Results 1 to 4 of 4

Thread: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    burgas
    Posts
    47

    Default МОЛЯ ЗА СЪВЕТ

    Колеги моля за съвет, нама кво да си говорим празни приказки, ами у нас горивата са с отвратително качество, в сравнение в "Белите страни".
    на моята 156JTD, от доста време и слагам добавки в горивото, основно на Кастрол. миналата седмица едно аверче му се строши дизела, той кара Fokus TDCI, и след доста ходене по мъките, се оказаха дюзите. майстора дето му ги прави в кв. Лозово на гр. Бургас, му каза че всичко било от добавката, тя скапвала дюзите и т.н.
    някой има ли идея кво да се прави. на мен ми настръхна косата от това, че добавката може да приебе дюзите.

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Престараването с добавки може да даде обратен ефект.
    Не е препоръчително да се прекалява с тях - слага се профилактично. Удобен момент за употреба е предстоящо дълго пътуване (няколко стотин км) - сипва се добавката и по най-бързия начин се разкарва от резервоара.
    В противен случай - сипваш химикаля, той си остава в резервоара за по-дълго време, хууубаво кипва мръсотийката от стените и дъното и при стартиране - познай къде спира - в горивния филтър, ако има такъв. Ако няма - в цедката на горивната помпа.
    И в двата случая удоволствието си е изцяло за твоя сметка.

  3. #3
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    много добре ти го е обяснил колегата момента с добавките... най-вече преди дълго пътуване, но е малко вероятно от добавка да направиш проблем. аз карам доста години и не е имало ядове с нито една добавка, нито кастросл, редекса и всички останали които съм слагал. а тоя форд си е проблемен от момента в който излиза от поточната линия в завода. имах такъв модел 2007-а 1.6 tdci 110 кс., вървеше идеално като за малък мотор. прилично ускорение , но много проблеми излизаха още докато беше на 8-9000 км.тва при положение, че колата не се настъпваше е абсолютно смешно за нов автомобил, така че не се шашкай много

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by patro View Post
    Колеги моля за съвет, нама кво да си говорим празни приказки, ами у нас горивата са с отвратително качество, в сравнение в "Белите страни".
    на моята 156JTD, от доста време и слагам добавки в горивото, основно на Кастрол. миналата седмица едно аверче му се строши дизела, той кара Fokus TDCI, и след доста ходене по мъките, се оказаха дюзите. майстора дето му ги прави в кв. Лозово на гр. Бургас, му каза че всичко било от добавката, тя скапвала дюзите и т.н.
    някой има ли идея кво да се прави. на мен ми настръхна косата от това, че добавката може да приебе дюзите.
    Само да вметна че ТДЦИ на форд си забравя кодовете на дюзите и редовно умира от това ремонта е 5 минути и 30лв
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •