Results 1 to 13 of 13

Thread: Теч на антифриз

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    50

    Default Теч на антифриз

    Здравейте!
    Принципно повече чета от колкото да пиша, но сега ми се наложи.
    На месец ми се губи по 300гр., антифриз а преди дни видях, че май изтича. Та може ли да дадете съвети, предположения и т.н.
    Благодаря предварително.


    Last edited by pablito; 02-04-2009 at 21:28.
    Alfa Romeo 156 1.8TS '99

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    50
    Alfa Romeo 156 1.8TS '99

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    50

    Question

    Никой не дава мнение. Горе съм дал линк със снимки. От горната страна не си личи никъде някакво омазняване или теч, по маркучи, около връзки и др. Само като се погледне отдолу има омазняяване на болтовете, както си личи от снимките. Трябва да се разглобява всичко ли, та да се разбере от къде изтича?
    Last edited by pablito; 04-04-2009 at 13:06.
    Alfa Romeo 156 1.8TS '99

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ако този теч там е антифриз от горе се намира термостата. Може да го погледнеш. Но като гледам си без кора от долу, та може и вода от някоя локва да е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Default

    На мен това не ми мяза на антифризен теч.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6

    Default

    сигурен ли си, че това омазняване отдолу е антифриз? Възможно е скоростната ти кутия да прокапва.
    Няма как някой да ти каже от къде ти тече антифриз ако ти самия не можеш да видиш теч. Най-добре е да посетиш специализиран сервиз, където да ти огледат цялата система внимателно..

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Благодаря за отговорите!
    Преди по-малко от месец сменях термостат в един от клубните сервизи, но около връзките нищо не виждам. Нивото на маслото си е добре, а колата така си я купих без кора под двигателя - много ли е кофти да се кара така или да си търся? Или станаха много въпросите?
    Alfa Romeo 156 1.8TS '99

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Термостата има един опръстен ако блока не е бил почистен след махането на стариа новия може да не уплътни добре и да просълзява. Това по скоростите едва ли е антифриз, но може и да е. Ако е то трябва да се види да не сълзи от там. Принципнп то ще се отича по блока и ше се изпарява бързо ако е от термостата и няма да го видиш. Това по кутията долу по ме навява на мисълта да е листнато от вода и кал или теч от кутията.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Това теч от кутията за лаик, като мене ми звучи ужасно!
    Alfa Romeo 156 1.8TS '99

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by pablito View Post
    Това теч от кутията за лаик, като мене ми звучи ужасно!
    Ми не е много хубаво. Ако не прави локвичка под колата не се къхари толкова. На мен ми тече от маркуч на рейката ама... доливам и карам.

    Маитапа на стана. Виж си капачката на казанчето. Може да изпуска много от клапанчето и да ти се изпарява антифриза бързо. Щом не виждаш теч и това е вариант.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Преди няколко часа погледнах под колата, беше се образувала капка ето тук:
    http://www.snimka.bg/album.php?album...8&pid=11422400
    хич не ми се ходи по сервизи, ама то на кой ли му се ходи. Декември - горни, долни носачи, биалетки, масло антифриз, гърнета и нови гуми. Сега Февруари - термостат. Те хората за това си купуват нови коли, ама от къде 50 000лв., за нова Алфа?
    Alfa Romeo 156 1.8TS '99

  12. #12

    Default

    Аз го имах това същото, карах така близо 5 месеца без да доливам масло, може би изглежда по страшно отколкото е, макар че никой теч не е на мястото си, ако нямаш катастрофални загуби и течове, може да се заемеш с това ако сменяш съединител да речем, или го прекараш покрай някой друг ремонт.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Благодаря Ви колеги!
    Вчера идва един приятел монтьор и видя колата, като каза, че този теч е двигателно масло, според него от семеринг на коляновия вал. А за антифриза ме посъветва да си сменя на първо време капачката на резервоарчето да не е от нея загубата, защото всичко друго било сухо на барут и не можа да прецени от къде може да се губят тези два-триста грама.
    Alfa Romeo 156 1.8TS '99

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •