Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Относно фарове на коли с десен волан

  1. #1
    безделник teetrinker's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    77

    Default Относно фарове на коли с десен волан

    Стана въпрос с един приятел за фарове на коли с десен волан. Та тъй като по принцип при коли с ляв волан левия фар свети напред, а десния леко надясно /това не го знаех, вярно ли е?/ затова при десния волан е обратното. Затова фаровете от коли с десен волан трябва да се пренастройват, за да станат на коли с ляв волан. Вярно ли е това твърдение, интересува ме конкретно за алфа 156? Благодаря
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  2. #2
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by teetrinker View Post
    Стана въпрос с един приятел за фарове на коли с десен волан. Та тъй като по принцип при коли с ляв волан левия фар свети напред, а десния леко надясно /това не го знаех, вярно ли е?/ затова при десния волан е обратното. Затова фаровете от коли с десен волан трябва да се пренастройват, за да станат на коли с ляв волан. Вярно ли е това твърдение, интересува ме конкретно за алфа 156? Благодаря
    Вярно е.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #3
    безделник teetrinker's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    77

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    Вярно е.
    как се пренастойват? има ли някакви врътки отзад на фара или се разглабя.. с една дума струва ли си да се занимава човек?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  4. #4
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Има си всичко необходимо за настройка на фаровете.
    Няма нужда от разглабяне, врътките са изнесени отзад.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by teetrinker View Post
    как се пренастойват? има ли някакви врътки отзад на фара или се разглабя.. с една дума струва ли си да се занимава човек?
    Мое мнение:
    Като караш на тъмно в града имаш достатъчно улично осветление и няма да имаш разлика. А за дългите според теорията за вдлъбното огледало не трябва да има разлика във фаровете спрямо това дали си с ляв волан или десен. Така, че аз не бих се занимавал и бих си карал като пич.

  6. #6
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Мое мнение:
    Като караш на тъмно в града имаш достатъчно улично осветление и няма да имаш разлика. А за дългите според теорията за вдлъбното огледало не трябва да има разлика във фаровете спрямо това дали си с ляв волан или десен. Така, че аз не бих се занимавал и бих си карал като пич.
    Абе, `би им майката на насрещните водачи. Важното е на теб да ти е ок.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Мое мнение:
    Като караш на тъмно в града имаш достатъчно улично осветление и няма да имаш разлика. А за дългите според теорията за вдлъбното огледало не трябва да има разлика във фаровете спрямо това дали си с ляв волан или десен. Така, че аз не бих се занимавал и бих си карал като пич.
    К'во правим с късите колега при разминаване извън града?
    Колега teetrinker трябва да ги пренастроите, ако искате да не Ви присветват и да Ви "присърбява тук таме" като се разминавате с останлите на пътя!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  8. #8

    Default

    Ми те късите светят в пътя, не нагоре. Не би трябвало да има проблем.
    Абе не знам, но не мисля да си взимам такава кола
    Last edited by soldier; 09-05-2014 at 12:04.

  9. #9

    Default

    Тъй наречената пренастройка трябва да се изразява в смяна на фаровете именно заради тези различия.По Дискавъри има едно предаване Wheeler dealer,в което пичовете смениха изцяло фаровете на една дърта Алфа с лява дирекция именно от подобни съображения.
    Друг е въпросът,че тук не се обръща внимание на такива подробности...което ме подсеща и за безхаберието с което властта се отнася към шофьорите с ксенонови светлини на обикновен рефлектор(без лупи)...
    '99 156 1.9 JTD SP3

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by teetrinker View Post
    Стана въпрос с един приятел за фарове на коли с десен волан. Та тъй като по принцип при коли с ляв волан левия фар свети напред, а десния леко надясно /това не го знаех, вярно ли е?/ затова при десния волан е обратното. Затова фаровете от коли с десен волан трябва да се пренастройват, за да станат на коли с ляв волан. Вярно ли е това твърдение, интересува ме конкретно за алфа 156? Благодаря
    Не се занимавай изобщо. От 5 месеца съм така - десен фар от автомобил, внесен от Обединеното Кралство. Няма настройване, няма пригаждане. Особено кофти се усеща, когато караш на дълги, но и на къси светлинните полетата са адски изместени и е невъзможна корекцията им. Ако обръщаш внимание на тези неща или пък често пътуваш нощем на извънградско, ще те дразни много. Оптиката на рефлекторите е друга. Ако някой ти каже обратното, са глупости.
    Успех,
    Last edited by Pepo; 07-04-2009 at 21:00.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  11. #11
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    значи пак няма да светят като фаровете на колите с ляв волан,те всъщност си светят еднакво но шофера ги вижда от друг ъгул,това няма да се корегира само с пререгулиране,защото лещите на стъклито или чертите да ги наречем са с наклон обратен на фаровете за коли с ляв волан,пречупват светлината под друг ъгъл.ще е по добре като минеш на реглаж но не може да се търси 100% прилика.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  12. #12
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Alfoso View Post
    Тъй наречената пренастройка трябва да се изразява в смяна на фаровете именно заради тези различия...
    Друг е въпросът,че тук не се обръща внимание на такива подробности...
    Някъде вече се обръща внимание. Един приятел в Германия потърси и купи фарове за Тойота Хайлукс, за негови приятели, които си купили пикапа от Англия и сега не им я регистрират заради различните фарове.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    с пренастройка не става. рефлекторите или лупите са така конструирани че на къси да имат счупване на светлината от центъра на фара под ъгъл нагоре и надясно за да се осветява банкета. 1-во опасно е за тебе щото няма да ти се осветява банкета и 2-ро ще заслепяваш насрещните. намери някакви фарове от морга с пукнати стъкла и смени само рефлекторите на твоите.

  14. #14
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за фарове

    фаровете на колите с дясна дирекция нямат пренастройка и така са конструирани. Няма преправяне, а единствено смяна с комплект фарове от автомобил с ляв волан.
    Имаме един ягуар от UK и тук във сервиза ни дадоха идея поради невъзможността за настройка: Слагат се бленди от горната страна на фаровете - на десния фар не се усеща и е за естетика само, понеже той си е настроен ниско според английските пътища, но върху левия фар играе роля и спира точно най-горния поток светлина, дето заслепява отрещните.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  15. #15
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    значи от 3 месеца съм с фарове от англииска алфа 156
    разглабял съм ги и тях и старите ми и няма разлика в рефлекторите и стъклата им
    единствено разлика има в машинките за регулиране на горе и надолу
    сам си ги регулирах пред нас и светят добре и никой до сега не ми е присветвал иначе след излъскването на стъклата ефекта е огромен
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •