Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: Добавка за бензин

  1. #31
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Това "Редекс" ли..?
    Да! И повече няма да си помисля за него!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #32
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Срам не срам... и аз смених комплект инжектори след тия добавки. После ги водих на ултразвук. Голяма гняс изпадна от цедките. Но аз ги познах, че си се запушиха. Започнаха да тракат. След ултразвука не се чуваха да работят почти.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #33
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Да! И повече няма да си помисля за него!
    Това, че колата ти не е била потдържана и е карана с е*ани бензини не е грешка в добавката!
    Напротив сам каза че е измила всичко, също и не се знае на какво количество си го сипал.
    Редекса за мен е просто бензин с много добро качество тя си и мирише на бензин.
    Аз от години я ползвам и проблеми със запушванния не съм имал никога на която и да е кола.
    Last edited by Kuker; 26-05-2011 at 21:48.

  4. #34

    Default

    и аз да се поизкажа в темата,че и аз съм ползвал такива неща-в началото слаган на 145-цата лики моли повечко мощност осещах сякаш-бе педала на гаста става доста по-чувствителен,но веднъж сложих една не се сещам за марката обаче беше прозрачно шишенце и червена течност вътре -ами щете вярвайте за 500 и косур километра Варна -Силистра-Тутракан-Силистра-Дулово-Варна -даде ми около плюс минус малко 5л/100 като в един момент бързах и си и давах гас -повечето път го минах верно със средна скорост 100км но си беше шок за мен за 1.3 мотор боксер-няма какво повече да се желае-аз знам и друго син спирт за горене не вреди от време на време в резервоара-той има свойството да се смесва с водата и да изгаря -мисля скоро да сипя на баба яга първо спиртче че кой знае кво става вътре в резервоара и ме е малко страх да не взема и аз да сменям дюзи!
    Alfa 145 1.4 t.s

  5. #35
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    и аз да се поизкажа в темата,че и аз съм ползвал такива неща-в началото слаган на 145-цата лики моли повечко мощност осещах сякаш-бе педала на гаста става доста по-чувствителен,но веднъж сложих една не се сещам за марката обаче беше прозрачно шишенце и червена течност вътре -ами щете вярвайте за 500 и косур километра Варна -Силистра-Тутракан-Силистра-Дулово-Варна -даде ми около плюс минус малко 5л/100 като в един момент бързах и си и давах гас -повечето път го минах верно със средна скорост 100км но си беше шок за мен за 1.3 мотор боксер-няма какво повече да се желае-аз знам и друго син спирт за горене не вреди от време на време в резервоара-той има свойството да се смесва с водата и да изгаря -мисля скоро да сипя на баба яга първо спиртче че кой знае кво става вътре в резервоара и ме е малко страх да не взема и аз да сменям дюзи!
    Постарайте се в писането, колега!Покажете уважение към четящите и правилата на форума!

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Редекса за мен е просто бензин с много добро качество.
    В много груба грешка си... Драсни му една клечка кибрит и го виж какво прави
    Но си прав, че вътре има нещо дето го сипват по бензиностанциите (не е бензин)

  7. #37

    Default

    аа колега не поущрявай такива неща да не стане сакътлък! иначе между другото и мен ми е интересно какво е точно въпреки че със сигурност е много високо октаново със много по голяма температура на изгаряне!
    Alfa 145 1.4 t.s

  8. #38
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    В много груба грешка си... Драсни му една клечка кибрит и го виж какво прави
    Но си прав, че вътре има нещо дето го сипват по бензиностанциите (не е бензин)
    Не съм пробвал да го горя Ама и няма хич не хабя материал.
    Колкото до бяла няма как да стане не съм на 12

  9. #39
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Мдааааааам Аз като сложих "новото" маторче, изчистих дюзите на ултразвук и реших друго освен хубав бензин (Шел В повер рацинг) да не бухам в резервоара...

    Така, че и аз мисля, че тези добавки са излишни
    ЕКО 100 си е много добре , сложих 1 път на ОМВ 100 октана и колата , чувствително загуби мощност , но мен друго ме блазни сега , имам страшна оферта за почистване на дюзи, но седя и се чудя дали се запушват тия дюзи на бензиновите коли, все пак бензина е много по-чист от нафтата , незнам и как да разбера дали има някаква мръсотия по тия дюзи, колата отвреме на време като я паля сутрин , пък и като е загряла също клати обороти на празен ход, ама това е писано адски мн и е по скоро зацапан дросел, случва ми се да притриса на 1ва сеедно ще загасне а газ е подадена но това пак бих го причислил към дросела , и незнам сега пред дилема съм за тия дюзи дали да ги почистя , реално съм слагал преди 2 год добавка и след нея колата загуби мощност , ама то тя тогава си беше мн зле , дебитомер ламбда свещи всичко беше за сменя после си я стегнах, карам я вече поне 4 месеца с ЕКО 100 , ама знам ли още ме човърка отвътре , че са ми запушени дюзите
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  10. #40
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Прежалваш сумата за чистене на дюзите и ги чистиш...Може и да няма и грам ефект, но поне ще си сигурен, че ако колата ти не върви не е от дюзи
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #41
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ам почисти ги бре. Аз съм чистил няколко комплекта и все излизат черни парцали като смола от тях. После освен, че работят тихо друго като ефект не се усеща. Той ЕКУ не е глупав. Такива неща ги компенсира по принцип. Стига разпръскването да е добре. Намален дебит от дюзите си го компенсира с корекция по-ламбда.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #42
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ам почисти ги бре. Аз съм чистил няколко комплекта и все излизат черни парцали като смола от тях. После освен, че работят тихо друго като ефект не се усеща. Той ЕКУ не е глупав. Такива неща ги компенсира по принцип. Стига разпръскването да е добре. Намален дебит от дюзите си го компенсира с корекция по-ламбда.
    Нали се сещаш че при намален дебит на една дюза повечето ни еку-та компенсират сместта на всички цилиндри
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #43
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Нали се сещаш че при намален дебит на една дюза повечето ни еку-та компенсират сместта на всички цилиндри
    Еми няма пълно щастие Аз даже дори на МЕ7 мисля, че не съм виждал още програма която да прави корекция на всеки цилиндър поотделно. Такова нещо май чак на ME9 при БМВ съм виждал. За МЕ7 серията може и да има но 7.3.1 специално при Алфа май и то не е за всеки по-отделно, а е на 2 банки само, което все си е нещо де.

    По принцип добре е да споменем, че преди чистене и след, дюзите трябва да минат стенд за да е ясно случава ли се нещо или не. Иначе пускаш ги, чистиш и в повечето случаи може само да си се надява човек че всичко е на ред.
    Last edited by oem; 27-05-2011 at 15:58.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •