Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Относно фарове на коли с десен волан

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    с пренастройка не става. рефлекторите или лупите са така конструирани че на къси да имат счупване на светлината от центъра на фара под ъгъл нагоре и надясно за да се осветява банкета. 1-во опасно е за тебе щото няма да ти се осветява банкета и 2-ро ще заслепяваш насрещните. намери някакви фарове от морга с пукнати стъкла и смени само рефлекторите на твоите.
    Обяснил си го най-добре, колега. Фаровете нямат нищо общо! Правят огледални светлинни петна в сравнение с автомобилите с ляв волан и са много гадни за насрещно движещите автомобили.
    Лудия

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    значи от 3 месеца съм с фарове от англииска алфа 156
    разглабял съм ги и тях и старите ми и няма разлика в рефлекторите и стъклата им
    единствено разлика има в машинките за регулиране на горе и надолу
    сам си ги регулирах пред нас и светят добре и никой до сега не ми е присветвал иначе след излъскването на стъклата ефекта е огромен
    Фаровете не са голямо перо в оборота ми, но въпреки това не желая да прокламирам и обяснявам как съм правил същото, установил същото, да не излезе видите ли че тоя ся щото ги вкарва оттам и решил да ни убеждава в това.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #18
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Quote Originally Posted by Двигателист View Post
    Обяснил си го най-добре, колега. Фаровете нямат нищо общо! Правят огледални светлинни петна в сравнение с автомобилите с ляв волан и са много гадни за насрещно движещите автомобили.
    Подкрепям с 2 ръце!
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #19
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Фаровете не са голямо перо в оборота ми, но въпреки това не желая да прокламирам и обяснявам как съм правил същото, установил същото, да не излезе видите ли че тоя ся щото ги вкарва оттам и решил да ни убеждава в това.......

    при фаровете с лупа, за ограничаване на светлината се ползва пластина която стои между лупата и крушката в кожуха на оптиката. за това на пръв поглед разлика няма. лошо е да карате с такива фарове, няма какво да се лъжем.

  5. #20
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    фаровете на колите с дясна дирекция нямат пренастройка и така са конструирани. Няма преправяне, а единствено смяна с комплект фарове от автомобил с ляв волан.
    Точно!
    Всичко останало за пренастройки си е теория на общия лаф
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  6. #21
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    ок ама още никой не ми е казал че му пречат фаровете ми
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  7. #22

    Default

    Ама колеги вие още ли спорите?
    Просто проверете в ePer дали има различни номенклатурни номера за лява и дясна дирекция... това ще разреши спора според мен.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    ок ама още никой не ми е казал че му пречат фаровете ми
    Е как да ти кажат?
    Разминаваш се с някой, заслепяваш го, и очакваш той да направи обратен, да те догони и да ти каже абе заслепяват ме фаровете ти.

  9. #24
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    помисли малко и ще се сетиш как
    карам срещу приятели и после ги питам-дали ги заслепявам
    до сега отговора е само един-НЕ
    обратното много хора карат с неправилно регулирани фарове и менташки ксенони и направо ослепявам от такива
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by lubo_red View Post
    помисли малко и ще се сетиш как
    карам срещу приятели и после ги питам-дали ги заслепявам
    до сега отговора е само един-НЕ
    обратното много хора карат с неправилно регулирани фарове и менташки ксенони и направо ослепявам от такива
    Е щом си правил такива тестова, ок

    Абе едно време си спомням, че на техническия преглед ти гледаха фаровете не само дали светят, а и дали са добре регулирани, защо сега го няма този момент?
    Last edited by soldier; 09-05-2014 at 12:03.

  11. #26
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    сега ги интересува само парите да ти вземат и спирачките да са що годе добре
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  12. #27
    започва да се пристрастява clockmaster's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    88

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    с пренастройка не става. рефлекторите или лупите са така конструирани че на къси да имат счупване на светлината от центъра на фара под ъгъл нагоре и надясно за да се осветява банкета. 1-во опасно е за тебе щото няма да ти се осветява банкета и 2-ро ще заслепяваш насрещните. намери някакви фарове от морга с пукнати стъкла и смени само рефлекторите на твоите.
    Колегата го е обяснил съвсем точно. Ако на някой още не му се е изяснило, при ляв волан светлинното петно на късите изглежда така __/ , а при десен - така \__ (разбира се ъгъла е много по-тъп, ама тук няма как да го направя). Така че смяна му е майката...
    Alfa Romeo 146 1.4 TS / 11'99

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •