Results 1 to 3 of 3

Thread: Чукане под скоростния лост

  1. #1

    Default Чукане под скоростния лост

    Колеги проблема е от една седмица и е следния:понеже са ми за смяна кабелите та от време на време колата лашка под лоста на скоростите се чува отчетливо чукане,също и при преминаване по неравности го има тва чукане.Зверски ме дразни имам чувството,че скоростите ще ми паднат на пътя.Също на задна с повече газ почва едно ромолене все едно че мели камъни и се появиха по едно и също време ей така изведнъж.Направо ми пуши главата всеки път си казвам ето вече я закрепих и няма кво да се счупи още и все излиза нещо.Обичам си много колата,ама вече почна да ме ядосва много.Давайте идеи,че да не преминавам пак в другата секта(карах преди алфата една темпра 2.0 16в ами кво да ви кажа никви грижи с тая фиатка,а алфата ми изяде главата за 1 год. и половина).Ако сте имали подобно проблеми казвайте първосигнално ми дойде естесвено тампон на скоростите,ама тва мелене на камъни,не може чукане с такава честота да се появи от тампон според мойте лаишки виждания...
    Last edited by 155_8000rpm; 12-04-2009 at 21:30.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Виж този тампон. Бях със същите симптоми (особено това със задната). В началото "мелянето на къмъни" (аз го оприличавам на зверско К-Ъ-Р-Р-Р-Р) ми се появяваше при по-рязко смъкване от 5-та на 4-та. В последвалите 6 месеца, докато се наканя да го сменя, вече и на долните предавки. Не си е оферта, ама хич, да си го сменяваш сам. 50 лв ми струваше смяната на тампона на мен (тампон + труд). Принципно, симптомите за вътрешно каре са подобни, но щом пишеш под лоста на скоростите - най-близкото нещо, което може да предава подобен шум до там е тампона.

    П.С. Големият тампон на скоростите, този който е на левия рог, при мен е тръгнал. Обаче е такава купчина метал и гума, че му давам още минимум поне 5 години живот.
    Last edited by TRENDi; 12-04-2009 at 20:28.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Виж този тампон. Бях със същите симптоми (особено това със задната). В началото "мелянето на къмъни" (аз го оприличавам на зверско К-Ъ-Р-Р-Р-Р) ми се появяваше при по-рязко смъкване от 5-та на 4-та. В последвалите 6 месеца, докато се наканя да го сменя, вече и на долните предавки. Не си е оферта, ама хич, да си го сменяваш сам. 50 лв ми струваше смяната на тампона на мен (тампон + труд). Принципно, симптомите за вътрешно каре са подобни, но щом пишеш под лоста на скоростите - най-близкото нещо, което може да предава подобен шум до там е тампона.

    П.С. Големият тампон на скоростите, този който е на левия рог, при мен е тръгнал. Обаче е такава купчина метал и гума, че му давам още минимум поне 5 години живот.
    Благодаря колега ще го погледна още утре дано не е нещо по-сериозно...
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •