Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Обезвъздушаване на охладителна система

  1. #1
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Обезвъздушаване на охладителна система

    Както някои знаят аз все още немога да се оправя с моя проблем със загряването на колата.Смених всичко за което се сещам без водната помпа-термостат,датчик на радиатора,датчик за уреда за температурата,воден радиатор,радиаторче на парното.Колата продължава да загрява на място,в движение вече няма проблем но сега е студено а като се затопли може пак да загрява.Та аз си мисля че колата не се обезвъздушава хубаво защото не създава хубаво налягане,няма добро парно/което като почне да загрява изчезва и се появява като почне да се охлажда/.Температурата в мотора и радиатора не е равнв защото на 100 гр. пуска перка на бавна степен а трябва да я пуска на 92 гр.Та мисълта ми е как може да се открие къде прави възглавница и как може да се обезвъздуши кола която по-принцип трябва да го направи сама А и като отвориш капачката на казанчето на 100 гр./което не става много трудно а би трябвало да е/и започват да излизат мехури в казанчето.Засега варианта гарнитура на глава отпада защото маркучите не се надуват
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #2
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ми единственото което ми идва на ум е да промиеш системата с някакъв препарат и да смениш помпата /един приятел скоро сменя, мисля че беше към 40 лв./ Цялата работа ще ти излезе 70-80 лв. със смяната на антифриза, но често казано не знам дали това е решението на твоя проблем!
    Успех!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Мисля че помпата е здрава не е в нея проблема а мисля че е в обезвъздушаването а иначе помпата е към 60лв. оригинална от Ванто значи по магазините може да е около 40
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ами според мене парното ти е пълно с въздух, освен ако водната помпа не работи. Първи вариант- спираш колата на някой баир с муцуната нагоре, развиваш капачката на преливното казанче и почваш да форсираш. Обикновено почват да излизат мехурчета. Втори вариант- развиваш горния маркуч на радиаторчето на парното, колкото да се разхлаби и да почне да съска въздуха, докато излезе антифриза и стягаш. И двата варианта съм ги пробвал и стана, първият на алфа 145 1.3 боксер, вторият- на Уно 75
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    А ти провери ли кво става с мъркуча от дросела
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Да всьо е в ред
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Ако си сигурен че нещо не ти затормозява двигателя то:

    Предната ми кола така правеше и развих казанчето за водата и го вдигнах високо, отворих капачката и след като престана да излиза въздух долях и затворих с друга капачка/клапана на старата не държеше налягане/
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Такааааа нещата си отиват на водна помпа днес извадих маркуча който идва от дроселовата клапа и се влива в казанчето и запалих колата резултата е почти никакво изтичане на антифриз даже като подадох газ и спря а трябваше да е много повече
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    То май само това ти остана. Само не мога да включа как може да се е скапала . дано поне е от това че като знам колко мъки имаш с това загряване и просто на мене ми става лошо

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Hrabri
    Ако си сигурен че нещо не ти затормозява двигателя то:

    Предната ми кола така правеше и развих казанчето за водата и го вдигнах високо, отворих капачката и след като престана да излиза въздух долях и затворих с друга капачка/клапана на старата не държеше налягане/
    Хмм а къде е тва казанче? да не би да е едно кръгло такова Че ние доматите с колците и радятора го сменихме щото у бакалията така ни казаха, а пък ти сега капачк неква имало
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    То май само това ти остана. Само не мога да включа как може да се е скапала . дано поне е от това че като знам колко мъки имаш с това загряване и просто на мене ми става лошо
    Бе тя се скапва или ако я караш с вода по дълго време и сложиш антифриз и обикновенно протича. А може да и е дошло времето просто
    то и тя е консуматив.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  12. #12
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Hrabri
    Ако си сигурен че нещо не ти затормозява двигателя то:

    Предната ми кола така правеше и развих казанчето за водата и го вдигнах високо, отворих капачката и след като престана да излиза въздух долях и затворих с друга капачка/клапана на старата не държеше налягане/
    Хмм а къде е тва казанче? да не би да е едно кръгло такова Че ние доматите с колците и радятора го сменихме щото у бакалията така ни казаха, а пък ти сега капачк неква имало
    И това ми било админ..... амин
    =======================

    При още едно такова изказване не по темата ще има санкции
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  13. #13
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by LuckyMan
    Quote Originally Posted by gigi
    То май само това ти остана. Само не мога да включа как може да се е скапала . дано поне е от това че като знам колко мъки имаш с това загряване и просто на мене ми става лошо
    Бе тя се скапва или ако я караш с вода по дълго време и сложиш антифриз и обикновенно протича. А може да и е дошло времето просто
    то и тя е консуматив.
    D
    Ами мисълта ми е че водната помпа обикновенно протича и после не качва като хората а неговата мисля че си е ок и затова ми е чудно какво друго може да и се скапе а иначе те хората дават да се сменя със ремъците и ролките и водната помпа особенно на ТС-а.

  14. #14
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by Hrabri
    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Hrabri
    Ако си сигурен че нещо не ти затормозява двигателя то:

    Предната ми кола така правеше и развих казанчето за водата и го вдигнах високо, отворих капачката и след като престана да излиза въздух долях и затворих с друга капачка/клапана на старата не държеше налягане/
    Хмм а къде е тва казанче? да не би да е едно кръгло такова Че ние доматите с колците и радятора го сменихме щото у бакалията така ни казаха, а пък ти сега капачк неква имало
    И това ми било админ..... амин
    =======================

    N
    При още едно такова изказване не по темата ще има санкции
    Абсолютно се дистанцирам, да съм искал изказването ми да прозвучи като обида
    Забележката,че не е по -темата се приема.
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  15. #15

    Default

    парно - мъка моя!
    не разбрах какво точно прави колата, та стигна до извода, че имаш въздух в системата, но ще ти кажа как да го провериш.
    Не разбрах и защо трябва да спреш в наклон и да форсираш, за да получиш балончета, какво се цели. Не се заяждам, наистина не разбрах.
    Та, колата е хоризонтално и ако погледнеш маркуча за обезвъздушаване трябва да тръгва от най-високата точка на системата и да стига до казанчето. Ако има въздух той ще се задържа на най-високото място и така системата сама се обезвъздушава. Махаш капачката на казанчето, отвиваш скобата на въпросния маркуч и го вкарваш на мястото на капачката. Палиш и гледаш какво тече през маркуча. Ако тече постоянно като чешма няма въздух, ако е на пресекулки лошо. Като форсираш, трябва да текне повече, ако не сменяш помпа или търсиш друга причина. Сутрин като е студена палиш и тичаш при маркучите. Трябва вътрешния кръг само да загрява, обаче най-важното следиш как загряват маркучите към парното и този за обезвъздушаването. Трябва да са в този ред,а не обратно. До тук това е гаранция, че имаш топла вода в радиатора на парното. Остава да видиш дали клапи и въздухопроводи са наред.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •