Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 98

Thread: Налягане на горивото?

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Както и да е. Аз си оправих колата. Проблема не е бил в горивото Във въздуха беше. Само да видим утре сутрин как ще е на студен мотор.

    Горката ми количка. Мъчила се е до сега милата.

    Отивам и аз да се мъча сега да видя и аз колко е гадно
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Горката ми количка. Мъчила се е до сега милата.

    Абе,какво я правиш тая кола.Ти повече ръчкаш по нея отколкото я караш.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Абе,какво я правиш тая кола.Ти повече ръчкаш по нея отколкото я караш.
    Пропадаха и оборотите като спирам бе колега и сутрин не държеше обороти, тресеше мотора. Е те сега са вече бетон. Като река да спирам оборотите падат на 2000, задържат се малко там, после бавно падат на 1500, 1200 и едва когато спра падат на 900. По инерция същата работа. Държи 2000, пада на 1500 и после падат, само че до 1000 някъде.

    Не е истина колко глупости смених и правих заради тоя проблем. Дай боже повече да не заклати.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Пропадаха и оборотите като спирам бе колега и сутрин не държеше обороти, тресеше мотора. Е те сега са вече бетон. Като река да спирам оборотите падат на 2000, задържат се малко там, после бавно падат на 1500, 1200 и едва когато спра падат на 900. По инерция същата работа. Държи 2000, пада на 1500 и после падат, само че до 1000 някъде.

    Не е истина колко глупости смених и правих заради тоя проблем. Дай боже повече да не заклати.
    Нали последно беше от хлабавите свещи,или след това пак се появи проблема.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Нали последно беше от хлабавите свещи,или след това пак се появи проблема.
    Ми да, пак се появи, но по друг начин. Сега пак тресе обаче сутрин. Много малко, но се усеща като подам по рязко газ. Иначе оборотите не играят от никъде вече.
    Last edited by oem; 04-05-2009 at 00:55.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ми да, пак се появи, но по друг начин. Сега пак тресе обаче сутрин. Много малко, но се усеща като подам по рязко газ. Иначе оборотите не играят от никъде вече.
    Това дето го описваш прилича малко на пропуск на въздух след дебитомера.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Това дето го описваш прилича малко на пропуск на въздух след дебитомера.
    Няма бе колега. Надувах колектора до 0,5 атмосфери. Достраша ме да надуя повече, но и при тованалягане не съскаше от никъде. Надувах точно на тръбата на дебитомера.

    Иначе проблемите ми с оборотите се оказаха затплачено клапанче на байпаса на дросела. Почистих го и всичко заспа. Поиграва леко когато е студена само.

    Вчера викам на студен мотора ще вържа лаптопа. И гледам. Първо палене: ъгъл на запалване 2 градуса преди ГМТ. Подавам газ, мотора тресе, ъгъла на запалване се промена на -3 градуса след ГМТ. Мотора звъни. От къде такова детонационно горене? Не и достига гориво, а налягане има да те убие. След 2, 3 минути работа ъгъла на запалване си дойде на мястото - м/у 9 - 11 градуса се променя.

    То или няма гориво или смуче въздух. Ама и двете ги проверявам и ядец. Само докато дам на контакт манометъра скача на 2.8 бара на горивото. Паля пак 2.8 държи. И звъни мотора страшно. Един метален звън като на чукащ аванс.

    На колектора точно след дросела в долната част излиат два маркуча. На единия има електроклапан. На лаптопа като го тествам го дава под името Canister. Цъка си там и до него пак излиза един маркуч и влиза по на вътре в колектора. Е на тия двата маркуча, те като вакуми ми се струват не им знам предназначението. Един от тях трябва да е за бензиновите пари може би.

    ЕДИТ: Да, този клапан е за парите от резервоара. В алфаоунър гледам описват проблема с тресенето около този клапан. Трябва да го видя и него и маркуча му как са.
    Last edited by oem; 04-05-2009 at 10:14.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ...

    Вчера викам на студен мотора ще вържа лаптопа. И гледам. Първо палене: ъгъл на запалване 2 градуса преди ГМТ. Подавам газ, мотора тресе, ъгъла на запалване се промена на -3 градуса след ГМТ. Мотора звъни. От къде такова детонационно горене? Не и достига гориво, а налягане има да те убие. След 2, 3 минути работа ъгъла на запалване си дойде на мястото - м/у 9 - 11 градуса се променя.
    ...
    Според мен, не би трябвало да имаш орицателни стойности на ъгъла на запалване... дори и на студен двигател! Логично е да търсиш проблема в датчика който подава информация на ECU за положението на коляновия вал! Но това между нас казано е на ... шепа боб де
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Според мен, не би трябвало да имаш орицателни стойности на ъгъла на запалване... дори и на студен двигател! Логично е да търсиш проблема в датчика който подава информация на ECU за положението на коляновия вал! Но това между нас казано е на ... шепа боб де
    Ами като е бедна сместа и прави детонации компютъра си връща предварението. Датчика какво да му стане? Да спре тотално. Ако изгуби дори за момент позицията ще изврещи грешка в синхронизацията на разпр вал. Когато да речем не е зацепена добре те таква грешка записва. Нещо друго има което не е на ред, но... не знам... ще надуя колектора пак довечера или yтре само, че на 1 бар. Да видя дали изпуска от някъде. Накрая ше го сваля да го измия, да му сменя гарнитурата и маркучите. Вече не знам какво да я направя тая кола.

    Преди малко пак тръгвам от работа и пак ми заклати обороти. Като загрее ги държи бетон. Обшо взето след всяко човъркане ма подобрение известно време и после като се обучи компютъра и пак ядец. Онзи ден почистих клапана на байпаса на дросела. Беше се затлачил с мизерии от стария маркуч който се беше разложил. След монтирането на клапанчето оборотите станах като покнига. Спирам, държи 1500 и като спра тогава падат. Днеска пак играят. Значително по-малко вече и само докато е студена.

    Значи сега значително по-малко тресе и играят обороти от колкото преди месец и нещо. Но ме дразни много.

    Понеже не съм вадил колектора до сега на този мотор. Нещо особеност? Гледам се държи на 4 болта.

    М/у другото много се накефих онази ден като я запалих с откачен датчик за температурната на антифриза. Няма да тресе няма нищо. Запалих и гаааз без изобщо да се замисли. И гледам без датчик взема стойност 23 градуса. С датчика 40 градуса показа. Мерих блока, и 40 (+/- 5) градуса си беше на блока. Ама логично. Като го няма датчика налива с канчето...
    Last edited by oem; 04-05-2009 at 14:39.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ами като е бедна сместа и прави детонации компютъра си връща предварението. Датчика какво да му стане? Да спре тотално. Ако изгуби дори за момент позицията ще изврещи грешка в синхронизацията на разпр вал. Когато да речем не е зацепена добре те таква грешка записва...
    Не отричам, че логиката ти е правилна, но все пак премери какво напрежение ти дава датчика на студен и на затоплен двигател ... мисля че това не трябва да е много трудно или поне няма да навреди и ще си сигурен в датчика.
    Успех!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Не отричам, че логиката ти е правилна, но все пак премери какво напрежение ти дава датчика на студен и на затоплен двигател ... мисля че това не трябва да е много трудно или поне няма да навреди и ще си сигурен в датчика.
    Успех!
    Е, колко му е. Ще го замеря. Аз толкова неща премерих, че това ли няма да измеря.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27

    Default

    Забравих също и датчика за оборотите на двигателя, на студено и топло трябва да е около 850-870 Ohm. Дори по-скоро него имах предвид, а не за положението на коляновия вал който е на разпределителния вал на изпускателния колектор. Този датчик, пък трябва да се колебае между 0 и 2 V - 20 ms на празен ход... май това само с мултицет не можеш да го видиш но... на студен, изгасен двигател и контакт може би ще можеш да видиш какво е напрежението като поставиш датчика в необходимата позиция бутайки леко колата на 5 скорост
    Надявам се разбираш, че това са само предположения, но пък са лесни за проверка и ще намалят броя на предположенията!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Забравих също и датчика за оборотите на двигателя, на студено и топло трябва да е около 850-870 Ohm. Дори по-скоро него имах предвид, а не за положението на коляновия вал който е на разпределителния вал на изпускателния колектор. Този датчик, пък трябва да се колебае между 0 и 2 V - 20 ms на празен ход... май това само с мултицет не можеш да го видиш но... на студен, изгасен двигател и контакт може би ще можеш да видиш какво е напрежението като поставиш датчика в необходимата позиция бутайки леко колата на 5 скорост
    Надявам се разбираш, че това са само предположения, но пък са лесни за проверка и ще намалят броя на предположенията!
    По скоро ще запише грешка ако има проблем. Това са индуктивни сензори и те или работят или не. Колата пали от четвърт завъртане. Само докато чука и запалва. Не мисля, че има проблем с искрообразуването и положенията на валовете и оборотите на мотора.

    Ще го измеря все пак да не кажеш, че не съм го направил Това е лесно поне.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Днес свалих дюзите. Имаха нагар около тях, но иначе като врътнах на стартер пръскаха много хубаво и четирите. Пуснах ги в един буркан с редекс за половин час. Паднаха биклуците. Скъсах долен О пръстен или си беше скъсан не помня. Че нямаше никъде по магазините такъв. Добре, че в една морга намерих таква дюза и ми дадоха кумичката, но как да е.

    Слагам рейката после. И паля. 3 пъти въртях докато дойде горивото. И на 4-тия път запали, но тресеше така както всяка сутрин. Изгасих и запалих пак. Тресеше по-малко. Изгасих и запалх пак и се оправи.

    Ще слагам възвратен клапан от зад при помпата. Моя човек дето ми го разправя това отдавна днеска пак ми вика. Виждаш ли? Като ти приказвам сложи един клапан от зад пък ако не се оправи пак ще го махнеш после.

    Така ще направя тоя път. Абе не може днеска вадя рейката с дюзите и 10 мин след това разкачам д'зите
    ми в рейката имаше една шепа бензин без никакво налягане.

    Просто няма какво друго да е вече. Вчера сложих един накрайник с манометър на мястото на дебитомера и отворих дросела.

    Пуснах компресора да надува. наду до 0.5 и го спрях. И слушах, слушах.. няма съскане от никъде. След 15 мин разхлабвам скобата на накрайника вадя и чувам съскането от налягането. Щом 15 мин държи налягане колектора значи няма дупка и не смучи въздух от никъде.

    За да е бедна сместа в такъв случай трябва да е малко горивото... щом въздуха е колкото трябва нали така?

    Утре купувам клапан и маркуч и слагам отзад на помпата. И ще пиша после сутрин тресе ли или не.
    Last edited by oem; 06-05-2009 at 21:19.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #30
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Чакай сега малко като дадеш на контакт помпата си качва налягане и когато си направи налягането спира и се чува да спира нали тогава палиш сутрин. Дори и да не държи клапана обратния пак трябва да има налягане в системата след като дадеш на контакт и помпата спре. А и дюзите казваш пръскат добре а на ултразвук чистил ли си ги само тогава са почистени идеално. А това което съм забелязал че този проблем се появява при кофти бензин и като се стопли повече времето (това са наблюдения на няколко коли) което ме навешда на мисълта че просто при първоначално запалване колата не може да си направи сместа за да заработи нормално но това може да е от много неща аз аз мисля че най вече от МПХ -не може да реагира при първоначалното палене а и щом след следващо палене всичко е наред значи сместа е бедна предполагам , но няма как да се уста нови ламбдата още не е в решим че да се мери.
    Що не си смениш меката връзка първо да знаеш че всичко по изпускателна и всмукателна система е изрядно и тогава да ровиш понякога малките детайли са най важните.
    И да свържеш байпаса след дебитомера и на всмутетелния колектор с маркъче и тогава опити да не ти обеднява от там сместа.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •