Results 1 to 14 of 14

Thread: Стрелката за бензина не работи

  1. #1
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default Стрелката за бензина не работи

    колеги имам един въпрос.стрелката на бензина винаги показва че бензин има догоре,а лампата свети че няма!лампата си бачка ,защото като сложа 20 литра спира да свети!откъде идва тоя проблем?
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by venko View Post
    колеги имам един въпрос.стрелката на бензина винаги показва че бензин има догоре,а лампата свети че няма!лампата си бачка ,защото като сложа 20 литра спира да свети!откъде идва тоя проблем?
    не съм много наясно, но като съм виждал системата, може да е заседнал поплавъка в горно положение и затова да ти показва пълен резервоар. Другото което е по-лесно е стрелката на таблото да е захванала и тя... Дано не е първото, но май е по-вероятното! За поплавъка се отваря резервоара откъм багажника и се вади целия комплект помпа, леген и системата с поплавъка.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default

    колата я имам от месец и стария собственик ми вика че може би ще се наложи смяна на табло.възможно ли е изобщо от това да е проблема?
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by venko View Post
    колата я имам от месец и стария собственик ми вика че може би ще се наложи смяна на табло.възможно ли е изобщо от това да е проблема?
    ами чак смяна на талбо незнам...как са ти другите уреди? Аз имам едно табло, защото на моята го сменях че бяха пипали по стрелките в италия и няма нагласяне после... та ако стане работата за уред може да сваля този за бензина(той си беше ок)! Но виж преди това дали стрелката е свободна и не е блокирана!!! Таблото се сваля цялото и е на 2 винта които се виждат! Отзад има 5 куплунга, който са различни и нямам как да объркаш при сглобяване после!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default

    всичките уреди на таблото си работят,това за маслото и температура!когато колата е изключена стрелката е до долу,като дам на контакт се вдига до горе!
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by venko View Post
    всичките уреди на таблото си работят,това за маслото и температура!когато колата е изключена стрелката е до долу,като дам на контакт се вдига до горе!
    значи може проблемът да е в резервоара...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Проблема може и да нее нито в резервоара нито в уредчето!!!Като дадеш на контакт стрелката точно на делението за пълен резервоар ли отива или по-нагоре (в смисъл извън скалата но не с много разбира се)!? Като за начало откачи клемата която е при резервоара (по спомен бяха две клеми-захранване на помпата и втората за уреда и лампата) Има един черен пластмасов капак които се сваля и се виждат въпросните клеми (в дъното на багажника)!!Та за по-сигурно ги откачи и двете и даи на контакт... ако не мърда стрелката проблема ти е някъде по поплавъка (логично) ако обаче се вдига пак проблема е или в таблото или в кабела които отива към резервоара-УКЪСИЛ е!!!По-нагоре те питах стрелката до къде стига защото ако всичко е наред повече от пълен резервоар няма как да отчете обаче ако закъсиш кабела към маса стрелката се вдига още малко по-нагоре!!!Дано разбра нещо от цялото ми писание
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Проблема може и да нее нито в резервоара нито в уредчето!!!Като дадеш на контакт стрелката точно на делението за пълен резервоар ли отива или по-нагоре (в смисъл извън скалата но не с много разбира се)!? Като за начало откачи клемата която е при резервоара (по спомен бяха две клеми-захранване на помпата и втората за уреда и лампата) Има един черен пластмасов капак които се сваля и се виждат въпросните клеми (в дъното на багажника)!!Та за по-сигурно ги откачи и двете и даи на контакт... ако не мърда стрелката проблема ти е някъде по поплавъка (логично) ако обаче се вдига пак проблема е или в таблото или в кабела които отива към резервоара-УКЪСИЛ е!!!По-нагоре те питах стрелката до къде стига защото ако всичко е наред повече от пълен резервоар няма как да отчете обаче ако закъсиш кабела към маса стрелката се вдига още малко по-нагоре!!!Дано разбра нещо от цялото ми писание
    имаш право... по спомен при пълен резервоар съпротивлението на потенциометъра на поплавъка е почти 0-ла, та може и по кабел или закъсен уред да е проблема.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default

    стрелката си в скалата точно на 1-цата!а за писанието ти ще го прочета още един път и утре ако нещо не се объркам ще пробвам!
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

  10. #10
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    имаш право... по спомен при пълен резервоар съпротивлението на потенциометъра на поплавъка е почти 0-ла, та може и по кабел или закъсен уред да е проблема.
    Почти но не и "0" ома!!!Залагам на проблем по кабелите... Уредчето е доста издържливо принципно а и за да се отклонява така стрелката все пак трябва да му се подава минус от някъде... (в нормалния случаи от резервоара през реостата там...)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #11
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    това е според сервизното описание- пълен е 0-7ома, празен е 290-310 ома.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails tank.jpg  


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #12
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default

    mimo къде са тея клеми в дъното на багажника?цял ден гледах и никъде ги няма
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by venko View Post
    mimo къде са тея клеми в дъното на багажника?цял ден гледах и никъде ги няма
    Махаш долната твърда кора на багажника и повдигаш дясната тапицерия... пада се зад седалката.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  14. #14
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default

    мерси
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •