Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Комфорт функция на стъклата 156 '99

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Гледай да не ми осополевиш левачката...., а относно техническата реализация може да поспорим...
    ПП понякога страдам от раздвоение на личноста и да не се окажеш изненадан каква колеШка съм ти ...
    Много си нервен бре колега...
    не допускаш ли че се е объркал,чак пък левачки раздаваш
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Много си нервен бре колега...
    не допускаш ли че се е объркал,чак пък левачки раздаваш
    Не съм нервен бе, просто леко ме дразнят елементи от рода "на всяко гърне меродия"...
    Може би съм пропуснал май, че дават награда за най-голям брой постове...
    Както и да е, всеки си изкарва хляба по някъкъв начин, но като можеш да си го напрвиш сам що да не... Визирам колко струват даже марковите централи на едро и колко лесно се реалзира схемно питането на колегата.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Не съм нервен бе, просто леко ме дразнят елементи от рода "на всяко гърне меродия"...
    Може би съм пропуснал май, че дават награда за най-голям брой постове...
    Както и да е, всеки си изкарва хляба по някъкъв начин, но като можеш да си го напрвиш сам що да не... Визирам колко струват даже марковите централи на едро и колко лесно се реалзира схемно питането на колегата.
    А, ти правил ли си го и видял ли си ефекта, или само предполагаш, че може да е така.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #19
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Ясно е, че схемата е проста, но човек като не знае къде са изведени кабелите... Все пак от скоро имам колата... На мен идеята ми беше ако някой е наясно с ел. инсталацията да каже какво се прави, може да е полезно и за другите от форума, а и съм доволен като сам направя нещо по колата.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by stef_nikolaev View Post
    Ясно е, че схемата е проста, но човек като не знае къде са изведени кабелите... Все пак от скоро имам колата... На мен идеята ми беше ако някой е наясно с ел. инсталацията да каже какво се прави, може да е полезно и за другите от форума, а и съм доволен като сам направя нещо по колата.
    Така е колега, но нещата тук са финни и могат да станат много бели.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #21
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Ще внимавам, работя в развоен отдел, но си трябва схема, а за Алфа не мога да намеря, из форума намерих схеми, но са много неясни (някакви сканирани на ниска резолюция)
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  7. #22
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Относно модула съм разпитвал "алармаджий" струва около 60 лв. но нестава за всички аларми За заводската например не става Трябва алармата да е с опция за слагане не допълнителен модул някой си имат и вграден а Някой марки като WV примерно си го слагат заводски Чувал съм и за някаква врътка със слагане на релета но нямам инфо немога да коментирам
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  8. #23
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by stef_nikolaev View Post
    Ще внимавам, работя в развоен отдел, но си трябва схема, а за Алфа не мога да намеря, из форума намерих схеми, но са много неясни (някакви сканирани на ниска резолюция)
    Айде пробвай тук в първия пост, и сваляш ALFA ROMEO 156 ver. 32.2.124.rar
    Това е мултимедиен диск, който между другото печати ел. схеми с много добра резолюция. Разгледай модула който управлява ел. стъклата и централното заключване.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  9. #24
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    А, ти правил ли си го и видял ли си ефекта, или само предполагаш, че може да е така.
    Правих си някъкви експерименти миналата година като си слагах алармата...
    ПП. Сега като извадих схемите гледам, че няма да мине без реле /релета - трябват 4 превключващи контакта във веригите на бутоните на шофьорската врата...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Правих си някъкви експерименти миналата година като си слагах алармата...
    ПП. Сега като извадих схемите гледам, че няма да мине без реле /релета - трябват 4 превключващи контакта във веригите на бутоните на шофьорската врата...
    Аз сложих 2 релета на веригата на централното и едно реле време което рестартира после централата. Като заключи и подава на стъклата да се двигнат. Имаше проблем после с халогените обаче. Централата оставаше под напрежение известно време след заключването и трябваше на края да се рестартира. С реле време я рестартирам, защото иначе ми запомняше халогените, че са винаги пуснати и когато ги пусна ма следващо палене пак светваха.

    Не мога да ви дам схема обаче. Не помня как го вързах тогава.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    Мойте стькла отдавна са така и е супер удобно.
    Ето ви тел.и човека е от клуба 0888196722 Красимир
    0888515205

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by marian View Post
    Мойте стькла отдавна са така и е супер удобно.
    Ето ви тел.и човека е от клуба 0888196722 Красимир
    Марианчо, а тази функция работи ли самостоятелно без да има връзка с "автоматично заключване".
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #28
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Марианчо, а тази функция работи ли самостоятелно без да има връзка с "автоматично заключване".
    Тази функция работи само при заключване от централното
    0888515205

  14. #29
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Да питам знаещите.
    Задните стъкла се управляват директно от бутоните / за разлика от предните, за които има електроника /. В този смисъл има ли опасност за ел. моторчетата да се претоварят ако прозореца е вдигнат до горе, а бутона се държи натиснат още известно време. Не съм разглабял механизъма на прозореца и не знам дали имат крайни изключватели? / Поне на схемата няма дадени такива/.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  15. #30
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Казвал ми е приятел връзващ аларми,че по принцип всеки път, който се заключва колата машинката си напъва да вдигне стълкото независимо дали е вдигнато или не и по тоя начин се получава по-голямо износване,следователно по-бързо достигане до ремонт, ако са калпави частите или един път ако е сменявана някаква част в целия механизъм ( но аз не разбирам много от тия неща,така ,че може да ми подминете поста)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •