Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 85

Thread: Още "Една 75-ца" този път... 1.8 Turbo

  1. #1
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default Още "Една 75-ца" този път... 1.8 Turbo

    От вчера съм горд собственик на алфа ромео 75 турбо!!! Двигателят работи добре(малко неравномерно в ниските, но...). Колата е уникална! Няма такова удоволствие. Карах я малко, но малко, защото е ударена. Скоро ще правя 2в1 и ще има.... Собственикът каза, че е на под 10к след основен, което е ... Снимки-скоро.
    Аз съм доста бос в турбо автомобилите, за това ще помоля знаещите да помагат при трансплантацията на електрониката и всичко останало.
    В мномента много се вълнувам още и нeмога да пиша повече, но работата започва много скоро!

  2. #2
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Default

    Браво колега!! Да ти е честита...!
    Това са "дреболии" ! Не се бой!Всяко нещо е поправимо,особено като си фен на транзаксиалите...
    нещо много взехме да се "множим" напоследък...
    Нека, нека..
    Чакаме да постнеш снимки. И да не се плашиш!Тук винаги ще ти помогнем с каквото можем!!!
    Успех !!!
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    От вчера съм горд собственик на алфа ромео 75 турбо!!! Двигателят работи добре(малко неравномерно в ниските, но...). Колата е уникална! Няма такова удоволствие. Карах я малко, но малко, защото е ударена. Скоро ще правя 2в1 и ще има.... Собственикът каза, че е на под 10к след основен, което е ... Снимки-скоро.
    Аз съм доста бос в турбо автомобилите, за това ще помоля знаещите да помагат при трансплантацията на електрониката и всичко останало.
    В мномента много се вълнувам още и нeмога да пиша повече, но работата започва много скоро!
    Чакаме снимки,интересно колега,да не си взел колата на Тони от Обеля
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4

    Default

    Честито братле! да ти носи много радост тоя мотор, въпреки че не се съмнявам че ще е така! Пожелавам ти безпроблемно трансплантиране и много скоро да подкараш онова купе с този мотор !

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  5. #5
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Е честито и от мене, аз докато се накумя кво да правя с тая ударената и ти я взе
    Зе донор ли я взимаш или ще я правиш?
    От къде си, ще е хубаво да се видим, искам ако може да я погледна, защото моята е доста разглобена и искам да сравня някои неща...

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  6. #6
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Благодаря на всички за пожеланията! Колата наистина беше на колегата toni_75TURBO. Ще я ползвам за донор на една 1.6 или по скоро ще ползвам купето на 1.6-цата за донор на турбо двигателя......
    В тази връзка искам да попитам няколко неща...

    1. Дали директно задния мост ще стане от турбото направо да се прехвърли заедно с всичко(има ли някакви разлики по захващането - тампона на де дион, стабилизиращите щанги...)?

    2. Същия въпрос за предния мост и торсионите( има ли разлика при захващането на торсионите към купето, има ли разлика в самия мост и захващането му...)?

    3. Друго доста важно нещо е дали всички турбо 75-ци са с резервоар на задните седалки или има и с "нормален" под пода на багажника? И ако всички са с такъв на седалките лесно ли се прехврля, дали мога да ползвам този от карбураторната 1.6 или изводът му няма да може да захрани по големия двигател, който е и инжекцион?

    4. знам че инжекционните 75-ци са с 2 помпи, та въпросът ми е такъв: едната предполагам е потопяема, но могат ли да се заменят с 1 помпа от някакъв друг автомобил. До колкото знам работното налягане на горивната система е от 3.0 до 4.4 бара, но не съм сигурен.

    5. Има ли разлика в спирачните помпи( диаметър на цилиндъра, ход на буталото...), и изобщо някакви други разлики по спирачната система освен по големите дискове и спирачни апарати?

    Малко попрекалих, но ми се налага и ще съм благодарен ако някои от вас могат да ми дадат изчерпателни отговори по тези доста належащи проблеми с които ми предстои да се справя.

    Предварително благодаря!

    А колега Dexer - от София съм няма проблем да я погледнеш, но можеби следващата седмица, защото в момента е малко недостижима колата...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  7. #7
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Задният мост е "боц и плей". Ще ти трябва и кардана. Ако 1.8 Т-то е с обратген съединител ще трябва и тръбата към маркуча на помпата. Отпред ще смениш само шенкелите със спирачките и главините, отиват дирекн.тно на твоите носачи. Карбураторния резервоар ще го изхнвърлиш там където никой не минава и ще си сложиш този от турбо мотора заедно с помпата и горивопроводите.
    Ако олата е с 2 помпи то едната е подкачваща и няма как да я замениш с друга, външна. От Dexer чувам, че тези били само с една помпа, аз друго съм чел.
    Спирачните помпи са еднакви. Като преместиш предните шенкели със спирачките ще приключиш със спирачките.

    А ти що не ми каза, че ще я купуваш тази кола, бе? За кво ме разпитваше за шестака. Трайкаш си, ааа?
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #8
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Не бяха сигурни работитте за тая до последно, даже по-скоро се бях отказал, а вече се бях навил за по-мощен двг. Не се сърди. Просто така ще стане много по-добре, с цялото окачване, скоростите...
    А иначе, идеята ми е евентуално да се заменят 2-те помпи с една, тъй като токущо проверих и не правят кой знае какво налягане - ~2.5 бара, дали ще стане. Защото не ми се иска ако резервоарът е на гърба на задните седалки да го слагам него, а евентуално някакъв друг - от инжекция например...

    П.П. По схема и тези до '88, и след това са с 2 помпи. Може нещо да е преправяно.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  9. #9
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Опа, сега като се позачетох - налягане от помпа 3.8 бара, работно налягане на горивната система от 3.0 до 4.4 бара...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  10. #10
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    Евала!!! Честито за колата и ти пожелавам безпроблемно стягане!!!!

    ПС: Напоследък много хроа се сдобиха със 75-ци и сектата яка се разраства и се кефя супер много

    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  11. #11
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Браво,да ти е честита колега и по скоро да се справиш с ремонтите,успех!

  12. #12
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75twinspark

    ....................
    Last edited by 75TwinSpark; 07-06-2009 at 20:16.
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  13. #13
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Честито колега!Много да те радва колата и много безаварийни километри..!!

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  14. #14
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Мерси за пожеланията!
    И дума неможе да става да стане с помпенцето на 1.6 карб-а дето вдига невероятните 0.5 бара налягане. Въпросът ми е дали могат да се заменят двете помпи с една, някаква друга която да прави достатъчно налягане, и дали 100% е на гърба на задните седалки резервоара на турбото, за да знам, ако е да мисля някакъв от инжекция дето да пасне на мястото на карбовия.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  15. #15
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Опа и забравих. Кои тампони са различни на двете бабички...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •