Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 116 of 116

Thread: Генерация - що е то...?

  1. #106
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    и все пак с такова гърне с камера ефекта от генерацията ще е 0 нали ? нищо че тръбите ще са по големки
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  2. #107

    Default

    Нали човека ясно написа, че може да е проходно..? Проходно значи като погледнеш през дупката да виждаш какво има от другата страна.
    Искам да кажа, че няма да забавя или спира кой знае колко нещата дето минават през него...
    Last edited by badmadafaka; 12-01-2012 at 16:33.

  3. #108

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Проходно значи като погледнеш през дупката да виждаш какво има от другата страна.


    Е това е пояснение!
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  4. #109
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post


    Е това е пояснение!

    като твойте уши василе
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  5. #110
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    съжалявам че вдигам стара тема ама искам да попитам знаещите значи става въпрос за атмосфер 2.0 ка колата беше само по права тръба с крайно гърне на ф60 .. резултата беше че стана адски шумна и одаря ли прекъсвач почва да излиза огън от крайното гърне .. след което веднага се сложи резонатор на Ф60 ми пооправи се работата съвсем малко с шума и вече нямаше огън .. та въпроса ми е има ли някакъв начин да се направи генерация за тая кола на 60 мм ОБАче да утихне доста е не да е като сток ама поне да не ме спират от движение че големи проблеми с тия куки ??? Питам и за гърнетата с тапи ако сложа 1 такава тапа ще утихне ли поне като искам да я карам нормално ? Представям си го така .. с 2 резонанса на 60 мм другото права тръба + крайно гърне с тапа .. с 2 резонатора ще утихне ли или ефекта няма да много положителен ... Сега съм със стоково средно гърне (това най голямото по обем) което мисля че е на 50 мм и тръбата ми е стоковата и със крайно гърне на 60 мм и нещата поотихнаха ама пък ефекта във високите се изгуби почти нацяло .. Може ли атмосферка с тиха генерация или не тва ми в въпроса
    Миналото лято на мястото на катализатора сложих гърне с камера, поръчано в известен софийски тунинг сервиз (цилиндъра на снимката). Много съм доволен от резултата. Колата се отпуши и не стана по-шумна.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Image033.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  6. #111
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    това на какъв диаметър е гърнето? с какъв диаметър тръби си? .. до отзад има ли още гърнета или само крайно ... на каква цена закупи гърнето имаш ли контакти на сервиза и дали пращат от разтояние (с доставчик примерно) Можеш ли да качих клип да видя колко е шумна колата че направо не се кара така моята и я ся пак съм със сток тръби и гърнета
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  7. #112
    Запален алфист Grizoo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София, кв. Обеля 1
    Age
    34
    Posts
    151

    Default Каква генерация да сложа?

    Здравейте колеги, след като се стопли времето съм решил да отпуша алфата. Идеята ми е смяна на генерацията, челен кулер и ремап. Въпроса ми е, с какъв диаметър да бъде генерацията за този мотор?
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 01' ex
    SAAB 9-3 SS 1.9TiD
    http://clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=7&pictureid=163

  8. #113
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Grizoo View Post
    Здравейте колеги, след като се стопли времето съм решил да отпуша алфата. Идеята ми е смяна на генерацията, челен кулер и ремап. Въпроса ми е, с какъв диаметър да бъде генерацията за този мотор?
    на 50-55 ще е напълно достатъчно

  9. #114
    Запален алфист Grizoo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София, кв. Обеля 1
    Age
    34
    Posts
    151

    Default

    Добре, а след като ще се прави и ремап не е ли по-добре някой по-голям диаметър ф63 примерно? Другия въпрос ми е от крайното гърне като вървя към двигателя какво да слагам....крайно гърне>права тръба>резонансно гърне на мястото на катализатора>права тръба>мека връзка?
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 01' ex
    SAAB 9-3 SS 1.9TiD
    http://clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=7&pictureid=163

  10. #115
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Grizoo View Post
    Добре, а след като ще се прави и ремап не е ли по-добре някой по-голям диаметър ф63 примерно? Другия въпрос ми е от крайното гърне като вървя към двигателя какво да слагам....крайно гърне>права тръба>резонансно гърне на мястото на катализатора>права тръба>мека връзка?
    63mm при теб ще е безполезно и най вероятно с обратен ефект. останалото си го знаеш

  11. #116
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by Grizoo View Post
    Добре, а след като ще се прави и ремап не е ли по-добре някой по-голям диаметър ф63 примерно? Другия въпрос ми е от крайното гърне като вървя към двигателя какво да слагам....крайно гърне>права тръба>резонансно гърне на мястото на катализатора>права тръба>мека връзка?
    Kолега, виждам че си с 1.9 двигателя. При теб спокойно можеш да останеш от двигателя с "права" тръба на 55 и само с крайно гърне. Аз на моята (2.4) съм от край до край "права" на 63, нямам проблем с шума нито в града, нито на дълъг път, а за промяна в ефекта на вървене е излишно да коментирам
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •