Results 1 to 9 of 9

Thread: Скърцане в предното колело?!

  1. #1
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default Скърцане в предното колело?!

    Колеги, имам някакво скърцане в предното ляво колело, което никой не можа да разбере какво е.
    Прилича на скърцане на люлка и се засилва със скоростта.Карам така вече сигурно 10.000км, ходил съм на сервиз, уж нищо й няма, но почвам много да се притеснявам.Някакви идеи от какво може да е?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #2
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    и при мен го има само че е на задно дясно колело. интересно ми е и на мен от какво може да е.аз мисля че е от спирачките защото задържат, но нека и някой друг да кеже
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  3. #3
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by ves_v8 View Post
    и при мен го има само че е на задно дясно колело. интересно ми е и на мен от какво може да е.аз мисля че е от спирачките защото задържат, но нека и някой друг да кеже
    Ами ако е от спирачките, щеше да тегли на една страна, а моята си върви относително направо....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #4
    Запален алфист emo84's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Монтана
    Age
    40
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Колеги, имам някакво скърцане в предното ляво колело, което никой не можа да разбере какво е.
    Прилича на скърцане на люлка и се засилва със скоростта.Карам така вече сигурно 10.000км, ходил съм на сервиз, уж нищо й няма, но почвам много да се притеснявам.Някакви идеи от какво може да е?
    колега това което ще ти кажа може да не ти свърши работа но сепак пробвай,значи както си караш но по леко и изключи по инерция и това като почне да скърца или да вие лекоо ама леко само обери луфта на спирачката и виж дали ще намали,и на мен преди ми скарцаше в предно ляво колело и се чудех кво е и така един ден направих и то изчезна после пак от време на време се чуваше,и пак така и пак чезне,та сега него чувам въобще,та може да е било нещо от накладките знам ли,а феродо си имам аи то да намалее за смяна ще светне лампа при спирачка,важното е че го няма сега скарцането,че много дразнеше дори и слабо

  5. #5
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Колеги, имам някакво скърцане в предното ляво колело, което никой не можа да разбере какво е.
    Прилича на скърцане на люлка и се засилва със скоростта.Карам така вече сигурно 10.000км, ходил съм на сервиз, уж нищо й няма, но почвам много да се притеснявам.Някакви идеи от какво може да е?
    Провери накладките дали имат силикон на гърба,той е да се въщат лекичко със буталцето.
    Също така провери дали ти е стегнато карето,защото ако не е се получава така,а няма да е зле и лагера да провериш.
    Успех ти желая.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  6. #6
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Днес се позаврях в колата и открих, че на едно определено място на задното колело накладките опират в диска...някакви идеи?Колата не тегли на никъде...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    пловдив
    Age
    41
    Posts
    13

    Default

    И на моята 146 едното колело свири при движение и мисля ,че е от спирачките,но не съм сигурен.В сервиза казаха че задните спирачки са отишли и ,че спирачните механизми и те били за смяна.Смениха ги.Обаче няма подобрение.Възможно ли е да е от някой лагер или е от предните спирачки и как мога да го проверя?
    алфа 146 1.4 тс 97г.

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Докато караш натисни леко пирачките - ако е от тях, скърцането ще спре.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    пловдив
    Age
    41
    Posts
    13

    Default

    Оказа се запушен маркуч на спирачките
    алфа 146 1.4 тс 97г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •