без давам на контакт без нищо. Не излезе дори и капка гориво. Влязох в колата и дадох на контакт. Помпата включи и спря. Натиснах вентилчето на рейката да изпусне и какво стана? Приплю 3, 4 капки бензин и това беше. Дадох пак на контакт, пак натиснах пак приплю 3, 4 капки. Така 4, 5 пъти. Какво следва. Дори и даваме на контакт въздух като има вътре налягане на гориво нямаме. Върнах контакта и натиснах вентилчето постояно да е отворено с един найкрайник за него и маркуч. Маркуча го мушнах в едно шишенце от минерална вода. Влязох в колата и дадох на контакт. Шишето заповане да се пълни с бензин като постояно приплюваше въздух. Докато се обезвъздуши източих едно 250 грама бензин.

    Влязох в колата и викам. Нараво ще въртя без да чакам да подкачва. Чукнах веднага както казах запали от раз, двигна си обороти, мощността беше на лице изкарах си от гаража без проблеми, без да приплюва и да припуква изобщо все едно колата току що е работила и изгасена.

    Сега идва ред на мисли. Какво става от зад в помпата? Има ли клапанче самата помпа наистина? Вадил съм помпата, но не съм я заглеждал баш. Тогава чистих цедката само. Мисълта ми е да се мъча ли да ремонтирам помпата или да слагам допълнителен възвратен клапан?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #64

    Default

    Всичко звучи обнадеждаващо, но примерно защо не повториш тази манипулация още поне 2-3 пъти за да си сигурен, че проблема е именно от това. Аз също бих си задал въпроса откъде поема въздух системата за да пада налягането в нагнетателната страна. Разбира се това са си мои такива нек'ви леймърски въпроси де.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  5. #65
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Всичко звучи обнадеждаващо, но примерно защо не повториш тази манипулация още поне 2-3 пъти за да си сигурен, че проблема е именно от това. Аз също бих си задал въпроса откъде поема въздух системата за да пада налягането в нагнетателната страна. Разбира се това са си мои такива нек'ви леймърски въпроси де.
    И аз не вярвах, че е възможно. Но моя човек настояваше поне 10 пъти да пробвам с клапан. От един месец ми натяква, че проблема е там.

    И накрая като помислих логично...

    Ако вземем една сламка и я напълним с вода и затапим горния и край и поставим сламкта вертикално на долу водата никога няма да се стече на долу. НО! Ако поставим сламката хоризонтално в края на сламката кдето е отвора водата ще натежи и ще започне да се излива. В горната част на сламката ще влзе въздух, водата ще започне да се излизава още повече, а въздуха да нахлува на вътре. И така по тази лигока започнах да се съмнявам, че това което ми казва моя човек е твърде вероятно да е вярно.

    И така когато навлезе въздух в системата дори и да нагнети помпата този въздух освен през дюзите вече няма от къде другаде да излезе. Днес се убедих че съвсем не е вярно твърдението, че помпата напълва системата моментално. Нужни са и поне 150 грама минимум за да напълни горивопровода. Даже и повече. При първоначално запалване колата ми палеше защото в рейкаа на дъното остава гориво. И когато нагнети помпата то се излатсква през дюзите и колата запалва. Но след това гориво има въздух. Дюзите отварят, но през тях минава повече въздух и по-малко говиро и колата гасне или започва да работи с много бедна смес и да прекъсва когато отново въздух стигне до рейката.

    И така докато въздуха не излезе напълно.

    Все пак утре ще направя същата процедура. Но честно казано колата не е палила така от много време. Много стабилна работа, без детонации. Без да прекъсва.
    Last edited by oem; 13-05-2009 at 12:31.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #66

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И аз не вярвах, че е възможно. Но моя човек настояваше поне 10 пъти да пробвам с клапан. От един месец ми натяква, че проблема е там.
    Не искам да обидя твоя човек, но такива решения не са присъщи на един инженер. Обикновено за такива решения се казва "ла*но покрито със сняг"

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И накрая като помислих логично...

    Ако вземем една сламка и я напълним с вода и затапим горния и край и поставим сламкта вертикално на долу водата никога няма да се стече на долу. НО! Ако поставим сламката хоризонтално в края на сламката кдето е отвора водата ще натежи и ще започне да се излива. В горната част на сламката ще влзе въздух, водата ще започне да се излизава още повече, а въздуха да нахлува на вътре. И така по тази лигока започнах да се съмнявам, че това което ми казва моя човек е твърде вероятно да е вярно.
    Логиката ти е вярна... само дето долния край на сламката е потопен във водата!
    Quote Originally Posted by oem View Post
    И така когато навлезе въздух в системата
    ....
    И така докато въздуха не излезе напълно.
    Това е безпредметно за коментар в такъв случай!
    Най вероятно когато изкл. датчика за темп на въздуха (който до колкото разбирам от предишните ти постове има и грешни показания) Просто широчината на импулса генериран от ECU е по голяма... така имаш извънредно богата смес (каквато е обикновено през зимата) и нямаш никакви проблеми с паленето, може би затова и в студените дни ти пали без проблеми. Исках също да ти кажа да провериш показанията на датчика за темп на въздуха с мултицет... на който батериите са нови... китайските "пласмасовини" за 10-15лв имат навик да показват завишени стойности на съпротивлението когато са с изтощени батерии защото обикновено си спестяват някой работи вътре. Моя примерно просто "не пали" ако са му изтощени батериите! Ако това което казваш за температурата на датчика за студения въздух е от диагностичната програма AlfaDiag, хм... едни други работи ми минават през главата ама айде няма да ги коментирам че ще стане супер голям тоя поменик!
    Quote Originally Posted by oem View Post
    Все пак утре ще направя същата процедура. Но честно казано колата не е палила така от много време. Много стабилна работа, без детонации. Без да прекъсва.
    По добре прегледай уплътненията на регулатора на налягането както те посъветваха по-горе. Такова голямо к-во въздух да влезе през дюзите за толкова кратко време ми е малко съмнително... ако те не остават напълно отворени... което както знаем е невъзможно!
    Last edited by fade; 13-05-2009 at 13:36.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  7. #67
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Не искам да обидя твоя човек, но такива решения не са присъщи на един инженер. Обикновено за такива решения се казва "ла*но покрито със сняг"


    Логиката ти е вярна... само дето долния край на сламката е потопен във водата!

    Това е безпредметно за коментар в такъв случай!
    Най вероятно когато изкл. датчика за темп на въздуха (който до колкото разбирам от предишните ти постове има и грешни показания) Просто широчината на импулса генериран от ECU е по голяма... така имаш извънредно богата смес (каквато е обикновено през зимата) и нямаш никакви проблеми с паленето, може би затова и в студените дни ти пали без проблеми. Исках също да ти кажа да провериш показанията на датчика за темп на въздуха с мултицет... на който батериите са нови... китайските "пласмасовини" за 10-15лв имат навик да показват завишени стойности на съпротивлението когато са с изтощени батерии защото обикновено си спестяват някой работи вътре. Моя примерно просто "не пали" ако са му изтощени батериите! Ако това което казваш за температурата на датчика за студения въздух е от диагностичната програма AlfaDiag, хм... едни други работи ми минават през главата ама айде няма да ги коментирам че ще стане супер голям тоя поменик!

    По добре прегледай уплътненията на регулатора на налягането както те посъветваха по-горе. Такова голямо к-во въздух да влезе през дюзите за толкова кратко време ми е малко съмнително... ако те не остават напълно отворени... което както знаем е невъзможно!
    МИ колега какво ако е потопено във вода. Птопено във вода няма никакво зназчение. Дали ще е във въздуха или във вода. Вземи една сламка и пробвай.

    Отностно датчика не за въздуха а на антифриза.

    Абе приеми, че всичко е на ред. Всички датчити отчитат нормално. На АлфаДиага-а гледам температура на въздуха е реална, температура на двигателя също бе всичко е 6. Няма какво друго да е човек. Електрониката е добре. Моя човек също има добра диагностична апратура и той я гледа колата и само това ми повтаря.

    Относно регулатора на гориво. Та той също е в помпата. Ще я разглобя тая помпа тея дни.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    МИ колега какво ако е потопено във вода. Птопено във вода няма никакво зназчение. Дали ще е във въздуха или във вода. Вземи една сламка и пробвай.
    След този ред... окончателно те отписвам!
    Quote Originally Posted by oem View Post
    ...

    Относно регулатора на гориво. Та той също е в помпата. Ще я разглобя тая помпа тея дни.
    Прави каквото намериш за добре!
    Last edited by fade; 13-05-2009 at 14:12.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  9. #69
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    След този ред... окончателно те отписвам!

    Прави каквото намериш за добре!
    Аааа обърках се бе. Заеби моя ред на мисли. Ако е във вода нема да влезне въздух. Аз съм в офиса и на работа сега и гледам да пише бързо да не ме гледат много, че се ровя във форума, че е тъпо. И не мислия много

    Факт е че въздуха го има. Как и от къде влиза изобщо не искам да го мисля.

    ЕДИТ: Виж аз не казвам, че съм прав и не претендирамз за нищо. Не искам да дразня когото и да било. Просто се опитвам да намеря разрешение на проблема. Днес имаше напредък и реших да споделя. Ще видя и утре ако се получи така добре като днес в неделя ще извадя помпата и ще надуя на обратно първо. После ще я разглабям.
    Last edited by oem; 13-05-2009 at 14:52.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #70
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Абе вие двамата съвсем сте .....!Ако не ви познавах,щях да помисля,че сте откачили,ама не е късно.Така се заглобихте,точно като преподаватели по физика от ТУ!Помпата има клапан на изхода и потдържа налягането в участъка от помпата до резервоара на дюзите.Втория клапан в системата се явява регулатора за налягане на резервоарчето на дюзите.
    Следователно,ако всичко е изправно,трябва да има постоянно налягане в резервоара на дюзите.Дори и да е развален клапана на помпата,горивото не трябва да се връща в резервоара,а само това което създава налягане.Не така стои въпроса с регулатора на налягане.ако не уплътнява добре,може да се източи горивото в резервоара,защото тръбичката за излишното гориво е по-високо и не е потопено в него.Другата причина за въздуха в резервоарчето е да е пробито някъде или някоя дюза да не уплътнява добре и той да прониква от нея,но това е в сферата на фантастиката.Все пак не е невъзможно!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #71
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Абе вие двамата съвсем сте .....!Ако не ви познавах,щях да помисля,че сте откачили,ама не е късно.Така се заглобихте,точно като преподаватели по физика от ТУ!Помпата има клапан на изхода и потдържа налягането в участъка от помпата до резервоара на дюзите.Втория клапан в системата се явява регулатора за налягане на резервоарчето на дюзите.
    Следователно,ако всичко е изправно,трябва да има постоянно налягане в резервоара на дюзите.Дори и да е развален клапана на помпата,горивото не трябва да се връща в резервоара,а само това което създава налягане.Не така стои въпроса с регулатора на налягане.ако не уплътнява добре,може да се източи горивото в резервоара,защото тръбичката за излишното гориво е по-високо и не е потопено в него.Другата причина за въздуха в резервоарчето е да е пробито някъде или някоя дюза да не уплътнява добре и той да прониква от нея,но това е в сферата на фантастиката.Все пак не е невъзможно!
    И къде се намира това резервоарче на дюзите и клапанчето им?

    На 156 мисля резервоар се явява рейката. Там клапанче няма. Регулатора е в коша на помпата както и клапанчето.

    Аз ли не ти разбрах мисълта правилно?

    М/у другото днес пак обезвъздуших и колата пак запали нормално.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #72
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Колеги имаме новина.

    Тази сутрин станах рано. Слязох в гаража. Обезвъздуших рейката, чукнах да запали и Ооооо чудо. Мотора запали от раз без да се поколебае. Завука му беше толкова мек и тих. Без да чука, без детонации... кеф голям.

    Сега да обесня какво точно се случи по обезвъздушаването. Първо натиснах вентилчето на рейката без давам на контакт без нищо. Не излезе дори и капка гориво. Влязох в колата и дадох на контакт. Помпата включи и спря. Натиснах вентилчето на рейката да изпусне и какво стана? Приплю 3, 4 капки бензин и това беше. Дадох пак на контакт, пак натиснах пак приплю 3, 4 капки. Така 4, 5 пъти. Какво следва. Дори и даваме на контакт въздух като има вътре налягане на гориво нямаме. Върнах контакта и натиснах вентилчето постояно да е отворено с един найкрайник за него и маркуч. Маркуча го мушнах в едно шишенце от минерална вода. Влязох в колата и дадох на контакт. Шишето заповане да се пълни с бензин като постояно приплюваше въздух. Докато се обезвъздуши източих едно 250 грама бензин.

    Влязох в колата и викам. Нараво ще въртя без да чакам да подкачва. Чукнах веднага както казах запали от раз, двигна си обороти, мощността беше на лице изкарах си от гаража без проблеми, без да приплюва и да припуква изобщо все едно колата току що е работила и изгасена.

    Сега идва ред на мисли. Какво става от зад в помпата? Има ли клапанче самата помпа наистина? Вадил съм помпата, но не съм я заглеждал баш. Тогава чистих цедката само. Мисълта ми е да се мъча ли да ремонтирам помпата или да слагам допълнителен възвратен клапан?

    Виж тези две картинки. Сигурно си попадал на тях. Може даизлезе нещо.
    Незнам доколко обаче съответстват на нашите коли.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails scan0009_1.jpg   scan0010_1.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  13. #73
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ksf View Post
    Виж тези две картинки. Сигурно си попадал на тях. Може даизлезе нещо.
    Незнам доколко обаче съответстват на нашите коли.
    Я ми ги прати на пощата, че тука много дребно нищо не се чете. nikolov@telnet.bg

    ЕДИТ: Оп. Аз съм го имал това Ама тук е показано устройството при по стария мотор. При мен от резервоара до от пред отива един маркуч за гориво. регулатора не е на рейката, а е в помпата както и невъзвратното клапанче. Аз налягане в системата имам с единия ми манометър показва 2.8 с другия 3.3... бе 3 бара средно имам дори при запалване. Просто трябва да се смени клапанчето в помпата и готово.

    Това е решението на моя проблем със сутрешното палене.
    Last edited by oem; 14-05-2009 at 11:47.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #74
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Я ми ги прати на пощата, че тука много дребно нищо не се чете. nikolov@telnet.bg

    ЕДИТ: Оп. Аз съм го имал това Ама тук е показано устройството при по стария мотор. При мен от резервоара до от пред отива един маркуч за гориво. регулатора не е на рейката, а е в помпата както и невъзвратното клапанче. Аз налягане в системата имам с единия ми манометър показва 2.8 с другия 3.3... бе 3 бара средно имам дори при запалване. Просто трябва да се смени клапанчето в помпата и готово.

    Това е решението на моя проблем със сутрешното палене.
    Сега последно оправи ли си проблема и кажи това клапанче как се сменя и от къде се купува да започваме да пробваме.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #75
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Сега последно оправи ли си проблема и кажи това клапанче как се сменя и от къде се купува да започваме да пробваме.
    Да, трябва да отварям помпата. Клапанчето в кожуха на помпата. Но може да пуска и от регулатора. Като я отворя ще видя какво е и ще пусна снимки.

    Аз ще мъча първо да оправя това което си е на помпата. Ако не е възможен ремонта му съм си купил универсално. На всякъде ги има по магазините за авточасти.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •