Results 1 to 7 of 7

Thread: Странен шум...

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default Странен шум...

    Колеги, сблъсквам се с един проблем. Не знам дали точно "проблем" да го нарека, защото колата ми върви отлично /чукам на дърво/, разхода й е малко под нормативния по книжка, всички индикации греят и въобще й се радвам отвсякъде.
    Обаче има един странен шум на празни обороти. Мога да го чуя само като слезна от колата да си отворя вратата на гаража примерно. Особено късно вечер, като е тихо. Шумът си е дразнещ, нещо като виене ли, квичене ли, не знам как да го определя. Ходих на 100 човека майстори, те сичките викат или "щом върви добре, не пипай нищо" или "те Алфите така си шумят". Абе простотии... Точно до моя гараж има един с Браво и ме е разбил от подигравки. Ма то верно неговата не мога да я чуя, ебаси...
    Вчера свалихме квото можахме до ангренажния ремък и слушахме с едни слушалки от апаратче за кръвно. Шумът определено идва някъде от маслена помпа, маслен филтър, абе някъде от маслената магистрала най-общо казано, ама може и да си внушавам. Не знам вече какво да правя и какво да мисля. Аз съм малко перфекционист и искам всичко да ми е наред по колата.
    Та може ли да е от налягането на маслото нещо? Видяхме в нета, че при обороти около 800 +- 50 налягането трябва да е 1,5, а при 4000 - около 4,5.
    Та ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, или е чувал за такъв, абе въобще ако му идва нещо на ум, може да сподели. Ще бъда благодарен на всички.
    С поздрави.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Токова виене се получава от динамото,хидравликата и водната помпа.Ако сте иключили тия възмовности,а сте уверени,че е някъде от около филтъра и маслената помпа,единственото свястно,което ми идва на ум е да е възвратния клапан на маслената помпа.Ако налягането на мслото е нормално-няма причина за безпокойство!Все пак нека и другите да си кажат мнението!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Токова виене се получава от динамото,хидравликата и водната помпа.Ако сте иключили тия възмовности,а сте уверени,че е някъде от около филтъра и маслената помпа,единственото свястно,което ми идва на ум е да е възвратния клапан на маслената помпа.Ако налягането на мслото е нормално-няма причина за безпокойство!Все пак нека и другите да си кажат мнението!
    Нищо категорично не сме изключили по принцип, но звука през слушалките най-силно се чуваше от маслените помпа и филтър. Той и колегата се насочи към възвратния клапан, но не беше сигурен какво точно е устройството на масл. помпа - имало 1-2 варианта, и сега чака да му го изпратят по нета, та да пробваме. Иначе има манометър за налягане на масло, но е с друга резба и не можем да го ползваме.
    Иначе по цял ден съм с колицата и засега нямам думи просто как върви, ама хайде да не чуе дявола...
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    като взех мойта ,беше единствена алфа из м/у познати и колеги ,и ми омръзна да им пояснявам неща на които и аз все още размишлявам за този странен дизелов-вариаторски шум.та те са все голфаро-опелджии и тоз детаил вариатор не им е от понятие(както и на много автомотьорчета),и кат им кажа че това не е тракане на клапани а е ромолене от зъбчатката на охлабилия ремонтен комплект на вариатора,те започват отново с тяхните голфар-опелджийски изцепки.и в крайна сметка вече съм дизел на метан,всички ? вече са мит.само се повтаря въпросът
    -колко ти е разхода?
    -имаш ли сметка да гориш 2 горива и т.нт.шах, пешка метър-пас

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Нищо категорично не сме изключили по принцип, но звука през слушалките най-силно се чуваше от маслените помпа и филтър. Той и колегата се насочи към възвратния клапан, но не беше сигурен какво точно е устройството на масл. помпа - имало 1-2 варианта, и сега чака да му го изпратят по нета, та да пробваме. Иначе има манометър за налягане на масло, но е с друга резба и не можем да го ползваме.
    Иначе по цял ден съм с колицата и засега нямам думи просто как върви, ама хайде да не чуе дявола...
    Там няма много варианти: сачма или конус притискани от пружина.Помпата е добре позната роторна .Изключете динамото,хидравликата и водната помпа и тогава търсете по-нататък.И не ръчкайте където ви падне без причина.Ако толкова много имате сърбежи,откарайте я на Бобо или Лисан да я видят и да ви теглят по една,както си мисля че си заслужавате
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    като взех мойта ,беше единствена алфа из м/у познати и колеги ,и ми омръзна да им пояснявам неща на които и аз все още размишлявам за този странен дизелов-вариаторски шум.та те са все голфаро-опелджии и тоз детаил вариатор не им е от понятие(както и на много автомотьорчета),и кат им кажа че това не е тракане на клапани а е ромолене от зъбчатката на охлабилия ремонтен комплект на вариатора,те започват отново с тяхните голфар-опелджийски изцепки.и в крайна сметка вече съм дизел на метан,всички ? вече са мит.само се повтаря въпросът
    -колко ти е разхода?
    -имаш ли сметка да гориш 2 горива и т.нт.шах, пешка метър-пас
    Е, не, шума не е вариаторски. Онзи си го знам, по-миналата година сложих нов вариатор и изчезна.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Там няма много варианти: сачма или конус притискани от пружина.Помпата е добре позната роторна .Изключете динамото,хидравликата и водната помпа и тогава търсете по-нататък.И не ръчкайте където ви падне без причина.Ако толкова много имате сърбежи,откарайте я на Бобо или Лисан да я видят и да ви теглят по една,както си мисля че си заслужавате
    Ееее, що бе... Има една такава порода хора, дето са манияци сичко да им е у ред по колите и аз съм от тях. За жалост...Един месец си играх в гаража, докато си направя старите очукани лети джанти като нови. То не беха шкурки, грундове, пак шкурки, бои с перли, пак шкурки, лакове... Удуших се, ама сега си ми е кеф отвсякъде. Та тоя шум нема да го изтърпим, ебаси))) Алфата си ми е може би най-глезената и гледаната в Пловдив /предварително се извинявам - сигурно има и други колеги в града, които си милеят за Алфичките/.
    Та ще отворим в събота маслената помпа, но преди това ще отида да ми измерят налягането на маслото някъде. Дано там да е проблема...
    Благодаря за отзивчивостта, колега!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •