Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 143

Thread: Клатене на оборотите 156 1.8 TS

  1. #1
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default Клатене на оборотите 156 1.8 TS

    здравейте на всички колеги!имам едно питане към вас и ако може някой да помогне!та значе колата от подписа ми има някакво клатене на оборотите между 1700-2500 неможе да се задържи на равна газ пропадат глъхне странно!дебитомер нов,ланда сонда нова,кабели и лули нови,свещи в добро състояние,дроселова клапа почистена и адаптирана,няма грешки на диагностика!ако някой може да помогне нека сподели мнение!иначе на място не клати обороти само в този диапазон възможно ли е да е от стъпковия мотор???на всички отговорили благодаря предварително
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by assasin's View Post
    здравейте на всички колеги!имам едно питане към вас и ако може някой да помогне!та значе колата от подписа ми има някакво клатене на оборотите между 1700-2500 неможе да се задържи на равна газ пропадат глъхне странно!дебитомер нов,ланда сонда нова,кабели и лули нови,свещи в добро състояние,дроселова клапа почистена и адаптирана,няма грешки на диагностика!ако някой може да помогне нека сподели мнение!иначе на място не клати обороти само в този диапазон възможно ли е да е от стъпковия мотор???на всички отговорили благодаря предварително
    Хааа и аз съм така. Същата работа. И май ще сменям ТПС-а. Щото и я съм сменил всичко и всичко работи перфектно. Само, че при мен клатенето е м/у 900 и 1200 оборота.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    и при мен се клати така,не мога да я задържа на едни обороти...давам газица до 2000 задържам и тя си слиза надолу пак си се качва...
    и аз се чудех от какво е ама не ми се занимава

  4. #4
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Според мене това е TPS-а!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by assasin's View Post
    здравейте на всички колеги!имам едно питане към вас и ако може някой да помогне!та значе колата от подписа ми има някакво клатене на оборотите между 1700-2500 неможе да се задържи на равна газ пропадат глъхне странно!
    Аз нещо не мога да разбера - как така ще клати между 1700 и 2500 като аз не знам празния ход да е в тия граници?....айде да ти клати между 800 и 1300 разбирам, ама как така на 1700?????.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Според мене това е TPS-а!
    не е от ТПС-са,боря се с това от нова година.смяна на:дебитомер,стъпков мотор,ТПС,датчик температура,кабели,свещи.останаха само запалителните бубини.оправяне няма.а сега,що е то?проблема фактически е в лашкането което се получава,когато искаш да и държиш равна газ.ангренажен ремък да си сменял скоро?

  7. #7

    Talking

    май всички имаме този проблем Само че при мен е точно на 2000 оборота...или трябва да пусна газта или трябва да я натисна иначе няма оправия, лашка като кораб
    Last edited by Jivko7777; 07-04-2009 at 21:20.
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    не е от ТПС-са,боря се с това от нова година.смяна на:дебитомер
    Какъв дебитом взе, и откъде?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9

    Default

    Ето тук е коментирано клатенето на оборотите, има лек, но да отбележа за решението с кабелчето - помага само за клатещите обороти в движение. При моята бивша 156-ца стана перфектно и от година вече няма проблем. Ето и четете внимателно: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F1%F2%E0%E2%E0

    п.с За по нетърпеливите страница 13.......
    Last edited by Доко; 07-04-2009 at 22:25.

  10. #10
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    хмм значе да се въоръжавам с отверка и да видим какво ще се получи!ми колега ФЕРАРИСТ точно там в този диапазон ми се клати колицата ремъкът е презацепен преди 2 дни с пети най накрая оправи се вървежа ма не и тва!!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  11. #11
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by assasin's View Post
    хмм значе да се въоръжавам с отверка и да видим какво ще се получи!ми колега ФЕРАРИСТ точно там в този диапазон ми се клати колицата ремъкът е презацепен преди 2 дни с пети най накрая оправи се вървежа ма не и тва!!!
    Изключи пин 15, както са описали колегите и виж тогава как е.

  12. #12
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    това описание
    "та значе колата от подписа ми има някакво клатене на оборотите между 1700-2500 неможе да се задържи на равна газ пропадат глъхне странно"

    не съвпада с проблема които се оправя с пин 15
    Или колегата не го е обяснил правилно
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  13. #13
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    точно тамми е проблема обяснил съм правилно какво и става на колата!нямам клатене на обороти в малкия диапазон от 800-1500 а след това!долу без газ стрелката не си мърда заковава на 850 и не мърда гледал съм я един час на комп и работеща закачена!когато се опитвам да задържа равна газ в този диапазон който съм написал по горе тогава ги има тези симптоми
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  14. #14
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    изчетох всичко,не само страница 13,съгласен съм с това и ще я махна тази въпросната жица.само някой да ми я покаже ако може на снимка.само да допълня че при мен става въпрос за таблото на 155.ако някой има схема на ел. системата на 155 1.6 16 да я покаже тази жица коя е.моето табло е по различно от на 156 то е очевадно.и още нещо,абе къде е тоя датчик който подава на скоростомера и от там на компа.къде се намира?може би на скоростната кутия ли,то няма къде другаде мисля.това не се ли сменя и колко е пари,или пък както казват взима сигнал от датчиците на АБС-са?обърках се от четене и се нервирах вече.

  15. #15
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    това описание
    "та значе колата от подписа ми има някакво клатене на оборотите между 1700-2500 неможе да се задържи на равна газ пропадат глъхне странно"

    не съвпада с проблема които се оправя с пин 15
    Или колегата не го е обяснил правилно
    да да ,по принцип темата е за друг проблем ,но и това с клатенете на оборотите го имаме ПОВЕЧЕТО.та по темата,с презацепване на ремъка ли се оправи лашкането за което умуваме.?а когато го имаше лашкането как бяхте с разхода на гориво?при мен е непоносимо,няма да ви казвам да не ви плаша.

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •