Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Крайно разочарован ...

  1. #16
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Пояснение

    Като завиете от сточна гара по Константин Стоилов, на около 100-130 метра има автомивка в дясно.
    След автомивката има някаква странно изглеждаща бензиностанция( даже не съм сигурен дали работи)
    Янчо е точно между автомивката и бензиностанцията.
    Мястото изглежда супер невзрачно и ако не го знае човек би го подминал.
    Обаче човека е страшен!
    Бобо ми го препоръча че го бях закъсал с джанта за заваряване в събота следобед.
    За смяна на комплекта зимни летни гуми ( зимни 15 и летни 16), баланс на 4-те зимни гуми, заваряване на едната лятна 16-ка + плюс изправянето и , и изправяне на още две 16-ки и баланс на 4-те летни джанти ми поиска 70 лева ,въпреки че каза че сумата е твърдо над 100, а в това съм сигурен!
    Оставих му 80 без да се замисля.
    Понеже си повисях доста при него , като ми показа какви начупени джанти реставрира направо се хванах за главата. Като тръгна да изправя първата джанта ( тази която беше сцепена) патна я 10 пъти с чука сложи я на машината и о чудо перфектна , а беше крива като макарон. Стига да имаш желание можеш да гледаш и да си приказваш с него през цялото време.

    И забравих да си запиша телефона му.
    Който първи отиде при него - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да го вземе и да ми по прати на ЛС.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails qncho-djantata.jpg  
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  2. #17
    155 team icedoc's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Най-бандитския квартал
    Posts
    505

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Пояснение

    Като завиете от сточна гара по Константин Стоилов, на около 100-130 метра има автомивка в дясно.
    След автомивката има някаква странно изглеждаща бензиностанция( даже не съм сигурен дали работи)
    Янчо е точно между автомивката и бензиностанцията.
    Мястото изглежда супер невзрачно и ако не го знае човек би го подминал.
    Обаче човека е страшен!
    Бобо ми го препоръча че го бях закъсал с джанта за заваряване в събота следобед.
    За смяна на комплекта зимни летни гуми ( зимни 15 и летни 16), баланс на 4-те зимни гуми, заваряване на едната лятна 16-ка + плюс изправянето и , и изправяне на още две 16-ки и баланс на 4-те летни джанти ми поиска 70 лева ,въпреки че каза че сумата е твърдо над 100, а в това съм сигурен!
    Оставих му 80 без да се замисля.
    Понеже си повисях доста при него , като ми показа какви начупени джанти реставрира направо се хванах за главата. Като тръгна да изправя първата джанта ( тази която беше сцепена) патна я 10 пъти с чука сложи я на машината и о чудо перфектна , а беше крива като макарон. Стига да имаш желание можеш да гледаш и да си приказваш с него през цялото време.

    И забравих да си запиша телефона му.
    Който първи отиде при него - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да го вземе и да ми по прати на ЛС.
    Евала бате , много добра информация . Ще си полезен !
    Алфа Ромео 147 2.0 Selespeed НА ЧАСТИ 2 БРОЯ
    АЛФА РОМЕО 156 1.6 Т.С. НА ЧАСТИ
    АЛФА РОМЕО 147 1.6 Т.С.ЕКО НА ЧАСТИ
    eX Alfa Romeo 164 Super 2.5 TDi , 155 2.0 , 75 2.0

  3. #18
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Още ли не сте го посетили ?
    То да не се налага де, но си е добре да знае човек къде да отиде .
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  4. #19
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Без да искам да обиждам никой, но вие още ли се доверявате на бай Гошо(примерно) с чук-а? И то за алуминиеви джанти? Има си машини за тази работа и пак взимат по толкова пари, ама е много по безболезнено за джантата, тъй като при самото изправяне, ако е голяма кривината се оставя леко напънат алуминия да отвърне, много по - точно се изправят дори дребните кривинки които почти не се виждат или дори изобщо.... Наистина се очудвам, че не ви е страх от големия чук по джантите...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  5. #20
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Това с чука ме потресе
    Аз ползвам услугите на една денонощна гумаджииница на Красна поляна при ОМВ-то посока Овча Купел. Там цената за машинно изправяне беше левче на цол, т.к 16 цолова джанта - 16лв. От повече от година не ми се е налагало да изправям джанти, може и да има корекция в цената, но и преди по другите места цената беше - 25-30лв, а при тях тънко. Използвал съм ги и за заварка, работят качествено.
    GTV

  6. #21
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Без да искам да обиждам никой, но вие още ли се доверявате на бай Гошо(примерно) с чук-а? И то за алуминиеви джанти? Има си машини за тази работа и пак взимат по толкова пари, ама е много по безболезнено за джантата, тъй като при самото изправяне, ако е голяма кривината се оставя леко напънат алуминия да отвърне, много по - точно се изправят дори дребните кривинки които почти не се виждат или дори изобщо.... Наистина се очудвам, че не ви е страх от големия чук по джантите...
    Кой си ти,да прецениш,кой може и кой не може да изправя джанти? Колко джанти си счупил,колко километра си навъртял,та вече даваш съвети на другите,от къде изгрява слънцето?Ясно ли ти е какво се случва с хидравлична машина,и какво с чук.Янчо е един от най-добрите в цяла БГ,и изправя джанти на коли за каквито тук всички само можем да мечтаем
    От много голями сервизи и реномирани,за дажанти и гуми,когато нааакат гащите,му ги карат на него да ги изпере
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #22
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Кой си ти,да прецениш,кой може и кой не може да изправя джанти? Колко джанти си счупил,колко километра си навъртял,та вече даваш съвети на другите,от къде изгрява слънцето?Ясно ли ти е какво се случва с хидравлична машина,и какво с чук.Янчо е един от най-добрите в цяла БГ,и изправя джанти на коли за каквито тук всички само можем да мечтаем
    От много голями сервизи и реномирани,за дажанти и гуми,когато нааакат гащите,му ги карат на него да ги изпере
    Пак си додехме на думата - аз кой съм, ти кой си... Боби, човека си казва мнението. И има право на това. На мен също ми звучи леко кофти някой да маа с чуко по мойто жанта (ако е алуминиева). Но сигурно си има мурафети и тарикатлъци и работата става пирфйектно. Може дори да става по-добре отколкото на хидравлична машина. А ти можеш ли да ни обясниш какво се случва с хидравлична машина и какво с чука - щото ако можеше и го беше направил поста ти щеше да звучи доста по-убедително и хафторитетно. Ма всъщност кой ли съм аз, че да питам такива глупости? Колко ли джанти съм счупил, колко ли километра съм навъртял, та вече давам съвети на другите от къде да изгрява слънцето?

    ПС. Не искам да кажа нищо лошо за Янчо - сигурно е суперпрофесионалист човеко (ега не се налага да разбираме), но така както си си постнал мнението може би не е направено по най-подходящия начин. Ма кой съм аз, че акъл да ти давам...
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  8. #23
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by VLADius View Post
    Пак си додехме на думата - аз кой съм, ти кой си... Боби, човека си казва мнението. И има право на това. На мен също ми звучи леко кофти някой да маа с чуко по мойто жанта (ако е алуминиева). Но сигурно си има мурафети и тарикатлъци и работата става пирфйектно. Може дори да става по-добре отколкото на хидравлична машина. А ти можеш ли да ни обясниш какво се случва с хидравлична машина и какво с чука - щото ако можеше и го беше направил поста ти щеше да звучи доста по-убедително и хафторитетно. Ма всъщност кой ли съм аз, че да питам такива глупости? Колко ли джанти съм счупил, колко ли километра съм навъртял, та вече давам съвети на другите от къде да изгрява слънцето?

    ПС. Не искам да кажа нищо лошо за Янчо - сигурно е суперпрофесионалист човеко (ега не се налага да разбираме), но така както си си постнал мнението може би не е направено по най-подходящия начин. Ма кой съм аз, че акъл да ти давам...
    Мойто мнение може да е написано кофти, но не е написано и засягащо теб конкретно!!!!
    Мнението ми е дадено на база много страдания от "гуровци" в занаята "машинно изправяне на джанти". Нито един от тия гуровци (А те са не по-малко от10) не ми е завъртал джантата след като съм платил, да ми покаже резултат от труда му. Е при въпросният Янчо не седят така нещата. Човека завърта, показва свършената работа и тагава се плаща. Да не говорим, че от вепросните гуровци в половината от случаите получавам сцепена джанта. След това -заварка, ма при друг човек- още 30-40 или повече лв. И няколко часа на вятъра. После обратно при "машинно изправяне на джанти" - още пари. Смятай ти колко излиза всичко. При глупавия човек с чука всичко става на едно място и доста по евтино.
    Ако ти е неприятно да гледаш как някой ти бие с чука по джантата, ни гледай. Не е нужно да му висиш на главата на човека докато работи. Аз също много мразя някой да ми виси на главата докато работя. Ти какво работиш? Обичаш ли някой да ти виси на главата и да ти гледа в ръцете?
    Относно моето кофти мнение - ами всеки ден чета 10-ки мнения на хора които хабер си нямат от нещата които пишат, но пускат мнения, и то често подвеждащи. На база такива мнения после хората страдат и проблемите им стават още по-трудно и скъпо решими. Всеки ден се сблъсквам с хора изстрадали много, благодарение на глупави и некомпетентни потребители на този форум, които имат много излишно време да пишат тук.
    Ха сега: кой е крив и кой е прав? Ти, Аз или човека с мнението по-нагоре? Кой може да каже?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #24
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Мойто мнение може да е написано кофти, но не е написано и засягащо теб конкретно!!!!
    Мнението ми е дадено на база много страдания от "гуровци" в занаята "машинно изправяне на джанти". Нито един от тия гуровци (А те са не по-малко от10) не ми е завъртал джантата след като съм платил, да ми покаже резултат от труда му. Е при въпросният Янчо не седят така нещата. Човека завърта, показва свършената работа и тагава се плаща. Да не говорим, че от вепросните гуровци в половината от случаите получавам сцепена джанта. След това -заварка, ма при друг човек- още 30-40 или повече лв. И няколко часа на вятъра. После обратно при "машинно изправяне на джанти" - още пари. Смятай ти колко излиза всичко. При глупавия човек с чука всичко става на едно място и доста по евтино.
    Ако ти е неприятно да гледаш как някой ти бие с чука по джантата, ни гледай. Не е нужно да му висиш на главата на човека докато работи. Аз също много мразя някой да ми виси на главата докато работя. Ти какво работиш? Обичаш ли някой да ти виси на главата и да ти гледа в ръцете?
    Относно моето кофти мнение - ами всеки ден чета 10-ки мнения на хора които хабер си нямат от нещата които пишат, но пускат мнения, и то често подвеждащи. На база такива мнения после хората страдат и проблемите им стават още по-трудно и скъпо решими. Всеки ден се сблъсквам с хора изстрадали много, благодарение на глупави и некомпетентни потребители на този форум, които имат много излишно време да пишат тук.
    Ха сега: кой е крив и кой е прав? Ти, Аз или човека с мнението по-нагоре? Кой може да каже?
    Сега вече можеш да ме убедиш.
    Последно 10 - като се изправя джанта с чука остават ли вдлъбнатини (белези) или с помощта на някакви подложки или майсторлък се избягва това?
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  10. #25
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by VLADius View Post
    Сега вече можеш да ме убедиш.
    Последно 10 - като се изправя джанта с чука остават ли вдлъбнатини (белези) или с помощта на някакви подложки или майсторлък се избягва това?
    Ми ако не е супер усукана, белези няма. В същност най-често джантите се криват отвътре - там където така или иначе нищо не се вижда
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #26
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by VLADius View Post
    Сега вече можеш да ме убедиш.
    Последно 10 - като се изправя джанта с чука остават ли вдлъбнатини (белези) или с помощта на някакви подложки или майсторлък се избягва това?
    Абе тя работата е ясна ,че не става само с млатене с чука а си трябва и майсторлък , иначе куцо и сакато щеше да изправя джанти .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  12. #27
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Talking

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ми ако не е супер усукана, белези няма. В същност най-често джантите се криват отвътре - там където така или иначе нищо не се вижда
    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Абе тя работата е ясна ,че не става само с млатене с чука а си трябва и майсторлък , иначе куцо и сакато щеше да изправя джанти .
    Не бре, то тва е ясно, ма ме тревожеше факта, че ако мааш с чукот со страшна сила - то мое да останат вдлъбнатини по жантата. Ако наистина не остават - то притесненията на колегата Vins са били напразни.

    Затова предлагам следното - некоя крива жанта да намерим и да идем при Янчо - аз плащам за изправянето. Ако останат видими и притеснителни белези от ударите с чукот - Боби 33 плаща бирата (ше обадим на Бате Бобо да даде аванс предния ден), ако не останат такива - Винс оправя сметката. Мисля, че предлагам дипломатичен и евтин начин за решаване на спора.

    *** Надявам се, че не знаете и двамата колко бира (l/h) мога да изсмуча....
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  13. #28
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Старая се да не се обиждам от такива постове, като този по-горе. Просто искам да кажа на колегата Bobi_33 да не приема нещата толкова лично, просто разсъждаваме тук и изразяваме мнението си. Лично аз си мисля, че не случайно са измислени машините за изправяне на джанти. Ако беше по-добре да се изправят с чук, хората нямаше да си правят труда да дават хиляди левове за такива устройства, които видиш ли сам оскапват джантите. Колкото до това дали имам предсатава какво се случва при машинното изправяне на джанти - имам. Преди време ми се наложи да поработя известно време като гумаджия в еднин сервиз и момчето с което работих изправяше (и то много добре, защото идваха и го хвалеха от цяла София). Факт е че в България много некадърни майстори има, както във всички останали области така и в сферата на изправянето на джанти, но това не означава, че е по-добре да си носим джантите при хора, които ги изправят с чук-а (макар и те били много добри и кадърни хора), вместо да ги занесем при хора, които ги изправят с машина също толкова кадърни както другите с чук-а.

    Поздрави на всички.

    П.П. Нищо лично, просто казвам какво мисля.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  14. #29
    Запален алфист Eraser's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София Дружба
    Posts
    139

    Default

    колеги не се карайте, аз ще ви обясня кое е най-добре. Не ме разбирайте погрешно не се правя на много разбиращ, но бащами изправя джанти има и машина и много чукове учил се е от въпросния Янчо преди много години /около 9-10/. Машината струва около 20хил. лева и в момента сабира прах, защото клиентите нА бащами идват само за ръчно изправяне. Машината се пуска само ако е адски много крива да се поизправи леко и после следва бой с чука. Никога досега не е оставал следи по джантите. Нека някой ми покаже след машинно изправяне джантат да даде баланс максимум 10 гр. Аз лично не го вярвам виждал съм как работи не бих си правил джантите по този начин имам много повече доверие на чука. И не почваите с теориите че в Маргел или по големите гумаджииници са по хубави машините виждалсъм ги. Не налагам мнението си но ако някой найстина мисли че машинното изправяне е по добро ако иска мойже да се обзаложим и така няма да има спор.
    Поздрави на всички
    Alfa Romeo GTV


  15. #30
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    всъщност колко пъти може да се исправя една джанта? сигурно има предел някакав. не вярвам да са вечни

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •