Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 94

Thread: мнения за алфа 146 1.6ts 120hp

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    разбирам колега благодарности,но тази диагностика дали ще може да отчете състоятно на тези части които каза(защото знам,че на някой коли компютъра е толкова слаб че почти нищо не може да отчете диагностиката.. говоря за форд)значи на алфата ще види в какво състояние са тези части така ли да го разбирам

  2. #17
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Todorov213 View Post
    Ами ще видят в какво състояние са ти свещи, бобини, кабели, дебитомер, термостат, лам.сонда - тия неща, ако ги смениш наведнъж отиват на 1 500лв, че и повече!


    Хм.....
    Свещи 100лв, кабели още толкова...бобините не знам колко струват, ама аз дебитомера си го взех за 200лв, термостата за 80, а ламбда сондата за 180...дотук без бобините 6-700лв...половината от тях са или за 10лв труд или сам можеш да си ги сложиш и без да си Енженер...къде ги видя тея 1500?!Стига плашихте човека...
    Иначе термостата и без компютър се хваща, ламбда сондата излиза като грешка, а за дебитомера трябва някой да разбира как се лови
    Свещи и кабели и т.н, ако имаш проблем, ще разбереш и без компютъра...

    Виж, един развален вариатор вече би бил по-сериозен разход....или едно разбито окачване....
    Last edited by Satanism; 10-04-2009 at 00:14.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #18
    Абонат на КАТ Todorov213's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Dobrich/Varna
    Posts
    18

    Default

    Чисто нова бобина струва около 130 лв. ако искаш качествени свещи-поне 230лв, дебитомера е минимум 420 лв нов-твоя не знам какъв, обаче ако занапред ми потрябва ще се обърна към теб да ми намериш за 200 лв. стига да е качествен! Да не забравяме и труда, както и ремъци, ролки и т.н!
    Last edited by Todorov213; 10-04-2009 at 00:20.


    Alfa Romeo 146 1.4 16V T.S 103 HP

  4. #19
    Абонат на КАТ Todorov213's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Dobrich/Varna
    Posts
    18

    Default

    Quote Originally Posted by vankichaaaa View Post
    разбирам колега благодарности,но тази диагностика дали ще може да отчете състоятно на тези части които каза(защото знам,че на някой коли компютъра е толкова слаб че почти нищо не може да отчете диагностиката.. говоря за форд)значи на алфата ще види в какво състояние са тези части така ли да го разбирам
    Виждам, че си от Добрич-отиди в сервиза на Дим.Ковачев, който е на 50 метра по-надолу в ляво от т.нар. Опитно поле. Там са добри в диагностиката и въобще в прегледа на автомобилите! Досега винаги преди да си купя кола съм я водил там и никога не съм оставал разочарован!


    Alfa Romeo 146 1.4 16V T.S 103 HP

  5. #20
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Todorov213 View Post
    Чисто нова бобина струва около 130 лв. ако искаш качествени свещи-поне 230лв, дебитомера е минимум 420 лв нов-твоя не знам какъв, обаче ако занапред ми потрябва ще се обърна към теб да ми намериш за 200 лв. стига да е качествен!
    Твоя ако завършва на 111 или там квото беше може и 700лв да е нов.
    С 1.6ТС(мисля на 019 завършваше номера) е доста различна работата.Тук из форума хора продават оригинални нови БОШ-овски по 131лв.Това е новата доставна цена от около година насам....
    Свещи качествени, ако за вас качествените свещи са само Денсо Иридиум, сигурно са 230лв...ама аз ти гарантирам, че алфите вървят еднакво добре и с 4 пъти по-евтини свещи...стига да не са менте.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #21
    Абонат на КАТ Todorov213's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Dobrich/Varna
    Posts
    18

    Default

    Може и да си прав. Истината, е че поддръжката и въобще удоволствието да караш Алфа излизат скъпи, затова е добре да се мине предварително диагностика!


    Alfa Romeo 146 1.4 16V T.S 103 HP

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    добре мерси много за съветите момчета.Todorov213 ще имам грижата да отида там където ми каза дано не ми вземат много пари за диагностиката а като цяло частите не са никак евтини...дано не се налага да сменям нещо..апък за свещите за 15,80 имало свещи които предполагам че ще свършат работа.А относно останалите части кабели дебитомер вариатор ламбда сонда и т.н цените са ужасяващо скъпи дано да не се наложи да се сменят тези части.И последно въпросче колеги: Иконите на кои развалени части по колата ми излизат на таблото,тоест коя част като ми се развали или не е в ред ще ми изпише на таблото

  8. #23
    Абонат на КАТ Todorov213's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Dobrich/Varna
    Posts
    18

    Default

    Прочети тази тема: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=27463 Надявам се да ти е полезна!


    Alfa Romeo 146 1.4 16V T.S 103 HP

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    Колега хиляди благодарности помогна ми много

  10. #25
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Ако още не си избрал конкретна кола виж какво продавам:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=32229
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  11. #26
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by vankichaaaa View Post
    как 100 лв на месец те данъците прегледите каското и г.о се плащат един път за цяла година.И като я закарам на сервиз ще я качат на елкон и ко толкоз ще разберат..(ако имаш впредвид сервиз(елкон))
    Среднно месечно толково излизат.

    Каско 300+, ГО 130, Данък 200, Масло и филтри 120 и други дребни неща като смяна на гуми, автомивки и си е едно 1000 лв на година.

    А колегата горе (Satanism) да се сети че има ремъци и ролки 500 лв и вариатор цял още 300 и като добавиш разните датчици, както и ако смениш всички течности в колата - антифриз, масло на скоростите и т.н.

    Карам я колата вече пета година та ми е ясно кое колко струва и колко излиза, а и си водя детайлна статистика през годините.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  12. #27
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg View Post
    Среднно месечно толково излизат.

    Каско 300+, ГО 130, Данък 200, Масло и филтри 120 и други дребни неща като смяна на гуми, автомивки и си е едно 1000 лв на година.

    А колегата горе (Satanism) да се сети че има ремъци и ролки 500 лв и вариатор цял още 300 и като добавиш разните датчици, както и ако смениш всички течности в колата - антифриз, масло на скоростите и т.н.

    Карам я колата вече пета година та ми е ясно кое колко струва и колко излиза, а и си водя детайлна статистика през годините.
    А колегата сатанисм предполага, че като си купуваш кола си купуваш кола, а не гробница да я съжияваш....щото вие тука нахвърляхте 2/3 частите под капака за смяна..

    Освен това колегата сатанисм и той кара от година вече алфа и е сменил бая повече от изброените неща, та и на него му е ясно за какво става дума...
    Last edited by Satanism; 10-04-2009 at 09:45.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #28
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    За колегата горe да погледне тази http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28550 мисля е отлична оферта
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  14. #29
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Абе кво плашите човека? Всичко, което казахте е вярно, НО не е задължително да му се наложи да го направи. Ами дай да кажем така: смяна на двигател 1500лв., пребоядисване на цялата кола ХХХ лв и т.н. Първата година ще ти отидат 1000лв., ако колата е нормално амортизирана и не купиш някоя гробница. От там нататък поддръжката и всичко ще ти струва колкото на всяка друга кола в този клас и тази година, ако не и по-евтино, защото някои части са едва ли не без пари. Сравни с поддръжката на Голф 4 напраимер, даже Голф 3, въпреки, че те са бая по-стари. Ето какво съм писал в една тема:

    Минуси:
    - Много шумно окачване.
    - Тракане и скърцане от интериора.
    - Сложен и скъп за поддръжка двигател(вкл.инжекционна система)
    - Много е ниска.

    Плюсове:
    - Красива и неостаряваща като дизайн.
    - Добра динамика и звук от двигателя.
    - Много добри спирачки.
    - Отлично поведение на пътя.
    - Много екстри за ниска цена.
    - Много добър интериор, като пространство, удобство и функционалност.
    - Евтини части по окачването.

    За двигателя:
    1.6 на 200 000км:
    +харчи по книжка
    +върви по книжка
    +пали и работи перфектно
    -харчи около 2л. масло на 10000км
    -с пуснат климатик на извънградско при изпреварване си трябва яко обороти
    +учудващо добре разпределена мощност според мен, ако не си фен на 400м. дръпки,
    в града е пъргав дори до 4000об., дърпаш всички нормално каращи без дори да искаш,след 4000об почва да върви още повече, чак до 6800об.
    +по магистралите върви супер, след 150км/ч е шумен, но не се замисля до 180, стига и 200. При високи скорости климатика не се усеща.
    +с 4 човека,климатик и каране с 140-160км/ч дава 8.3л. на 100 км.
    +-в София не качва над 12 на 100 дори зимата при интезивно и небабешко каране.
    -поддръжката не е лесна и евтина, но не е и много скъпа. Все пак е високооборотен двигател с 120к.с. от 1.6 обем., не може да е като 1.4 моно с 60коня.
    +много хубав звук и удоволствие от карането с този двигател. не може да се сравнява с някой голям и много мощен такъв, но изпъква на фона на средностатистическите коли,дори и с подобна мощност.
    Last edited by DerMeister; 10-04-2009 at 10:31.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  15. #30
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Карам същата 1.6 тс но е 98 година .... колата е жестока доволен съм от нея, за 1.6 върви зверски, жалкото е че в момента е в бокса поради нелеко ПТП...

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •