Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Както казват друг двигател е: същата кола, но различна душа

  1. #1
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default Както казват друг двигател е: същата кола, но различна душа

    Здравейте,
    след точно 45 дена ходене по мъките, трошене на пари и смяна на блока от вчера аз отново съм на спортни колела и с удоволствие пробвам моята 156. Една от биелите ми счупи блока и благодарение на fein_86, Yavorcho, Lisan и моя варненски майстор колата ми е отново сглобена, всички части по двигателя са сменени. Звука няма нищо общо с това отпреди, даде ми 4 грешки на диагностика (1 на дебитомер и 3 на ламбда сонда) играят оборотите, иска да гасне на свободна, но едно по едно ще ги остраним тея неща. Като сипах днес второто масло, 1вото бе бая черно, и сега май по-спокойно работи колата поне на звук.
    Искам тук да споделя впечатленията си от смяна на блока-това е нещо дето изисква много време, нерви и пари-струваше ми 2600 лв общо. Като ми се счупи колата бях в безисходица, оказа се че са ми продали преправен автомобил (майстора се съмнява че разпределителните ми валове са от 1. и научих много покрай проблемите с биелите на туин спарковите мотори. Казаха ми теория, че човките дето мажат с масло коляновия вал се запушат от некачествено масло и от несмяната му, и при висока скорост неомаслената биела се загрява и се чупи. Не знам колко е вярно, но мисля че ще го взема предвид.
    Много благодарности на Лисан, голям професионалист и голям сервиз (оказа се, че алармата я слагах в сервиза на Илко в Монтана) взема наполовина по-евтино за труд от варненски майстор и винаги е достъпен за професионален съвет. Също и на yavorcho че веднага се отзовава и за 5 мин ти намира точно това дето ти трябва. Браво и на fein_86 че е честно момче и помага при нужда, евала.
    Утре ще я пробвам до София без да я натискам и се надявам че пак ще се наслаждавам на комфорта и удобството на Алфа.
    И накрая, ако пак ми счупи биела тоя мотор, ще съм първия член на форума който ще кара Алфа 156 с голф3 двигател (1.8 ABS е най-здравия им), напълно сериозно го заявявам.
    Останалите ми части от стария блок ще ги пусна в раздел "продава".
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  2. #2
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е дано никога не ти се чупи, с маслата /мазане и смяна, което ти е казано е вярно/ и на майстор си попаднал, така че успех
    Last edited by fred; 30-04-2009 at 22:35.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #3

    Default

    Честито че си пак на крака, 2600 си е сериозна сума за ремонт на двг......
    Обаче ти пусна лафа тука че ще има секс в колата, и още не си снесъл никакво инфо, а ние все още чакаме.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    АХаххаах ееййй как помниш ти бре

    Колега честито и повече да не се налага да влизаш в сервиз, освен за консумативи А за цената...Спокойно...Горе долу в тия граници излиза ремонта. И аз я сърбах таз попара Много неприятно!

    П.С. Верно кажи кво стана със СЕКСА
    Last edited by digitalundgrd; 09-06-2010 at 05:46.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    ей мн тясно в тез коли, аз обичам да се въргалям яко

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за ремонта,

    Първо в заключение, днес ми превъртяла пропката за маслото, чакам аз за диагностика и отдолу - локвичка...и пропката наред, а резбата на картера - не...че викахме стругар, и т.н... Варненската група тука е много силна, днеска се убедих, отново хора ми помогнаха, и то много... И на 2 диагностики ми показва грешки в ламбда сондата, от която ми играят оборотите, въпреки че я смених, като купих колата, ама няква универсална, т.е. извода е - само Бош, нищо че е 2 пъти по-скъпа.
    Та да питам - на някой правили ли са му диагностика на разпределителните валове, гледах чертеж дето се сваля капака на клапаните и с едно дето прилича на оборотомер и се закача на единия вал и показва някакви градуси... Имам желание да ми направят такова нещо на колата, и то в Сф, понеже ме съмнява че моя майстор е зацепил валовете с пети, въпреки уверенията му.
    А за секса, сесия имаше още на 7ми март, тъкмо си бях взел колата. Да знаете че на 156 предния капак поддава на натиск...та се уплаших сериозно и сефтето продължи на една вила тука на Звездица, дето се бяхме скрили... Продължавам да твърдя че с Алфата най ми се вдигнаха акците (колкото и да е егоистично) и според всички други е много класен автомобил.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Хихихиии какви са тез сеанси на капака колега Кефиш ме !!!
    Относно проверката дали ти е зацепена правилно колата...Погледни в общ технически темата за сервизите...Избираш си някой и отиваш...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Хихихиии какви са тез сеанси на капака колега Кефиш ме !!!
    Относно проверката дали ти е зацепена правилно колата...Погледни в общ технически темата за сервизите...Избираш си някой и отиваш...
    От тебе не го очаквах Бруте,що го пращаш при конкуренцията? Сега да не кажете че не съм го зацепил правилно!! Двигателя го правих аз,до главата,без картер и по Еконт в Варна,редно е аз да го проверявам дали е зацепен,дали клати и т.н. Нищо не купувай преди да го видим!!
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Хаха не съм бреее Щом си го правил ти, човека е редно да си отиде при теб...Не съм знаел как седят нещата кой какво е ремонтирал, и за да не стане нещо интрига го оставих сам да избере
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Хаха не съм бреее Щом си го правил ти, човека е редно да си отиде при теб...Не съм знаел как седят нещата кой какво е ремонтирал, и за да не стане нещо интрига го оставих сам да избере
    Майтапя се!!
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  11. #11
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Браво,че си подкарал колата.Дано всичко да е наред.Ако си идваш към Монтана по празниците(ако не се лъжа от Вършец си)мога малко да отменя Лисан в проверката на зацепването(и без това каза,че ще почива по празниците).И ксенонче ще има на промоция,ако си навит още.
    Много безаварийни с Алфата.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  12. #12
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Браво,че си подкарал колата.Дано всичко да е наред.Ако си идваш към Монтана по празниците(ако не се лъжа от Вършец си)мога малко да отменя Лисан в проверката на зацепването(и без това каза,че ще почива по празниците).И ксенонче ще има на промоция,ако си навит още.
    Много безаварийни с Алфата.
    А на 4.5.09г съм в Монтана,Илко щял да черпи!! Може да го направим тогава!!
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  13. #13
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Докато не дойдеш не вярвам.....
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  14. #14
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Докато не дойдеш не вярвам.....
    Ще видиш!!
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    А за секса, сесия имаше още на 7ми март, тъкмо си бях взел колата. Да знаете че на 156 предния капак поддава на натиск...та се уплаших сериозно и сефтето продължи на една вила тука на Звездица, дето се бяхме скрили... Продължавам да твърдя че с Алфата най ми се вдигнаха акците (колкото и да е егоистично) и според всички други е много класен автомобил.
    А-а-а-а-а-а.....изложил си се - предния капак подава, ама става къде къде по устойчиво ако го вдигнеш....предната греда е бетон отвсякъде, ако девойчето е авантюристка мое да я положиш на капака на двигателя, а ако е още по голяма авантюристка, мое да пробвате на запален двигател, нищо че може и да няма големи вибрации......но задължително трябва да се внимава със щеката на маслото.....ама задължително.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •