Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: да сменя марката

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Варна
    Posts
    20

    Default

    Така като сте се разговориле можетели да ми кажете някои добар майстор но алфи във Варна,че и моята е постояна с проблеми.
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105ph

  2. #17
    нов в бранша ilin4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    varna
    Posts
    53

    Default

    Quote Originally Posted by alex11 View Post
    Така като сте се разговориле можетели да ми кажете някои добар майстор но алфи във Варна,че и моята е постояна с проблеми.
    ще отидеш в алфа ромео ще търсиш Вихрен кажи му че колегата от силистра те е препоръчал
    MiTo 1.4 155

  3. #18
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Преди една година бях от хората които не харесваха италианските марки автомобили, просто защото смятах, че са некачествени. Миналата година мои приятел си купи алфата от подписа ми от една мадама от Торино. Колата беше на малко километри, но беше застъргана от дясната страна и поради тази причина я взе доста изгодно. Когато я докара в България си я закара на тенекеджия и я оправиха за доста добра цена в сравнение с подобен ремонт в Италия естествено направи и задължителното обслужване макар, че колата си вървеше със сервизната книжка и в жабката бяха всички фактури от ремонти на първата собственичка. С една дума автомобила е бил обслужван отговорно и не беше съсипан от каране с изключение на типичните според мен следи от дамското каране. Когато реших да сменям колата си, приятеля ми предложи да избирам между Алфата и Астра дизел която беше с 2 години по-нова. Твърдо бях решил, че Опела ще е моята нова кола до момента в които не се качих да покарам Алфата. Изминал съм почти 15000 километра, резнал съм пин 15, за да не клатят оборотите( в моя случай това беше решението на проблема) и съм дал 20 лева за обиране на луфта в рейката чийто почукване ме дразнеше. Миналата седмица я закарах на елкон, а след това и в сервиз за щателен преглед тъй като ми предстоеше дълго пътуване. Елкона ми беше препоръчан във форума, а сервиза е на мои познат които ремонтира само италиански автомобили. И на двете места майсторите не откриха проблеми. Изминах за четери дни около 2000 километри без никакви проблеми. В този форум, бях чел мнения, че алфите горяли масло, а другият мит беше, че туйн спарка не издържал дълго време на високи обороти, имах възможността да покарам по истинска магистрала и да поддържам средна скорост от 180 км/ч в продължение на часове и нищо не се случи. Аз съм един много довелен собственик на стара Алфа 156. Очевидно при старите коли най-важна е историята и на подръжката и реално изминатите километри.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  4. #19
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    ...Аз съм един много довелен собственик на стара Алфа 156. Очевидно при старите коли най-важна е историята и на подръжката и реално изминатите километри...
    Това е истината
    Иначе какво става - купува се 156-ца за 4000 лв. в "перфектно" състояние и после влиза в бокса и не излиза 12 месеца, струва на собственика поне още толкова + много нерви

  5. #20
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Очевидно при старите коли най-важна е историята и на подръжката и реално изминатите километри.
    и аз съм на същото мнение
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  6. #21

    Default

    Няма лоши марки автомобили това от мен да го знаете, има недобросъвестни бивши собственици или пък колите са на мноооооооооооооого километри които си купуваме това е проблема . С нашата марка пък като се съчетае и с некадърен майстор става страшно ( в София кадърните които разбират от Алфа Ромео са на пръстите на едната ръка а е 1 500 000 близо)
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    SOFIA
    Posts
    28

    Default

    Колега, майстора не е крив и добре те е посъветвал- ориентирай се овреме не бъди мазохист-не набутвай грешна пара за тая сдухана 156ца-тия където те увещават да смениш майстора вече са го поели много вътрешно и на дълбоко и са станали слуги на тия бракми и със всеки изминал ден им влиза по на вътре и по надълбоко- това е като шише от кока-кола отначало тънко /при закупуването/,после полека лека почва да се разширява и да ти влиза анално със постоянните ремонти и набутаните кинти ,постегнеш я намалиш разходите и както при шишето се свива .....и погледни едно шише от кола и виж какво продължение следва.Що си се подвел да купиш това-требвало преди покупката да отидеш в магазините за авточасти да побеседваш с продавачите за да видиш на самите продавачи кво е мнението за специално този модел156 въпреки че те се хранят от хората с такиви коли /и добре печелят и постоянно - вервай ми ,познавам лично шефовете на 2-3 от най утвърдените магазини за страната / и накрая е трябвало да посетиш и клубните сервизи и да видиш кво ще ти кажат и самите майстори за този модел-цитат на един от тях.......ако си милионер имаш свободно време ,и се чудиш как да го уплътниш си купи 156ца за да си разнообразиш ежедневието.Ако не ми вярваш просто вдигни телефона и се опитай да си запишеш час за ремонт в някой от клубните сервизи не за тая седмица а за другата да видиш дали ще те огрее.Бате сменяи колата докато е време и докато можеш да и вземеш3-4 х щот хората ги научиха кви са таралясници и пазарите са пълни в момента с такиви чекий.Имало криза за това не са продадени - миналата седмица петък преди Великден отидох в една автокъща Боми до Горна баня за деня беха продали 7 коли нито една Алфа156 а имат3 бр следя пазара на Горубляне бях гледал 4-5 Пасата1.9TDI и за10 дни бяха продадени до един а Алфите156ци беа фанали 2 пръста пепел.ИЗВОД- сменяи марката

  8. #23
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  9. #24
    Младши алфист Nixx's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    22

    Default

    "следя пазара на Горубляне бях гледал 4-5 Пасата1.9TDI и за10 дни бяха продадени"

    а колко Голфа са прдадени? А Астри? Като си специалист си купи дизелов Пасат от Горубляне на "реални" 98000км/350000/, колко струва поддръжката на Пасат? Не може всеки бивш голфаджия, който иска да се прави на спортист да си купува Алфа 156 за 4-5 хил. и после да плюе по марката и модела. За тези пари получаваш кола от моргата, закърпена за да се продаде. Мойта съм я купил за 7500лв., 2007г., вложил съм над 3000лв по нея до момента, в консумативи и глезотии, та как някои може да очаква, че за 4хил. лв ще купи читава Алфа 156? Гледам и не мога да повярам на ушите си, не са виновни Алфите, а манталитета ни/казвам го общо, не визирам никои конкретно/
    Cuore Sportivo-ALFidersehn
    --------------------------------
    ALFA. 156 1.8 '2000
    Fiat Punto Cabrio

  10. #25
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by valter1968 View Post
    Колега, майстора не е крив и добре те е посъветвал- ориентирай се овреме не бъди мазохист-не набутвай грешна пара за тая сдухана 156ца-тия където те увещават да смениш майстора вече са го поели много вътрешно и на дълбоко и са станали слуги на тия бракми и със всеки изминал ден им влиза по на вътре и по надълбоко- това е като шише от кока-кола отначало тънко /при закупуването/,после полека лека почва да се разширява и да ти влиза анално със постоянните ремонти и набутаните кинти ,постегнеш я намалиш разходите и както при шишето се свива .....и погледни едно шише от кола и виж какво продължение следва.Що си се подвел да купиш това-требвало преди покупката да отидеш в магазините за авточасти да побеседваш с продавачите за да видиш на самите продавачи кво е мнението за специално този модел156 въпреки че те се хранят от хората с такиви коли /и добре печелят и постоянно - вервай ми ,познавам лично шефовете на 2-3 от най утвърдените магазини за страната / и накрая е трябвало да посетиш и клубните сервизи и да видиш кво ще ти кажат и самите майстори за този модел-цитат на един от тях.......ако си милионер имаш свободно време ,и се чудиш как да го уплътниш си купи 156ца за да си разнообразиш ежедневието.Ако не ми вярваш просто вдигни телефона и се опитай да си запишеш час за ремонт в някой от клубните сервизи не за тая седмица а за другата да видиш дали ще те огрее.Бате сменяи колата докато е време и докато можеш да и вземеш3-4 х щот хората ги научиха кви са таралясници и пазарите са пълни в момента с такиви чекий.Имало криза за това не са продадени - миналата седмица петък преди Великден отидох в една автокъща Боми до Горна баня за деня беха продали 7 коли нито една Алфа156 а имат3 бр следя пазара на Горубляне бях гледал 4-5 Пасата1.9TDI и за10 дни бяха продадени до един а Алфите156ци беа фанали 2 пръста пепел.ИЗВОД- сменяи марката
    Знам я въпросната автокъща там алфите по 6000 хиляди имаше 2ве 156 ци дизели и кво в друга автокъща бяха по 5000 а аз си зех мойта за 4800 и мога да ти кажа че съм много доволен от нея за пасати не ми говори 5 години съм карал и 2 ка и целата я смених без двигатела 4 ките и 5 ците са със алуминиеви носачи никога няма да си зема при едно по силно падане в дупка примерно с 80 - 100 ти
    се искривяват .... най - здравите са пасат 2 ка от Германия и Австрия внос от там си купуваш и само гориво сипваш ...
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by valter1968 View Post
    Колега, майстора не е крив и добре те е посъветвал- ориентирай се овреме не бъди мазохист-не набутвай грешна пара за тая сдухана 156ца-тия където те увещават да смениш майстора вече са го поели много вътрешно и на дълбоко и са станали слуги на тия бракми и със всеки изминал ден им влиза по на вътре и по надълбоко- това е като шише от кока-кола отначало тънко /при закупуването/,после полека лека почва да се разширява и да ти влиза анално със постоянните ремонти и набутаните кинти ,постегнеш я намалиш разходите и както при шишето се свива .....и погледни едно шише от кола и виж какво продължение следва.Що си се подвел да купиш това-требвало преди покупката да отидеш в магазините за авточасти да побеседваш с продавачите за да видиш на самите продавачи кво е мнението за специално този модел156 въпреки че те се хранят от хората с такиви коли /и добре печелят и постоянно - вервай ми ,познавам лично шефовете на 2-3 от най утвърдените магазини за страната / и накрая е трябвало да посетиш и клубните сервизи и да видиш кво ще ти кажат и самите майстори за този модел-цитат на един от тях.......ако си милионер имаш свободно време ,и се чудиш как да го уплътниш си купи 156ца за да си разнообразиш ежедневието.Ако не ми вярваш просто вдигни телефона и се опитай да си запишеш час за ремонт в някой от клубните сервизи не за тая седмица а за другата да видиш дали ще те огрее.Бате сменяи колата докато е време и докато можеш да и вземеш3-4 х щот хората ги научиха кви са таралясници и пазарите са пълни в момента с такиви чекий.Имало криза за това не са продадени - миналата седмица петък преди Великден отидох в една автокъща Боми до Горна баня за деня беха продали 7 коли нито една Алфа156 а имат3 бр следя пазара на Горубляне бях гледал 4-5 Пасата1.9TDI и за10 дни бяха продадени до един а Алфите156ци беа фанали 2 пръста пепел.ИЗВОД- сменяи марката
    Теоретик...............пълни та..ш..уни пишеш , успокой се малко.
    п.с. Ти да не си майстора бре ????
    Last edited by Доко; 26-04-2009 at 00:59.

  12. #27
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Quote Originally Posted by valter1968 View Post
    Приятелю и за 4500 ЕU не лева в момента на нашия пазар няма добра156 от 1 месец обикалям и си търся и аз кола гледал съм над 20 коли и мама мия ужас всико е удряно пребойдисвано яко тропане и още по яко скърцане изпочупени халогени съдрани салони външно надрани и това става дума за коли на цена между 6500-8500лв а пък ти кво искаш да купиш за 4500 просто не искам и да знам не ги гледай в мобилето че са ги измили и снимали там където нямат визуален проблем но като отидеш на место реалната действителност ПЛАШИ ЯКО за да ти спестя и на теб разкарването и разочарованието пиши ми на ЛС коя кола от показаните 156 в мобиле те интересува и ще ти я опиша много подробно за кво става дума говорим за колите в София и около София Пълни кенефи с безкруполни нагли , изпечени лъжци и мошенници продавачи които ако ги чуеш какви отговори ти дават на въпроси от рода защо колата не пали без да и подадът ток защо климата не работи защо някое от ел стъклата неработи защо светят и не гаснат лампи по таблото и мн други просто хиляди забележки който за да ги отстраниш ще си скъсаш нервите и ще хвърлиш още толкова пари колкото си я купил самата кочина Аз лично приключих с търсенето на такава Алфа156 за цена до 8000лв подчертавам неуспешно а ти кво ще купиш за 4500 един господ знае УСПЕХ
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  13. #28
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    така никога не съм бил фен на италианските, до преди две години дорти нз кой модел е 156, две години бях в америка, та един мн близък авер си купил такава 2,4 жтд 02', и си е мн доволен,като знам как кара, преди 6 месеца се върнах викам айде за кола, търсех си ауди а3, тди 140кс, 04' новото купе с две врати, едно добро не намерих което да ми хареса,да не говорим че най-ефтиното преди 6 мес беше 21к лв добро, а сега са по 16-18к лв, ебаси спада, и един ден докато си чаках на сфетофара първа кола пред мен мина алфата с надпис продава се, веднага я харесах нищо че не бях фен, и да ти кажа след 6 месеца и точно 900 лева вложени по нея съм мн доволен,уникална кола,красива,стилна,надеждна,с нормална поддръжка като цени, пов от нещата ги семних ей така да знам че няма да се обадят и съм си доволен колеги

    мн съм доволен от колата, това е мнението на един непредобеден човек, който ник не е мислел че ще хареса алфа, но уви,мн съм доволен и това е

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #29
    нов в бранша ilin4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    varna
    Posts
    53

    Default

    като гледам мнениата горе долу са 23към3 в полза на алфата ще трябва да поработвам извъредно да си я подържам няма как едно е сигурно другата ще бъде нова от магазина естествено алфа благодарско на всички
    MiTo 1.4 155

  15. #30
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ilin4o View Post
    като гледам мнениата горе долу са 23към3 в полза на алфата ще трябва да поработвам извъредно да си я подържам няма как едно е сигурно другата ще бъде нова от магазина естествено алфа благодарско на всички
    Добре де. Сега как е колата? Добре ли е или не? Не се обади погодовим?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •