Results 1 to 7 of 7

Thread: Стопли се и странен проблем с ABS

  1. #1
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default Стопли се и странен проблем с ABS

    Колеги, появи ми се странен проблем с ABS-а. Отдавна загатваше за себе си, но беше студено времето и много рядко се проявяваше. Става дума, за това, че когато температурата навън е над 7-8C и покарам докато загрее колата и лампата на ABS-а светва. В по-студеното време (6-8C) много рядко светваша и като изгася колата за една минута, при следващото палене нямаше проблем - не светеше и си работеше. Сега откакто се затопли осезаемо навън, само сутрин докато загрее колата всичко е наред и след това светва контролната лампа ABS-a. Гасене и палене с изчакване на няколко минути вече няма ефект - свети си и за да изгасне при следващо палене трябва да се остави да изстине за час-два. Прави ми впечатление, че вече като загася колата и тръгна да паля отново, останалите контролни лампи (например за вдигната ръчана, оторена врата....) загасват за малко, предполагам ECU-о прави някакъв чек и след това светват (ако разбира се е отворена врата или или вдигната ръчната), докато индикатора на ABS-а не загасва при чека, ами свети постоянно - това ме навежда на мистлта, че нещо електрониката на ABS-a се насмита и направо изключва като загрее колата. То че ще се ходи на диагностика, ще се ходи, но въпроса ми е дали някой е имал преди това подобен странен проблем?
    Забравих да кажа, че чистих с контактен спрей всички букси с тайната надежда, че може в това да е ключа от загадката, но нямаше положителен ефект.
    Last edited by AlfaMan; 31-03-2009 at 11:52.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вчера чистих буксата на датчика на дясното колело на жената на Корсата. Ей така светваше и угасваше. Ама и на диагностиката така ми показа. Прекъснат датчик на предно дясно колело.

    Трябва да отидеш да я закачат и да видят каква е грешката, че така на сляпо не става.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за проблема,

    Колега, прочетох ти темата и аз имам абсолютно, ама абсолютно същия проблем с лампичката на АБС-а, даже това с чека съм го забелязал и пробвал със повторно запалване като тебе и резултата е същия. И а си мисля да ходя на диагностика - четох тук някъде мнения че няма равномерно въртене на 4те колела или някой датчик е сдал багажа, но за съжаление не искам да гадая, а и не разбирам да си призная. Все пак дано някой колега ни светне къде да се насочим.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Най-често датчиците правят проблем или буксите и кабелите им. То друго отсвен да ти изгори блока зауправление няма какво да стане.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Plovdiv
    Posts
    103

    Default 1

    Аз колега имах същия проблем смених електрониката на абс и готово сичко е наред,само че при мен светеше ръчната и абс ,когато е студено не светеха като се стопли светват иди на диагностика там ми я хванаха и ако е електрониката сменяи

  6. #6
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами ще я видя тия дни какво ще покаже. Принципно по-добрия вариант е да е ектрониката, че по-евтино ще излезе отколкото ако е някой датчик. Но определено само от температурата се влияние. Днес няма гаснене, даже и след 4 часа престой. Ей сега отидох да я видя и не свети (спаднаха малко температурите), ама ако покарам и след 10-на минути пак ще е грейнала ламБата на ABS-a.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  7. #7
    започва да се пристрастява gundiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    47

    Default

    Имах същия проблем преди месец смених централата и оттогава си подсвирквам, хиляди благодарности на Lisan бай да уей

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •