Results 1 to 9 of 9

Thread: Гасне двигателя в неравност

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default Гасне двигателя в неравност

    Бях писал и в другата тема за оборотите, че като минах през една дупка и ми присветна инжекциона.....и немаше проблеми ама вчера на една две неравности като минах и леко придръпна двигателя и като за капак в квартала като минах през една по дълбока неравност от единя край до другия на улицата направо изгасна. Дали проблема е от тоците или нещо по серизно???? Чакам един колега дето обеща че ше погледне тая седмица ама ако не му остане време отивам във Ванто.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  2. #2
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Мисля, че е слаба връзка на токовете. Аз имах подобен проблем с Уно-то- угасна на магистралата и оттам с духовата музика и Пътна помощ и 120лв. А проблема се оказа една букса, на която по незнаен начин е паднала заключващата скоба и от друсането се е разкачила. Да добавя, че на баща ми Пунтото също така угасна веднъж и после не щеше да запали и се оказа Хол датчика че се е размърдал, ама неговия е на лесно място и веднага го фиксирах, а на TS и аз не знам къде е/ все още/.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Мисля, че е слаба връзка на токовете. Аз имах подобен проблем с Уно-то- угасна на магистралата и оттам с духовата музика и Пътна помощ и 120лв. А проблема се оказа една букса, на която по незнаен начин е паднала заключващата скоба и от друсането се е разкачила. Да добавя, че на баща ми Пунтото също така угасна веднъж и после не щеше да запали и се оказа Хол датчика че се е размърдал, ама неговия е на лесно място и веднага го фиксирах, а на TS и аз не знам къде е/ все още/.
    Абе надявам се да е некъв малък проблема щото двигателя си работи добре оборотите вече са си стабилни и така ама чакам Бобо да ми даде тел на Велин да се разбера с него.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Само да ви информирам, че вчера двигателя тотално изгасна и днес чакам да дойдат докторите и да видим диагнозата.......надявам се по-късно да напиша, че е оправена и как е станало това!!!!
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    След като не можаха да запалят колата на место в петък и се наложи да я придвижвам с пътна помощ и предположения че е датчик на коляновия вал в крайна сметка се оказа че 4 от кабелите които са от двигателя към компютъра са били тотално изгнили. Сега вече колата си върви напълно нормално и няма проблем по неравностите.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  6. #6
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    аре честито
    да си я караш със здраве
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by MONI
    След като не можаха да запалят колата на место в петък и се наложи да я придвижвам с пътна помощ и предположения че е датчик на коляновия вал в крайна сметка се оказа че 4 от кабелите които са от двигателя към компютъра са били тотално изгнили. Сега вече колата си върви напълно нормално и няма проблем по неравностите.
    Изгнили или изядени от некой мишок как гние кабел бе бате тва е невъзможно според мен
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by MONI
    След като не можаха да запалят колата на место в петък и се наложи да я придвижвам с пътна помощ и предположения че е датчик на коляновия вал в крайна сметка се оказа че 4 от кабелите които са от двигателя към компютъра са били тотално изгнили. Сега вече колата си върви напълно нормално и няма проблем по неравностите.
    Я ми спомени колко ти взе тоя да знам дали да го шокам

    Макар че такъв проблем някой тиквеник изобщо нема да го открие
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    аре честито
    да си я караш със здраве
    Мерси колега ....карам си я с пълен кеф!!

    Изгнили или изядени от некой мишок как гние кабел бе бате тва е невъзможно според мен
    Ми не точно съвесем изгнили ама не дават контакт щото не спирам некъде където има мишоци......или поне така си мисля

    Я ми спомени колко ти взе тоя да знам дали да го шокам
    150 лъва като това включва и посещението на место тука в Обеля преди да я закарам при него.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •