Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 82

Thread: Помощ за аербег централа

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Искаш да кажеш че са заменяеми?
    Нищо не искам да кажа - казвам какво съм направил, извода е по желание.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Абе само като ги ремонтирате тез елементарни централки внимавайте някой ден по елементарен начин да не ви нокаутира еърбега в движение че тогава ше спестите много И според мен по добре да не работи отколкото да се чудя в кой момент ше ме препарира без причина
    Както всяко друго нещо и това се прави и ремонтира, иначе дай да не правим нищо по-колите си, форума също е за това да си помагаме, кой с каквото може

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  3. #18
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Абе само като ги ремонтирате тез елементарни централки внимавайте някой ден по елементарен начин да не ви нокаутира еърбега в движение че тогава ше спестите много И според мен по добре да не работи отколкото да се чудя в кой момент ше ме препарира без причина
    Добре Бобо обоснови се поне. Обясни ми какво се ремонтира в конзолата и защо според теб може да се отвори еърбега т.е. какво от ремонта може да отвори еърбега.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  4. #19
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Нищо не искам да кажа - казвам какво съм направил, извода е по желание.....
    Аз няма как да си направя изводи без диагностика.За това питам какво показва компа.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Аз няма как да си направя изводи без диагностика.За това питам какво показва компа.
    Мда - разбрах.....
    Показва същата грешка, която е била на същото еку, на другата кола....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Добре Бобо обоснови се поне. Обясни ми какво се ремонтира в конзолата и защо според теб може да се отвори еърбега т.е. какво от ремонта може да отвори еърбега.
    Изобщо няма да се обосновавам! Тези системи в колата еърбега и спирачките са системи с висока сигурност които аз лично ремонтирам само ако съм 100% сигурен че ще стане и е безопасно Вие на вашите си коли можете да ги правите колкото си искате Само внимавайте че гледам алфите могат и да летят и кацат по покривите
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #22
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Както всяко друго нещо и това се прави и ремонтира, иначе дай да не правим нищо по-колите си, форума също е за това да си помагаме, кой с каквото може
    Щом казваш успех ти желая !
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #23
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Изобщо няма да се обосновавам! Тези системи в колата еърбега и спирачките са системи с висока сигурност които аз лично ремонтирам само ако съм 100% сигурен че ще стане и е безопасно Вие на вашите си коли можете да ги правите колкото си искате Само внимавайте че гледам алфите могат и да летят и кацат по покривите
    Бобо сори пич, но не мога да се съглася с теб ако не ми кажеш кое конретно е опасното в ремонта на еърбега. На мен ми обясниха, че ремонта се систои в смяната на чип който гори обикновенно. Така, че дали ще сменя чипа или конзолата, според мен е едно и също, само дето едното е малко по-евтино. А по твойта логика излиза, че ако спукам гума трябва да я сменя с нова защото при висока скорост може да се спука примерно.
    Нищо лично брат, просто моето мнение по въпроса. Принципно знам, че си много по-голям капацитет от мен, но тук мнението ми е различно от твоето.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  9. #24
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мда - разбрах.....
    Показва същата грешка, която е била на същото еку, на другата кола....
    Не, аз имах в предвид дали цялата система се държи нормално, има ли връзка между беците и централата и каквото още трябва?Иначе за грешката те разбрах и преди.Пък и то е логично при положение че е запаметена.В момента съм с изгоряла централа /няма никакви признаци на живот/ но изобщо не бих се доверил на никой да ми я ремонтира.Или нова или работеща /неремонтирана/.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  10. #25
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Бобо сори пич, но не мога да се съглася с теб ако не ми кажеш кое конретно е опасното в ремонта на еърбега. На мен ми обясниха, че ремонта се систои в смяната на чип който гори обикновенно. Така, че дали ще сменя чипа или конзолата, според мен е едно и също, само дето едното е малко по-евтино. А по твойта логика излиза, че ако спукам гума трябва да я сменя с нова защото при висока скорост може да се спука примерно.
    Нищо лично брат, просто моето мнение по въпроса. Принципно знам, че си много по-голям капацитет от мен, но тук мнението ми е различно от твоето.

    Всеки има право на мнение Аз пък не съм съгласен с теб И не се чувствам длъжен да ти обеснявам защо
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Не, аз имах в предвид дали цялата система се държи нормално, има ли връзка между беците и централата и каквото още трябва?
    Ми че нормално си беше, при контакт не изкочиха други грешки, колата запали, изгасих, пак запалих, никакви проблеми.....ся ако питаш дали нарочно съм предизвикал някоя грешка за да видя дали ще отчете, не съм задълбал чак толкова....но се конектна за централата, ако не можешще Диага щеше да отчете невъзможност за връзка.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Мдаа, така и предполагах.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  13. #28
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Всеки има право на мнение Аз пък не съм съгласен с теб И не се чувствам длъжен да ти обеснявам защо
    Ами не виждам смисъл защо изобщо писа тогава. Нали пишем в този форум за да си помагаме и да се учим един от друг или не? То е ясно, че не си длъжен, но не мисля, че е коректно от твоя страна да се държиш така.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Щом казваш успех ти желая !
    Успех във форума да, но тук е и място също за помощ при даден проблем.


    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ми че нормално си беше, при контакт не изкочиха други грешки, колата запали, изгасих, пак запалих, никакви проблеми.....ся ако питаш дали нарочно съм предизвикал някоя грешка за да видя дали ще отчете, не съм задълбал чак толкова....но се конектна за централата, ако не можешще Диага щеше да отчете невъзможност за връзка.....
    Обади се понеделник, вторник като си в София да пробаме, ако стане номера с друга централа или какво ще ти покаже на диагностиката

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  15. #30
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Ами не виждам смисъл защо изобщо писа тогава. Нали пишем в този форум за да си помагаме и да се учим един от друг или не? То е ясно, че не си длъжен, но не мисля, че е коректно от твоя страна да се държиш така.
    Прочети внимателно пак какво съм писал в темата и ще разбереш! Кое беше некоректното и как съм се държал ?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •