Results 1 to 14 of 14

Thread: перка радиатор-проблем

  1. #1
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default перка радиатор-проблем

    значи исчетох сумати теми и нищо по моя проблем.с една перка на радиатора съм,та проблема е следния-перката на радиатора първоначално несе пускаше когато загряваше и си направих ключе.второ почна от време на време да си се пуска дари когато нее загряла.сега се пуска със самото запалване на колата.реостата или както други му казват резостата е здрав защото птави верига-когато му откача кабелите продължава да работи перката.а релето къде се намира на тая скапана перка че ми иде да я сваля от радиатора вече имам чувството че излитам.та въпроса е от какво може да е и къде се намира релето
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  2. #2
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Няма да коментирам такива "творчества" - ключета за перки и т.н. "подобрения"... Релетата се намират над въздушния филтър (като вдигнеш капака гледаш вдясно и леко надолу).
    Може релето да ти прави проблеми (нагоряло, после залепнало), но ако си слагал ключета и ли си пипал нещо друго по тоците нищо чудно да си повредил ЕКУ или нещо друго...

  3. #3
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    значи тя перката неработеше преди а ключето което съм сложил е допълнителен минус и го прекъсвам с тва ключе и този проблем несее появил след като съм сложил ключето а сиго имаше просто сега работи постоянно махах и ключето и пак си работи.а кое поточно е релето за тая перка
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    значи тя перката неработеше преди а ключето което съм сложил е допълнителен минус и го прекъсвам с тва ключе и този проблем несее появил след като съм сложил ключето а сиго имаше просто сега работи постоянно махах и ключето и пак си работи.а кое поточно е релето за тая перка
    Бе колега. Тая перка е и за климатика. Преди да е загряла колата ако си с включен климатик тя си се пуска да охлажда радиатора. А ти как точно разбираш дали се е пуснала? А на моята перката не я чувам кога включва и кога не. Ам отварям капака да видя дали се върти. Да не би да си в грешка нещо?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Бе колега. Тая перка е и за климатика. Преди да е загряла колата ако си с включен климатик тя си се пуска да охлажда радиатора. А ти как точно разбираш дали се е пуснала? А на моята перката не я чувам кога включва и кога не. Ам отварям капака да видя дали се върти. Да не би да си в грешка нещо?
    знам чее и за климатика когато махна релето на климатика пак си работи перката за бушона несъм проверил кат го махна дали ше спре,но мисълта ми беше че е от някой от датчиците щото преди неискаше да се включи като загрее и аз си охлаждах колата когато пусна климатроника зада се пусне и перката
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  6. #6
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    знам чее и за климатика когато махна релето на климатика пак си работи перката за бушона несъм проверил кат го махна дали ше спре,но мисълта ми беше че е от някой от датчиците щото преди неискаше да се включи като загрее и аз си охлаждах колата когато пусна климатроника зада се пусне и перката
    Виж прикачения файл, излишно е да казвам, че трябва да отидеш на майстор !
    Attached Files Attached Files

  7. #7
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    значи смених датчика на радиатора с друг работещ и релетата за перката също и проблема си остана-моите са здрави щото ги разменихме от една друга алфа на колегата ludo_red за което му благодаря че се отзова да пробваме всепак дали нее от това.та сега слушам ви дали ще измислите от какво може да е че аз си мисля само за едно - емблемата
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    13

    Default

    между двете перки има 2 неща.реостати ли са незнам как се казват..те може да взимат маса от радиатора..имах такъв случаи и се включваше когато си иска

  9. #9
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    направо онемяхте
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  10. #10
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    питай нещо за менене на обороти или за масло и гледай кво става
    за реални проблеми никай не дава отговори безпалтно,защото само 4-5 човека разбират и си имат сервизи
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  11. #11
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Очакваш да ти се помогне, а в Алфа форума плюеш марката ?
    Истината е да хванеш и да мериш назад по веригата
    Last edited by stef_nikolaev; 25-04-2009 at 23:11.

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ами ЕКУ-то ако взима данни от датчика за температурата и да пуска аварийно перката ,датчика за температурата ако не подава вярна информация, това дали е възможно?
    Това ми идва като идея, щото казваш релетата са ти здрави,датчика ти работи, то какво друго остана , някой кабел да се е претъркал някъде и да прави "комшолък"(ама това е мнооооого малко вероятно)
    Що не минеш през една диагностика за вс случай,пък може и да го хванат проблема, знаеш ли...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Ами ЕКУ-то ако взима данни от датчика за температурата и да пуска аварийно перката ,датчика за температурата ако не подава вярна информация, това дали е възможно?
    Това ми идва като идея, щото казваш релетата са ти здрави,датчика ти работи, то какво друго остана , някой кабел да се е претъркал някъде и да прави "комшолък"(ама това е мнооооого малко вероятно)
    Що не минеш през една диагностика за вс случай,пък може и да го хванат проблема, знаеш ли...
    значи точно това се оказа,днес ходих при дригата и лисан и я оправихме.сменихме датчика и всичко е ок.толямо благодаря и на двамата
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  14. #14
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Айде още един доволен алфист, значи предположението ми се е оказало вярно.Ей тия италиянци как са го измислили само, 2 защити са направили.Добре че тук там се намират и майстори а нe "майстори уж",че с тая електроника незнам иначе...
    Last edited by mirchozo; 28-04-2009 at 22:31.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •