Results 1 to 3 of 3

Thread: Проблем от конзолата за ел. стъклата - Алфа 147

  1. #1

    Default Проблем от конзолата за ел. стъклата - Алфа 147

    Здравейте, колеги. Днеска реших да си ремонтирам копчетата на ел. стъклата.... че бяха нещо счупени. Та свалих конзолата оправих краченцата на копчетата но какво стана... Метална пластинка попадна между едната платка и даде на късо ли и аз не знам... знам само че излезе лек огън и дим. След като го изгасих и всичко отмина дадох на контакт да видя дали всичко е наред. И се оказа, че всичко си е наред ел. стъкла, ел. огледала, но ми изчезна външната тепература от Бор. комп. и почна да ми пищи " -38-9 градуса, Possible Ice On a Road" което някак как да е толкова като на вънка беше 17-19. Където беше температурата примерно "7 градуса" сега е "---"... Интересното е, че като махнах конзолата нацяло изчезна проблема " -38-9 градуса, Possible Ice On a Road" но това за температурата си остана и почна да ми пресветва километража.?!?!?!?

    Някакви идеи... има ли оправия това нещо или ще се наложи да купувам нова конзола за ел. стъкла,огледала.
    Last edited by zombiran; 01-04-2009 at 19:10.

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    18

    Default

    и аз имах подобен проблем , беше ми развален панела на стъклата и един ден ми изчезна температурата, багажника, и стуклата не работеха и мигаше дневния километраж, на другия ден всичко си беше наред. Купих си нов панел и го смених, всичко си е наред но ми мига дневния км незнам защо. Но по принцип нещо като пипаш по колата е добре да откачиш клемата защото може да се получи както при теб нещо накъсо

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Здравейте, колеги. Днеска реших да си ремонтирам копчетата на ел. стъклата.... че бяха нещо счупени. Та свалих конзолата оправих краченцата на копчетата но какво стана... Метална пластинка попадна между едната платка и даде на късо ли и аз не знам... знам само че излезе лек огън и дим. След като го изгасих и всичко отмина дадох на контакт да видя дали всичко е наред. И се оказа, че всичко си е наред ел. стъкла, ел. огледала, но ми изчезна външната тепература от Бор. комп. и почна да ми пищи " -38-9 градуса, Possible Ice On a Road" което някак как да е толкова като на вънка беше 17-19. Където беше температурата примерно "7 градуса" сега е "---"... Интересното е, че като махнах конзолата нацяло изчезна проблема " -38-9 градуса, Possible Ice On a Road" но това за температурата си остана и почна да ми пресветва километража.?!?!?!?

    Някакви идеи... има ли оправия това нещо или ще се наложи да купувам нова конзола за ел. стъкла,огледала.

    Добре е първо да пробваш с друга конзола Присветването се оправя с пренастройване на борд компютъра
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •