Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: проблем с климатроника

  1. #16
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by warbah
    отворих огледалото оба4е не видях да има датчик.обиколих някои от сервизите които поправят климатици и вси4ки дружно изплакаха 4е няма управяне а едни шегаджии дори ми казаха за близо 2000 лв.да ми сменят блока за управление на климатроника(ха ха ха)и дисплея.Е ще трябва да се примиря и да я карам така.Това което разбрах е 4е трябва да се закачи на компютър във (Вантотрейд)и така да се диагностицира оба4е в село Бургас такова животно нема.Хайде със здраве няма да ви занимавам пове4е благодаря ви много все пак за добрите съвети които полу4их от вас.П.С..хич не ми се продава но ако се реша ще се обадя тука и минавам на 156( малко осъвременяване)
    Намери си капак с такъв датчик Дори да ти искат пари (около 90лв. максимум) за цялото огледало, пак си заслужава. Сменяш капака и си готов По-евтино ще ти излезе от 2000лв. Тия са ебати тъпаците
    Моят съвет е да не се опитваш да демонтираш датчика, за да не го повредиш Той е здраво хванат, даже мисля е залепен

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Dodo за кой капак става дума за този триъгълния който служи като основа на огледалото ли т.е дето огледеалото е хванато за него и като се сгъва се върти около този капак.Правилно ли съм разбрал
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  3. #18
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by warbah
    Dodo за кой капак става дума за този триъгълния който служи като основа на огледалото ли т.е дето огледеалото е хванато за него и като се сгъва се върти около този капак.Правилно ли съм разбрал
    Капака, който е с цвета на колата, този който покрива чарколяците и придава красивата форма на огледалото Той седи на подвижната част А този за който ти говориш е декоративен и е на самата рамка на врата - там няма датчик

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    О.К лампата светна.Утре по4вам да търся
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  5. #20
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by warbah
    О.К лампата светна.Утре по4вам да търся
    УСПЕХ
    Пиши ако нещо се запънеш
    Трябва да го поправиш, защото сега е студ навън и ти духа топло, ама лятото ще кипнеш като вземе да си мисли климатроника, че навън е -29

  6. #21
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Quote Originally Posted by kris11
    Бях чел тук във форума , че е терморезистор със стойност 1 к.ом. А той струва стотинки + 2 спойки.
    Не можах да го намеря с търсачката линка
    Стига бе! Ако си прав, утре ще си взема дълго кафе вместо двойно
    Ше погледна и в нета за подобно инфо.
    Здрасеи с търсачката успях да намеря това : http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=1222
    Иначе съм го чел , но дали не беше в руски сайъ илитука но се споменаваше стойносттс на терморезистора.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  7. #22
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    След доста ровене единственото инфо, което намерих, ме насочва към термистор тип pt100. Споменава се и по повод климатиците на други марки, параметрите на този тип терморезистори ми изглеждат подходящи. Не намерих обаче по-конкретни параметри с цел покупка и тестове Чудя се дали в Импас56 (или други клима-спецове) няма да могат да излезат със становище, ако ги попитам любезно...?

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  8. #23
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Или да взема да измеря колко е при мен стойността при 2 - различни външни температури / примерно сутрин и по-обяд когато пече слънце/, ама след като мине задавщият се артически студ
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    благодаря на всички за добрите съвети които ми дадохте ...да наистина сензора за външна температура липсва сега го търся макар че все още не съм го намерил но и това ще стане.Много се радвам 4е ви има ,непременно ще посетя клуба а може и да се присъединя към него ако това е възможно ..п.с не му знам адреса но ако Додо ми го изпрати ще го посетя
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default



    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  11. #26
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by warbah
    благодаря на всички за добрите съвети които ми дадохте ...да наистина сензора за външна температура липсва сега го търся макар че все още не съм го намерил но и това ще стане.Много се радвам 4е ви има ,непременно ще посетя клуба а може и да се присъединя към него ако това е възможно ..п.с не му знам адреса но ако Додо ми го изпрати ще го посетя
    Адресът на клуба е: www.alfaromeo-bg.com (ти го знаеш )
    А иначе има сбирки всяка 2-ра и последна (може да се падне и 5-та) седмица от месеца на пл.Ал.Невски в София. За колегите от провинцията има и регионални срещи - можеш да провериш кога и къде са в раздела "Срещи и мероприятия"
    Ако имаш желание може да станеш и член на клуба
    А аз ще ти звънна като наминавам към Бургас, за да почерпиш за белисимата - много е хубава Да си я караш със здраве

  12. #27
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    @Warbah - Ще те помоля да си напишеш ТТ данните в подписа
    Това ще е от полза и на колегите, когато трябва да ти дават съвети

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •