Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Много висок разход - възможни проблеми ?

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Pleven
    Age
    35
    Posts
    23

    Smile

    [quote=RahzeL;461851]Начи колата от подписа гори към 15-16л на 100км. От какво може да е толкова висок разхода ? 1.6 Боксер на един приятел гори 12л макс


    карам алфа 146 1,6 boxer и мен ме убиваше разхода особено в началото.Сега 5 и нещо на 100 км извън грацко при 80 км/h грацко някаде кам 8 даже по малко вече кат и свикнах по плавно подаване на газ между предавките и се получава доволен съм.ина4е с каране газ от 1-4 и мен ми стигаше 13-14 ам вече няма проблеми

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    [QUOTE=marto890424;463644]
    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Начи колата от подписа гори към 15-16л на 100км. От какво може да е толкова висок разхода ? 1.6 Боксер на един приятел гори 12л макс


    карам алфа 146 1,6 boxer и мен ме убиваше разхода особено в началото.Сега 5 и нещо на 100 км извън грацко при 80 км/h грацко някаде кам 8 даже по малко вече кат и свикнах по плавно подаване на газ между предавките и се получава доволен съм.ина4е с каране газ от 1-4 и мен ми стигаше 13-14 ам вече няма проблеми
    намерил си точната диагноза.

  3. #18
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    13,5 бензин на моето каране (разбирай само лява лента) на моя кораб 155к.с. 1,5тона. Та колко е нормален разхода на 145-цата? - айде сега .. Тая кола повече от 12 не трябва да гори в нормални условия и ако всичко и е в ред.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    13,5 бензин на моето каране (разбирай само лява лента) на моя кораб 155к.с. 1,5тона. Та колко е нормален разхода на 145-цата? - айде сега .. Тая кола повече от 12 не трябва да гори в нормални условия и ако всичко и е в ред.
    вчера пресен пробег -13.5л газ -80км извън и 70км много яко градско.от празно до празно днеска ходих на бензин до колонката.

  5. #20
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Може ли някой да каже на 100% че е ламбда сонда за да не хода на диагностики и тем подобни а направо да я сменям...
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    И от читава нова ламбда сонда ще ти падне разхода, и от нови квалитетни свещи, и от ново хубаво масло, и от свестен бензин, и от нови хубави и правилно напомпани гуми, пък да не говорим от това как караш /има си техники и тарикатлъци в града, които доста намаляват разхода/... Виж и какво имаш в багажника. Аз по едно време миналата година като го разгледах моя и се уплаших(( То половината покъщнина беше вътре))
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by vlado_iv View Post
    Има няколко причини да тие такъв разхода ,но най вече колко ти тежи крака на газта.......
    Хахаха а на него му тежи БАЯ

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  8. #23
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    Хахаха а на него му тежи БАЯ
    Хахахах ще ти кажа аз колко ми тежи само да си зема книжляка... Свещите са нови и скоро ще се сменя и ламбда сонда и после останалите работи лека по лека че не мога да смогна наведнъж Христос Воскресе и проздрави от ОК Алфа Теам :P
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Хахахах ще ти кажа аз колко ми тежи само да си зема книжляка... Свещите са нови и скоро ще се сменя и ламбда сонда и после останалите работи лека по лека че не мога да смогна наведнъж Христос Воскресе и проздрави от ОК Алфа Теам :P
    Ти ако караш така както я земеш така ше я върнеш
    МуХАХахахАХаХахахаХАхахахаХА
    Базикам се Аре зимаи я по-бързо и да бръмкаме и да търкаме гуми и да смърди на съединител след нас

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  10. #25
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Варна
    Posts
    5

    Default !!!

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Преди седмица имах проблем като придърпваше и пукаше яко - казахте вода при свещите и така се оказа. Изсушиха и пак същото пукане и придърпване, но много по рядно и на следващия ден 8 нови свещи и се оправи. Снощи пак ми придърпа лекичко и пукна 1-2 пъти, а като гледам постовете ви май ще погледна и кабеляците. А относно разхода - Колко пари е тая ламбда сонда втора ръка, че в ахм ауто по 120-130лв вървят а в момента не мога да си ги позволя ? Въобще има ли смисъл от 2-ра ръка ?
    Провери гумените съединения на смукателните колектори, аз също имах подобен проблем и се оказа че имам разхлабени връзки и от там смучеше въздух .

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •