Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 98

Thread: Налягане на горивото?

  1. #31
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Чакай сега малко като дадеш на контакт помпата си качва налягане и когато си направи налягането спира и се чува да спира нали тогава палиш сутрин. Дори и да не държи клапана обратния пак трябва да има налягане в системата след като дадеш на контакт и помпата спре. А и дюзите казваш пръскат добре а на ултразвук чистил ли си ги само тогава са почистени идеално. А това което съм забелязал че този проблем се появява при кофти бензин и като се стопли повече времето (това са наблюдения на няколко коли) което ме навешда на мисълта че просто при първоначално запалване колата не може да си направи сместа за да заработи нормално но това може да е от много неща аз аз мисля че най вече от МПХ -не може да реагира при първоначалното палене а и щом след следващо палене всичко е наред значи сместа е бедна предполагам , но няма как да се уста нови ламбдата още не е в решим че да се мери.
    Що не си смениш меката връзка първо да знаеш че всичко по изпускателна и всмукателна система е изрядно и тогава да ровиш понякога малките детайли са най важните.
    И да свържеш байпаса след дебитомера и на всмутетелния колектор с маркъче и тогава опити да не ти обеднява от там сместа.
    Байпаса е свързан както си е сток. ТПС-а е чисто нов на няма и месец, дебитомера е перфектен. Пробвах и с чисто нов преди месец и същата работа. Не знам обаче като дръпна маркуча от рейката и вътре няма никой. Не знам как става така да се върне обратно горивото и да има въздух.

    Значи ако се връща наистина обратно и влзе въздух после като нагнети помпата този въздух освен през дюзите няма от къде да излезе. Нищо, че прави налягане въздуха вътре остава. Тази сутрин пак. Паля и държи 500 оборота и тресе. Гася и паля пак и вече е по-добре. Същото се случваше и вчера щом закачих рейката и дюзите.

    Меката връзка при все, че е разпърдяна като си сложа ръката около нея не ме духа от никъде. Явсно само оплетката се е скъсала.

    Дюзите на просто око пръскат еднакво (до колкото може да се види). Не и стига горивото отначало.

    Сега мисля, че не е кой знае какво да си сложа един клапан от зад за пробата. На изхода от помпата ще го сложа. Ако не се оправи махането му е бързо, а и да си стой там няма да вреди.

    Другото което мога да провам е да запуша някоя сутрин клапанчето на байпаса. Че то при палене стои леко отворено и вакума при празен ход на мотора е малък и сигурно не успява да го затвори. А и аз самия не знам дали трябва да е затворен.

    Не знам какъв е тоя тъп проблем мамка му. Друго което ми направе впечетление е това, че на други коли първото палене 4-те дюзи пръскат 3, 4 пъти едновременно. При мен го няма това нещо. Почват да си пръскат по тактове на цилиндрите (редуват се). Но това си е заложено в ЕКУ-то. Не е и софтуерен проблема, защото колкото и софтуер да съм сменил все тоя проблем го има. Или поне с повечето. Сега не вярвам на Бобо софтуера да е лош.

    Другата седмица като се освободи подемника в сервиза, че има някакъв пацул там от 3 седмици го гадаят нещо ще сменя меката връзка и гарнитурите на колекторите и на двуцевката долу. Но съм сигурен, че не изпуска от там.

    Някои ми казват да видя катализатора да не е запушен и да прави обратно налягане... ама нито мирише нито имам спад в мощността. Колата си върви. Онзи ден я пробвах напълни скоростомера за отрицателно време. Голяма мистерия с тая кола. И не я глдам само аз. И познати майстори я гледат и двигат рамене. Даже те ме посъветваха да сложа тоя клапан от зад. Викат не е нормално да няма гориво в маркуча 5 мин след като си я изгасил.

    Иначе да отбележа. Втория път като запаля мога да я изфорсирам яко. Не ми забива муцуна. Но на празен ход е нестабилна поне още минута. Тук ми се върти проблема около клапана на байпаса на дросела. На празен ход нещо се случва. Друго да отбележа, че като паля с натиснат педал на газта пали от раз без да тресе и държа високи обороти, но върна ли газта почва да работи нестабилно, да мени обороти. МПХ започва да откача. Като паднат оборотите той ги вдига и като ги качи над 1200 оборота се успокоява мотора и МПХ пак ги връща и падна ли на 1000 пак нестабилна работа и пак ги качва и така. Този клапан на байпаса при повече вакум от мотора явно затваря ли не знам и спира да дърпа въздух от там... мъча се логично да си обесня работата му обаче нещо не съм сигурен в обясненията си.
    Last edited by oem; 07-05-2009 at 09:42.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #32
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Меката връзка ако не духа изобщо не я пипай новите са много фалшиви и са по шумни. Ако не ти държи анляагне в рейката виж си провери дюзите да не би да има някоя която да не спира и да изтича гориво през нея това май ще трябва да е на стенд , и като сложиш клапана кажи дали има ефект че иам доста коли с този проблем но аз си мисля че е нещо друго не е от горивото защо проблема се появява като се сопли времето на студено го няма има някоя интрига около ТПС-сите.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Меката връзка ако не духа изобщо не я пипай новите са много фалшиви и са по шумни. Ако не ти държи анляагне в рейката виж си провери дюзите да не би да има някоя която да не спира и да изтича гориво през нея това май ще трябва да е на стенд , и като сложиш клапана кажи дали има ефект че иам доста коли с този проблем но аз си мисля че е нещо друго не е от горивото защо проблема се появява като се сопли времето на студено го няма има някоя интрига около ТПС-сите.
    При мен проблема го има и на студено време. Хайде да речем зимата май го нямаше ама то и есента ак го нямаше. Сега нещо стана. А миналото лято си спомням, че пак вадих маркуча веднъж да меря налягане и олях целия мотор тогава. Сега капва 3, 4 капки и тва е.
    Last edited by oem; 07-05-2009 at 20:30.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    За жалост няма да мога да сложа клапанчето. От зад на помпата верно беше с бърза връзка, а махна ли я тоз мъркуч оригиналния после като го вкарам и ще оттърве. Той е мушнат и нагрят най-вероятно фабрично и ако го извая после голям секс ако река да го връщам обратно. Разкопчах обаче връзката на маркуча с помпата и леко я дръпнах на зад. Почна да шурти здраво бензин под налягане. Не знам след няколко часа какво ще стане, но ако изпуска обратно за половин час щеше да няма налягане. Не сложих клапана в крайна сметка и не знам какво да правя. Ще пробвам да сменя горивото. До сега зареждах на Лукойл 98. Ще се върна пак на ЕКО 100 да пробвам.

    Пробвах да махна температуния сензор. Откачих го от буксата и запалих на студен мотор. Едно че запали перфектно, друго, че като подам газ го няма това замисляне което го имам иначе. Хмм... странно... иначе датчика отчита с около 6, 7 градуса повече от реалното.
    Last edited by oem; 07-05-2009 at 20:30.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ...

    Пробвах да махна температуния сензор. Откачих го от буксата и запалих на студен мотор. Едно че запали перфектно, друго, че като подам газ го няма това замисляне което го имам иначе. Хмм... странно... иначе датчика отчита с около 6, 7 градуса повече от реалното.
    Имаш ли кривата на датчика? Провери дали съпротивлението му попада в допустимите граници, може от него да е проблема 6-7 градуса не са малко отклонение според мен, но нека и други по-компетентни кажат! Ако е линейна грешката може да я коригираш с допълнителен резистор.
    Между другото провери ли другите датчици?
    Провери ли клапана за вентилация на резервоара? Може и той да не затваря добре... според мен при запалване трябва да е в затворено положение... за съжаление това нямам от къде да го погледна
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  6. #36
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    За жалост няма да мога да сложа клапанчето. От зад на помпата верно беше с бърза връзка, а махна ли я тоз мъркуч оригиналния после като го вкарам и ще оттърве. Той е мушнат и нагрят най-вероятно фабрично и ако го извая после голям секс ако река да го връщам обратно. Разкопчах обаче връзката на маркуча с помпата и леко я дръпнах на зад. Почна да шурти здраво бензин под налягане. Не знам след няколко часа какво ще стане, но ако изпуска обратно за половин час щеше да няма налягане. Не сложих клапана в крайна сметка и не знам какво да правя. Ще пробвам да сменя горивото. До сега зареждах на Лукойл 98. Ще се върна пак на ЕКО 100 да пробвам.

    Пробвах да махна температуния сензор. Откачих го от буксата и запалих на студен мотор. Едно че запали перфектно, друго, че като подам газ го няма това замисляне което го имам иначе. Хмм... странно... иначе датчика отчита с около 6, 7 градуса повече от реалното.
    Много е това 6-7 градуса защото в двигателя температурата която мери датчика е поне 7-8 по малко от външната
    Ето ти стойностите които тярбва да има първо са градусите в целзий а второто съпротивлението в омовете
    0-4800-6600 ома
    10- 4000
    15-3600
    20-2200-2800
    30-1300
    40-1000-1200
    50-1000
    60-800
    80-270-380
    110 0,5
    Сещам се че преди време бях дал един датчик стар магнет марели на един колега и той забеляза че колата му почти не правеше проблеми с паленето а на моята имаше проблем от време на време, после точно заради това си купихме оригинални датчици по 60лв единия и горе долу същата работа сутрин а показанията му са същите като на другия датчик EPS Но май работите вървят към едно съпротивление 2 колоома с едно малко 'це-ка"ключе хем да палим без проблем хем за обогатяваме сместа принудително при рацинг проблема е само един че ако случайно забравиш включено и не поглеждаш температурата на таблото може и да "свариш чайника" защото компа пуска вентилаторите на радиатора според температурата която се отчита от датчика за компа на колата
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #37
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Имаш ли кривата на датчика? Провери дали съпротивлението му попада в допустимите граници, може от него да е проблема 6-7 градуса не са малко отклонение според мен, но нека и други по-компетентни кажат! Ако е линейна грешката може да я коригираш с допълнителен резистор.
    Между другото провери ли другите датчици?
    Провери ли клапана за вентилация на резервоара? Може и той да не затваря добре... според мен при запалване трябва да е в затворено положение... за съжаление това нямам от къде да го погледна
    Това с клапана за вентилация на резервоара е интересно. Бях че някъде, че и той правел такива мизерии. Става въпрос за този дето е под дросела нали?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Със всеки изминал ден все по зле става. Тая сутрин паля двига 1200 иборота и изгасва веднага. Втория път паля двига обороти и държи. Изкарвам я от гаража. До де затварям вратата на гража пак се мъчи да гасне по едно време.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Това с клапана за вентилация на резервоара е интересно. Бях че някъде, че и той правел такива мизерии. Става въпрос за този дето е под дросела нали?
    Клапана ако не се лъжа е на предния десен под-калник (страната на пътника). Казвам ако не се лъжа защото имам някакъв спомен, че съм го виждал там и го нарочих за такъв... но това беше преди повече от година когато се запознавах с моята Belissima.
    Нямаш ли хубав eLearn да погледнеш къде е... че моят е някакъв орязан... най-важните системи ги няма. Засега не съм намерил по хубав обаче... връща ми Information is unavailable за системата за впръскване, за запалването и разни други важни неща
    Можеш да го откриеш и по тръбите които идват от резервоара. На някой автомобили са дори два, един на входа и един на изхода на въгленовия филтър!
    И един off... давай го по-спокойно... не се нерви и не драматизирай, защото така не можеш да правиш трезви оценки!
    Успех!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  10. #40
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Клапана ако не се лъжа е на предния десен под-калник (страната на пътника). Казвам ако не се лъжа защото имам някакъв спомен, че съм го виждал там и го нарочих за такъв... но това беше преди повече от година когато се запознавах с моята Belissima.
    Нямаш ли хубав eLearn да погледнеш къде е... че моят е някакъв орязан... най-важните системи ги няма. Засега не съм намерил по хубав обаче... връща ми Information is unavailable за системата за впръскване, за запалването и разни други важни неща
    Можеш да го откриеш и по тръбите които идват от резервоара. На някой автомобили са дори два, един на входа и един на изхода на въгленовия филтър!
    И един off... давай го по-спокойно... не се нерви и не драматизирай, защото така не можеш да правиш трезви оценки!
    Успех!
    Да този го знам къде е. От зад има още един. И под дросела пак. Ама като ги тествам с компютъра цъкат. Но дали затварят изобщо не знам.

    Комшиите вече ми игурно ми се смеят с тая кола. Все нещо и ръчкам. Вчера се затворих в гаража да не ме гледат. Че и баща ми се ме увика увика... "продавай го тоя боклук... какво само го правиш..." Как да не се нерви човек?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #41

    Default

    За да изкл. тази възможност намери някъде място където да разкачиш системата за вентилация и запуши временно... веднага ще ти стане ясно дали в нея е причината! Гледай мястото да е близо до двигателя за да изкл. възможността и за спукан тръбопровод!
    Пак off... ако си вършиш работа по колата без да приказваш много, много... няма да ти се налага да плащаш данък "Обществено мнение"
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  12. #42
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    За да изкл. тази възможност намери някъде място където да разкачиш системата за вентилация и запуши временно... веднага ще ти стане ясно дали в нея е причината! Гледай мястото да е близо до двигателя за да изкл. възможността и за спукан тръбопровод!
    Пак off... ако си вършиш работа по колата без да приказваш много, много... няма да ти се налага да плащаш данък "Обществено мнение"
    Няма скъсан маркуч. Нали надувах колектора. Държа едно 15 мин налягане от 0,5 бара без да съска от никъде. Ще запуща клапана за проба все пак.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #43
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ти го надуваш с компресора и калпанчето затваря а като двигателя заработи в колектора налягането става по ниско от атмосферното и започва да смуче от там калпанчето се отваря, ако подналягането в колектора успее да преодолее силата на пружината.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #44
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ти го надуваш с компресора и калпанчето затваря а като двигателя заработи в колектора налягането става по ниско от атмосферното и започва да смуче от там калпанчето се отваря, ако подналягането в колектора успее да преодолее силата на пружината.
    Е то това там е електроклапан. Не вярвам да го отвори вакума. М/у другото винаги като подам газ и нещп около дросела цъква. Може би този клапан. При всяко подаване на газ той цъква.

    Довечера ще ги разкача този клапан и ше запуша отвора към колектора. А клапанчето ще го оставя да си виси там.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #45
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Е то това там е електроклапан. Не вярвам да го отвори вакума. М/у другото винаги като подам газ и нещп около дросела цъква. Може би този клапан. При всяко подаване на газ той цъква.
    Аз си мисля че ми говориш за клапана на маслените пари явно не ти следя мисълта.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •