Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Предно окачване 166

  1. #16

    Default

    Колеги,да не пускам нова тема..
    Как мислите,може ли да се смени горният носач без да се маха амортисъора ?Или ще е приключение!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Може и не било трудно.
    Поне така ми каза Венци от Madness motorsport, когато ми слага пауърфлекса.
    166 2.4 JTD

  3. #18
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Може и не било трудно.
    Поне така ми каза Венци от Madness motorsport, когато ми слага пауърфлекса.
    извинявам се за офф-а ама я сподели впечатления от паурфлекс и ако може по-подробно че ми е интересно по принцип а и на колегите със сигурност
    Tormentvm In Dvm Demens

  4. #19
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    извинявам се за офф-а ама я сподели впечатления от паурфлекс и ако може по-подробно че ми е интересно по принцип а и на колегите със сигурност
    Така е !!!!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  5. #20
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Донякъде развали возията, пък и нашите не са по принцип с мека возия, но пък се държи осезаемо по стегнато, обаче вече бягам от паважа, като дявол от тамян. Аз си мисля, че следващата зима ще усетя разликата. Като за 650+лв струваща интервенция, в тоя момент бих се замислил, при положение, че всичките тампони, които свалих си бяха абсолютно здрави. Не проумявам, защо не правят полиуретанови тампони за наистина слабите места - на предните долни носачи, на голямата задна стабилизираща щанга и скърцащите втулки на шенкела (за една година два пъти съм ги правил, но от два дни пак скърца отзад вляво).
    166 2.4 JTD

  6. #21

    Default

    Мдаа номера без да се сваля амортисъора не става.
    За това го пуснах на долу и смених носача


    П.П Тая крива нива ей....смених и горния носач,така...сега всичко е ново/4 носача/.
    Обаче продължава да си потропва до към 40км/ч,след това не се усеща.
    Кажете моля ви се от къде идва това гадно дразнещо потропване?
    Благодаря
    ---------------------------
    Като свалях носача биалетката ми се стори че не е много добре,каква е вероятноста да е от нея
    Click image for larger version. 

Name:	1157802230_1019735.jpg 
Views:	25 
Size:	20.1 KB 
ID:	17852
    Last edited by Linkestis; 03-05-2009 at 22:19.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #22
    започва да се пристрастява Kosakov's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Мдаа номера без да се сваля амортисъора не става.
    За това го пуснах на долу и смених носача


    П.П Тая крива нива ей....смених и горния носач,така...сега всичко е ново/4 носача/.
    Обаче продължава да си потропва до към 40км/ч,след това не се усеща.
    Кажете моля ви се от къде идва това гадно дразнещо потропване?
    Благодаря
    ---------------------------
    Като свалях носача биалетката ми се стори че не е много добре,каква е вероятноста да е от нея
    Click image for larger version. 

Name:	1157802230_1019735.jpg 
Views:	25 
Size:	20.1 KB 
ID:	17852
    Погледни дали са ти здрави тампоните на предна и задна стабилизираща щанга,на един приятел от там беше проблема!!!
    166 2.4JTD 140PH

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Kosakov View Post
    Погледни дали са ти здрави тампоните на предна и задна стабилизираща щанга,на един приятел от там беше проблема!!!
    Пууу за това не се бях сетил...ще го погледна
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by Kosakov View Post
    Погледни дали са ти здрави тампоните на предна и задна стабилизираща щанга,на един приятел от там беше проблема!!!
    Как се разбира дали са заминали...
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  10. #25
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    За предната не знам, ама на задната ясно си личи, че са смазани, направо разпльокани.
    166 2.4 JTD

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    За предната не знам, ама на задната ясно си личи, че са смазани, направо разпльокани.
    Да и се чува много гадно едно пукане.. не точно тропане..
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Тъй като за предни долни носачи Powerflex комплект не се предлага а при мен се разбиха доста бързо двата тампона намерих едно място където ги правят тампоните от едно червено много твърдо като пластмаса... този майстор се намира по Сливница от Иван Вазов посока К. Величков точно зад бензиностанция Шел има един сервиз за коли, след него точно има табелка СТРУГАР.. е те това е мястото. 25 лв на тампон. Каза че на джипове които се карат офф роуд е слагал такива преди година и още са здрави. + това някой си дето се занимавал с алфи от Модерно предградие постоянно му носел носачи да ги прави... доколкото разбрах от племенника му предимно на ГТВ от задното окачване. Та имам един въпрос към някой с истински Powerflex: Как са на пипане? Твърдост, еластичност... защото това червеното е доста твърдо и не може да го натиснеш с пръст примерно но като го хванеш по здраво и го изкривиш се гъне... Страх ме е да не почне да вози като каруца...
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  13. #28
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    Тъй като за предни долни носачи Powerflex комплект не се предлага а при мен се разбиха доста бързо двата тампона намерих едно място където ги правят тампоните от едно червено много твърдо като пластмаса... този майстор се намира по Сливница от Иван Вазов посока К. Величков точно зад бензиностанция Шел има един сервиз за коли, след него точно има табелка СТРУГАР.. е те това е мястото. 25 лв на тампон. Каза че на джипове които се карат офф роуд е слагал такива преди година и още са здрави. + това някой си дето се занимавал с алфи от Модерно предградие постоянно му носел носачи да ги прави... доколкото разбрах от племенника му предимно на ГТВ от задното окачване. Та имам един въпрос към някой с истински Powerflex: Как са на пипане? Твърдост, еластичност... защото това червеното е доста твърдо и не може да го натиснеш с пръст примерно но като го хванеш по здраво и го изкривиш се гъне... Страх ме е да не почне да вози като каруца...
    Ми нещо подобно е и Powerflex ама все пак трябва се пипне да сме сигурни на 100%.Я вземи телефона на този човек и го пусни във форума та да му пратя да направи и моите предни.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    Ми нещо подобно е и Powerflex ама все пак трябва се пипне да сме сигурни на 100%.Я вземи телефона на този човек и го пусни във форума та да му пратя да направи и моите предни.
    Тела му го нямам, но утре ще ходя при него с носачите да видим какво ще каже и ще му взема номера...
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  15. #30
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Мдаа номера без да се сваля амортисъора не става.
    За това го пуснах на долу и смених носача


    П.П Тая крива нива ей....смених и горния носач,така...сега всичко е ново/4 носача/.
    Обаче продължава да си потропва до към 40км/ч,след това не се усеща.
    Кажете моля ви се от къде идва това гадно дразнещо потропване?
    Благодаря
    ---------------------------
    Като свалях носача биалетката ми се стори че не е много добре,каква е вероятноста да е от нея
    Click image for larger version. 

Name:	1157802230_1019735.jpg 
Views:	25 
Size:	20.1 KB 
ID:	17852

    Какво стана с потропването отпред.Локализира ли го от къде идва.При мене е нещо което сякаш идва от подкалниковите кори,сякаш при преминаване през копка нещо опира в тях и те издават тоя звук.Освен това на празен ход има някаква вибрация нещо опира в двигателя и се чува въре в купето и това е от скоро,след като сменях втулките на горните носачи.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •