Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82

Thread: Помощ за аербег централа

  1. #1

    Default Помощ за аербег централа

    156 ми е с 4 аербега, и при проверка ми казаха, че централата не работила, сега не вярвам много на тази диагностика, но я свалих тази централа на вид нищо и няма, отворих я, и искам да попитам някой, ако разбира от тази техника да я погледне и да каже здрава ли е.

    Иначе е лесно да купя нова от ферариста, но, ако се окаже, че проблема не е в нея.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    46

    Default

    Колега, отиди в Италсервиз под Цариградско се на мира на 4-ти километър.Там ми изчистиха грешката и всичко си е ОК макар че и мойта централа беше уж за смяна.Като си я свалил пробвай само дали и идва захранване до нея за да е наред всичко.
    Имаше една тема със схеми така че там можеш да видиш на кои пинове е захранването.
    Успех

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    120

    Default

    И моята не работи. Това с "лесното купуване на друга" се оказа всъщност доста тегава работа. Има няколко модела централи ( за 4 еърбега) и за да може да се върже коректно, да се управлява от компютъра, трябва да е със същия сериен номер като твоята. Иначе вероятността да стане е минимална. Аз още не съм си решил проблема, ако намериш отговор, моля пиши....
    Alfa Romeo 156 2.0 '99 Selespeed
    ALFA- Always Looking For Assistance

  4. #4
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    И внимавайте с това "не работи". Моята също е с 4 airbag-a и трима "специалисти" и се връзваха да видят що свети и тримата завиха, че не работи, изгоряла е или не могат да св вържат. Бобо се върза веднага, изтри грешките, които бяха некви тъпи и пей сърце. Ся верно, че след 1 месец пак светна, ама тва е друга бира.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  5. #5
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by Sam76 View Post
    И моята не работи. Това с "лесното купуване на друга" се оказа всъщност доста тегава работа. Има няколко модела централи ( за 4 еърбега) и за да може да се върже коректно, да се управлява от компютъра, трябва да е със същия сериен номер като твоята. Иначе вероятността да стане е минимална. Аз още не съм си решил проблема, ако намериш отговор, моля пиши....
    Ти сигурен ли си в това което казваш?Опитвал ли си да сложиш друга централа?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by kuker View Post
    Ти сигурен ли си в това което казваш?Опитвал ли си да сложиш друга централа?
    Записах грешка на една от централите който щях да свалям, и я преместих на моята кола - грешката си стоеше....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аааа и при мен отначало не искаше да се чете и всеки казваше централата изгоряла. Няма комуникация с нея. Ама ми я оправиха. Бях писал преди време за изгорелия стабилизатор. При мен проблема беше, че конденза от климатика се стичаше точно върху централата и я беше наморкил. И стабилизатора беше цъфнал. Смениха го и тръгна. И м/у другото само Визата я прочете тогава.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    Ами на външен вид нищо и няма, не знам, ще пробваме другата седмица с любезното съдействие на колегата ферарист дали ще стане нещо... принципно, ако има човек който разбира от тази централа да я види и да каже от нея ли е...

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Ами на външен вид нищо и няма, не знам, ще пробваме другата седмица с любезното съдействие на колегата ферарист дали ще стане нещо... принципно, ако има човек който разбира от тази централа да я види и да каже от нея ли е...
    0888 232 484 Бобо
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Колеги това ли е централата? Аз също имам проблем и Бобо каза, че е за смяна, но на външен вид нищо и няма. Някой ако знае къде могат да я проверят и оправят евентуално. Свалих я днес, но пише еърбег сензор и за това се чудя дали не съм свалил нещо друго.
    P.S. Забелязах, че като е закачена централата и дам на контакт лампата свети, изгасва за около секуда, две и после си светва без да спира. Когато обаче разкача буксата не изгасва изобщо, а свети постоянно. Това означава ли, че има шанс да не е от централата?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 02042009014.jpg   02042009015.jpg   02042009016.jpg  
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Колеги това ли е централата? Аз също имам проблем и Бобо каза, че е за смяна, но на външен вид нищо и няма. Някой ако знае къде могат да я проверят и оправят евентуално. Свалих я днес, но пише еърбег сензор и за това се чудя дали не съм свалил нещо друго.
    P.S. Забелязах, че като е закачена централата и дам на контакт лампата свети, изгасва за около секуда, две и после си светва без да спира. Когато обаче разкача буксата не изгасва изобщо, а свети постоянно. Това означава ли, че има шанс да не е от централата?
    От централата е. Но това не значи, че не може да се отвори и поправи. Ако искаш пиши ми на лични ще се разберем да ми я пратиш и ще я дам на моя човек да ти я оправи. И моята така беше.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Оем имаш ЛС
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  13. #13
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Записах грешка на една от централите който щях да свалям, и я преместих на моята кола - грешката си стоеше....
    Искаш да кажеш че са заменяеми?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    0888 232 484 Бобо
    Нищо лично, но вече съм ходил...

    Quote Originally Posted by oem View Post
    От централата е. Но това не значи, че не може да се отвори и поправи. Ако искаш пиши ми на лични ще се разберем да ми я пратиш и ще я дам на моя човек да ти я оправи. И моята така беше.
    В София никой ли не разбира от такава техника???

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Абе само като ги ремонтирате тез елементарни централки внимавайте някой ден по елементарен начин да не ви нокаутира еърбега в движение че тогава ше спестите много И според мен по добре да не работи отколкото да се чудя в кой момент ше ме препарира без причина
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •