Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Не ми работи километража

  1. #1

    Default Не ми работи километража

    Колеги километража ми изведнъж спря да отчита с колко карам(електронното отдоло си работи, и оборотомера си бачка), колата е 146 1.4 тс 2000 година, та значи карам си аз с неработещ километраж цап една дупка с малко по-висока скорост и ЧУДО километража ПРОРАБОТИ! Но чудото бе за кратко, околоо 5 секудни и пак спря, с колегата dido76bg се опитахме да извадим пластмасата на таблото пред километража обаче не излиза, и не смеем да я напънем за да не се счупи, та въпроса ми е - Защо не ми работи километража, и някои свалял ли я е тая пластмаса ? Благодаря предварително

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  2. #2
    Старши алфист drajko145's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    sofia
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    Колеги километража ми изведнъж спря да отчита с колко карам(електронното отдоло си работи, и оборотомера си бачка), колата е 146 1.4 тс 2000 година, та значи карам си аз с неработещ километраж цап една дупка с малко по-висока скорост и ЧУДО километража ПРОРАБОТИ! Но чудото бе за кратко, околоо 5 секудни и пак спря, с колегата dido76bg се опитахме да извадим пластмасата на таблото пред километража обаче не излиза, и не смеем да я напънем за да не се счупи, та въпроса ми е - Защо не ми работи километража, и някои свалял ли я е тая пластмаса ? Благодаря предварително
    Ми аЗЗ съм я свалял да си праим таблото че сичко беше изгорело,и доста лесно го свалих отвих болчетата и го извадих просто,ама за километража нямам никаква представа

  3. #3
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Аз съм я свалял няколко пъти даже
    Отвиваш винчетата,след това я хващаш в двата долни края и дрЪпаш яко .А между другото имам километраж за продаване,ако не оправиш твоя пиши,ше ти го дам изгодно
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by diapper View Post
    Аз съм я свалял няколко пъти даже
    Отвиваш винчетата,след това я хващаш в двата долни края и дрЪпаш яко .А между другото имам километраж за продаване,ако не оправиш твоя пиши,ше ти го дам изгодно
    не става с дърпане колега.... а моя километраж е с алуминиевите рингове твоя с такива ли е?

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by drajko145 View Post
    Ми аЗЗ съм я свалял да си праим таблото че сичко беше изгорело,и доста лесно го свалих отвих болчетата и го извадих просто,ама за километража нямам никаква представа
    не става има некви много гадни щипки и адски трудно се откачат

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  6. #6

    Default

    Аз съм свалял километража. Държи се на 2 болчета в горните ъгли и в средата има щипки. С малко напъване излиза поне при мен е така.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by MaDHaCkEr View Post
    Аз съм свалял километража. Държи се на 2 болчета в горните ъгли и в средата има щипки. С малко напъване излиза поне при мен е така.
    Знам за болчетата обаче с напъване неще да излезне, едната щипка някак си излезна ама другата не иска

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  8. #8
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Дай аз да дръпна да видим дали няма да излезне
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  9. #9
    започва да се пристрастява ana19754's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    77

    Default

    провери буксата на километража която е на скорсната кутия имай в предвид че буксите са две едната е за километража а втората е за светлината за задна скорост дано ти помагам
    Alfa Romeo 146 1,4 ts 99

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ana19754 View Post
    провери буксата на километража която е на скорсната кутия имай в предвид че буксите са две едната е за километража а втората е за светлината за задна скорост дано ти помагам
    ок слизам да видя

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  11. #11
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Moя е на 4 болта, да знаеш...4 болта и две долу, дето не са баш щипки, ами някви по-гадни...ама с търпение и внимание излиза цяло таблото
    После само го почисти отзад
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    И моя се скапа преди около месец, но при мен не работи предимно на 3-та и 5-та предавка, което ме навежда на мисълта, че е някакъв датчик на скоростите, защото не виждам друга логика.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    Знам за болчетата обаче с напъване неще да излезне, едната щипка някак си излезна ама другата не иска
    Знам че е трудно аз напънах леко и изкочи те са 2 щипки една зад друга точно в средата. След това имаш 4 болчета и 2 букси и си го свалил.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by MaDHaCkEr View Post
    Знам че е трудно аз напънах леко и изкочи те са 2 щипки една зад друга точно в средата. След това имаш 4 болчета и 2 букси и си го свалил.
    щипките не са ми в средата а в края и са много гадни не са точно щипки аз го искарах не с дърпане а потдигане и ...абе и аз не знам как нацелих

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  15. #15
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    не става с дърпане колега.... а моя километраж е с алуминиевите рингове твоя с такива ли е?

    Не е с рингове,но ринговете си остават на твоя корпус ако мога така да го нарека.И се сменя само платката с уредите,даже ако е от самия километраж нещо може да не сменяш платката а само километража той е на 3 крачета хванат
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •